en
en

Prezes POT z Grand Prix targów TT Warsaw

Prezes POT odbiera nagrodę Grand prix targów TT Warsaw

TT Warsaw to jedne z największych i posiadających najdłuższą tradycję targów turystycznych w Polsce. Tegoroczna, 26. edycja odbyła się w dniach 22-24 listopada br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Podczas targów, oprócz strefy wystawienniczej na uczestników czekały liczne seminaria. Nie zabrakło także stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej.

Targi TT Warsaw to jedno z kluczowych wydarzeń dla branży turystycznej. Wydarzenie otworzył minister sportu i turystyki Witold Bańka. Głos zabrał także ambasador Włoch – Aldo Amati, jako przedstawiciel kraju partnerskiego tegorocznych targów. Na zakończenie ceremonii otwarcia, Prezes MT Targi Urszula Potęga wręczyła nagrodę Grand Prix. W tym roku otrzymał ją m.in. Prezes POT Robert Andrzejczyk w podziękowaniu za współpracę i pomoc merytoryczną w organizacji targów.

– Bardzo dziękuję Pani Prezes i organizatorom za to wyróżnienie. To był rok ogromnych zmian dla Polskiej Organizacji Turystycznej, rok nowych projektów, często odważnych i innowacyjnych. Chciałbym podziękować ROT-om i LOT-om, naszym partnerom za wsparcie. Razem jesteśmy silniejsi i możemy więcej.  W tym roku rozwinęliśmy skrzydła, a mam nadzieję że w przyszłym poszybujemy wysoko – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes POT odbierając nagrodę.

Uczestnicy targów mogli odwiedzić Polskie Stoisko Narodowe, na którym przedstawiane były projekty zrealizowane przez POT na rynku krajowym. Odwiedzający chętnie korzystali z gif budki, w której robili sobie zdjęcia z polskimi atrybutami i brali udział w konkursach.

W piątek można było uczestniczyć w seminarium organizowanym wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną i Polską Izbę Turystyki. Pierwsza część poświęcona była bezpieczeństwu turystów zagranicznych podczas podróży po Polsce. Przedstawiciele policji poruszyli temat przestępstw z nienawiści oraz aplikacji „Mapa zagrożeń bezpieczeństwa”. – Branża turystyczna może, i powinna współpracować z policją w wielu obszarach. Ta aplikacja jest narzędziem prewencyjnym, które wypełnia potrzeby turystyki i może pomóc touroperatorom w pracy – mówił podczas seminarium Dariusz Wojtal, Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki.

W ramach seminarium odbył się także panel dyskusyjny pt. „Komercjalizacja produktu turystycznego – współpraca z biurem podróży i touroperatorami”. W debacie wzięli udział zarówno przedsiębiorcy, w tym zdobywcy złotych certyfikatów POT, jak i przedstawiciele lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych. Uczestnicy panelu zgodnie stwierdzili, że turyści coraz częściej szukają pakietów usług, dlatego tak ważna jest współpraca produktów turystycznych z biurami podróży. Dyskusję poprowadził Jacek Janowski, Dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej POT.

Na tegorocznym TT Warsaw Pałac Kultury i Nauki gościł blisko 500 wystawców z ponad 50 krajów. Pierwszy dzień targów był przeznaczony dla branży, natomiast pozostałe dwa dni były otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Do góry