en
en
Kontakt

Muzeum Życia w PRL

Radia z czasów PRL
Muzeum Życia w PRL to miejsce, gdzie młode pokolenie oswaja się z przeszłością rodziców, a starsze przypomina sobie jasne i ciemne strony PRL. Muzeum prezentuje wybrane fakty, opowieści a przede wszystkim realia życia w czasach PRL. W ramach Turystycznej Szkoły Muzeum Życia PRL przygotowało archiwalny materiał filmowy o przewidywaniach dotyczących przyszłości oraz galerię eksponatów.
Czytaj więcej

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego powstało w Warszawie z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Instytucja łączy historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenia wydarzenia sprzed ponad 75 lat we współczesnej świadomości narodowej. Muzeum oddaje klimat tamtego czasu, odtwarza atmosferę powstańczej Warszawy i pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Muzeum Powstania Warszawskiego jest laureatem Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej. W ramach Turystycznej Szkoły obiekt przygotował liczne materiały wideo, wirtualne zwiedzanie zarówno w formie tradycyjnej, jak i z przewodnikiem oraz cykl wykładów historycznych. 
Czytaj więcej

Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku upowszechnia wiedzę o II wojnie światowej oraz służy pielęgnowaniu pamięci o jej ofiarach i bohaterach. To nowoczesny obiekt pod względem formy, a także prowadzonej działalności wystawienniczej, edukacyjnej i badawczej. W ramach Turystycznej szkoły muzeum przygotowało szereg materiałów audio oraz wideo, a także wykłady, karty pracy czy krzyżówki.
Czytaj więcej

Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni to instytucja, która opowiada o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie w ścisłym związku ze współczesnością. Historia emigracji pisze się bowiem każdego dnia. Misją Muzeum Emigracji w Gdyni jest opowiadanie o losach milionów zarówno anonimowych ludzi, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. W ramach Turystycznej Szkoły muzeum przygotowało materiały wideo - świadectwa emigrantów, a także scenariusz warsztatów edukacyjnych.
Czytaj więcej

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN to nowoczesna instytucja kultury – muzeum historyczne ukazujące 1000 lat dziejów polskich Żydów. W 2016 roku Muzeum POLIN zostało wyróżnione prestiżową nagrodą European Museum of the Year Award 2016. Program wystaw czasowych, działania edukacyjne, konferencje, staże i rezydencje artystyczne sprawiają, iż muzeum stało się ośrodkiem dialogu i krzewienia wiedzy o historii i dziedzictwie żydowskim. W ramach Turystycznej Szkoły muzeum przygotowały pakiet historyczny, na który składają się materiały wideo, w tym wykład i oprowadzanie po historycznej części Warszawy oraz ekspozycja on-line. 
Czytaj więcej

Odbudowa miasta z gruzów - Muzeum Gdańska

Gdańsk
Gdańsk to miasto z ponad 1000 letnią tradycją, morska stolica Polski i jeden z największych portów nad Bałtykiem. To wyjątkowa metropolia z hanzeatyckim charakterem. Muzeum Gdańska przygotowało do Turystycznej Szkoły wyjątkowe materiały edukacyjne w ramach projektu „Miasto z gruzów. Odbudowa Gdańska oczami świadków". Szczególnie przydać mogą się na lekcjach historii. 
Czytaj więcej

Strzelce Krajeńskie - średniowieczne miasto nowego typu

Strzelce Krajeńskie to założone już w XIII wieku miasto w zachodniej Polsce. Miejscowość nazywana jest lubuskim Carcassonne, ze względu na swój średniowieczny urok i bajkowe położenie. Urząd Miejski Strzelec Krajeńskich przygotował w ramach Turystycznej Szkoły cykl wykładów o historii regionalnej, średniowiecznym mieście nowego typu czy procesów o czary. Materiały przeznaczone są dla szkół ponadpodstawowych. 
Czytaj więcej

Archeologia i historia Elbląga

Elbląg
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu to najbogatszy w Polsce zbiór zabytków archeologicznych pochodzących z 30-letnich badań wykopaliskowych prowadzonych na terenie Starego Miasta w Elblągu, dzięki którym poznano układ urbanistyczny miasta, formy zabudowy murowanej i drewnianej, ale również uzyskano dokładne informacje o funkcjonujących w Elblągu gałęziach wytwórczości czy prowadzonej przez elblążan wymianie handlowej. 
Czytaj więcej

Dzieje regionu - Muzeum w Kętrzynie

Muzeum w Kętrzynie
Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie to jedno z najstarszych muzeów na terenie Warmii i Mazur. Od lat muzeum gromadzi zbiory związane z dziejami regionu, organizuje wystawy i edukację regionalną oraz realizuje programy badawcze i edukacyjne. Placówka przygotowała jako pomoc naukową wirtualny spacer po muzeum wraz z dokładnymi informacjami o zbiorach.
Czytaj więcej

Zamek Książ

Zamek Książ
Zamek Książ to zespół rezydencjalny znajdujący się w Wałbrzychu, który obejmuje trzeci co do wielkości zamek w Polsce. To jeden z najciekawszych zabytków Dolnego Śląska. Zamek Książ przygotował atrakcyjne materiały wideo, które mogą stanowić pomoc dydaktyczną na lekcjach historii.
Czytaj więcej

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności
Europejskie Centrum Solidarności to instytucja kultury, którego celem jest upowszechnienie dziedzictwa „Solidarności” w Polsce i innych krajach oraz czynne uczestnictwo w budowie tożsamości europejskiej. W 2017 zostało wyróżnione prestiżowym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Centrum przygotowało materiały edukacyjne pomocne w szczególności nauczycielom historii oraz wiedzy o społeczeństwie. 
Czytaj więcej

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki to najwyższy budynek w Polsce, znajdujący się w Warszawie, którego właścicielem jest miasto stołeczne Warszawa. Obiekt przygotował materiały edukacyjne dotyczące historii gmachu, jego konstrukcji czy historycznych mieszkańców. Dostępna jest również wirtualna wycieczka po tym historycznym budynku. 
Czytaj więcej

Lublin i Majdanek

Lublin
Wśród materiałów dla nauczycieli, przygotowanych przez podmioty i obiekty Polskiej Marki Turystycznej Lublin znalazły się zarówno audiobooki, pomoce dydaktyczne do lekcji jak i filmy z makietami stolicy Lubelszczyzny. Treści dotyczą m.in. samego miasta Lublin jak i np. Państwowego Muzeum na Majdanku. 
Czytaj więcej

Początki Państwa Polskiego - Muzeum w Gnieźnie

Gniezno
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie przygotowało program edukacyjny pt. „Się zaczęło w Polsce Piastów”. Można tu znaleźć informacje o tym, jak powstawało nasze państwo oraz jak żyli i czym zajmowali się nasi przodkowie. Przygotowane przez Muzeum materiały w sposób przystępny i ciekawy pomagają przekazać duży zasób wiedzy. Dostępne są zarówno treści wideo, materiały w formie tekstowej, scenariusze lekcji czy quiz. 
Czytaj więcej
Do góry