en
en
Kontakt

Zalecenia bezpieczeństwa dla podróżujących w związku z pandemią COVID-19

koronawirus_pl.jpg

Polska Organizacja Turystyczna zwraca się ze szczególnym apelem do osób planujących podróż do Polski zza granicy lub podróż z Polski za granicę o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa. Takie informacje, m.in. ostrzeżenia dla podróżujących, znajdują się na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Polski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na głównych przejściach granicznych, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa. Prosimy wszystkich pasażerów, w trosce o ich zdrowie, o rzetelne wypełnianie formularzy, a przewoźników i operatorów o – w miarę możliwości – wcześniejsze udostępnienie pasażerom formularzy do wypełnienia, tak by kontrola na granicy mogła przebiec szybko i sprawie.

Aktualne komunikaty i wytyczne dla podróżnych można też znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu SanitarnegoŚwiatowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Przedstawiamy również aktualną listę krajów, w których oficjalnie potwierdzono wystąpienie koronawirusa: https://experience.arcgis.com/experience/685d0ace521648f8a5beeeee1b9125cd

Wszystkie aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich znajdują się na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Uruchomiono także specjalny serwis informacyjny dotyczący sytuacji epidemiologicznej. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi tam informacjami: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Wracasz do kraju zza granicy? Sprawdź, co musisz wiedzieć o koronawirusie.

Do góry