en
en

Praca informatora turystycznego jest bardzo ważna, lecz w wielu przypadkach niedoceniana. Mówi się, że informator jest dla turysty jak lekarz pierwszego kontaktu dla pacjenta. To właśnie informator stara się zatrzymać turystę w regionie, sprawić by turysta był zadowolony z pobytu, a następnie podzielił się swoją opinią ze znajomymi. Dodatkowo informator stara się zjednoczyć lokalną społeczność organizując dla niej różne imprezy np. zwiedzanie z przewodnikiem miejscowości lub wycieczki rowerowe czy piesze zakończone wspólnym ogniskiem.
Praca informatora jest bardzo ważna zarówno dla władz samorządowych, społeczności lokalnej oraz może przynieść wiele zadowolenia i korzyści w postaci dodatkowych dochodów.

Zarys historii informacji turystycznej w Polsce.

Uwaga:
Zachęcamy do napisania (do 1 strony A4) historii Państwa centrum informacji turystycznej, (kiedy i jak powstało, ważne momenty czy ciekawostki związane z działalnością). Proponujemy również dołączanie historycznych i współczesnych fotografii przedstawiających przeobrażenia wydawnictw, lokali i osób. Najciekawsze historie publikować będziemy w Aktualnościach Turystycznych oraz na naszej stronie intenetowej.

 

Przy przesyłaniu materiałów na adres jacek.idzikowski@pot.gov.pl prosimy zaznaczyć, że wyrażają Państwo zgodę na ich publikację.

Wasze opowieści

 

Poniżej logo „50 lat informacji turystycznej" do pobrania i korzystania.

i_50_lat

Logo I 358x205px

i_50_lat_informacji_turystycznej

Logo I 569x197px

Zarys historii informacji turystycznej w Polsce.

Początki informacji turystycznej w Polsce, będącej jedynie zalążkiem pewnego systemu, sięgają lat sześćdziesiątych XX wieku. Jednakże już w okresie międzywojennym podejmowano działania mające na celu przekazywanie informacji o możliwościach turystycznego wykorzystania regionów Polski.
Czytaj więcej

50-lecie systemu informacji turystycznej w Polsce

Szanowni Państwo,Praca informatora turystycznego jest bardzo ważna, lecz w wielu przypadkach niedoceniana. Mówi się, że informator jest dla turysty jak lekarz pierwszego kontaktu dla pacjenta. To właśnie informator stara się zatrzymać turystę w regionie, sprawić by turysta był zadowolony z pobytu, a następnie podzielił się swoją opinią ze znajomymi. Dodatkowo informator stara się zjednoczyć lokalną społeczność organizując dla niej różne imprezy np. zwiedzanie z przewodnikiem miejscowości lub wycieczki rowerowe czy piesze zakończone wspólnym ogniskiem.Praca informatora jest bardzo ważna zarówno dla władz samorządowych, społeczności lokalnej oraz może przynieść wiele zadowolenia i korzyści w postaci dodatkowych dochodów.Zarys historii informacji turystycznej w Polsce. Uwaga:Zachęcamy do napisania (do 1 strony A4) historii Państwa centrum informacji turystycznej, (kiedy i jak powstało, ważne momenty czy ciekawostki związane z działalnością). Proponujemy również dołączanie historycznych i współczesnych fotografii przedstawiających przeobrażenia wydawnictw, lokali i osób. Najciekawsze historie publikować będziemy w Aktualnościach Turystycznych oraz na naszej stronie intenetowej. Przy przesyłaniu materiałów na adres jacek.idzikowski@pot.gov.pl prosimy zaznaczyć, że wyrażają Państwo zgodę na ich publikację. Wasze opowieści Poniżej logo „50 lat informacji turystycznej" do pobrania i korzystania. Logo I 358x205px Logo I 569x197px
Do góry