en
en
Kontakt

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce - zakaz wjazdu dla cudzoziemców

zakaz_wjazdu_do_PL1.jpg

Od nocy z soboty 14 marca na niedzielę 15 marca Polska zamyka na 10 dni granice dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Obostrzenia te nie dotyczą: małżonków i dzieci obywateli polskich, posiadaczy Kart Polaka oraz osób posiadających prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę. Wszyscy wjeżdżający na teren naszego kraju będą poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej.

Zgodnie z podjętymi przez rząd decyzjami zawieszone zostały międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe.

Od soboty 14 marca działalność galerii handlowych zostanie ograniczona do niezbędnego minimum. Otwarte pozostaną w nich jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie czy pralnie.

Zawieszona na co najmniej 14 dni zostaje także działalność wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn. Nie będą w nich mogli przebywać klienci. Placówki te jednak mogą dostarczać jedzenie na wynos lub z dowozem. Okres zawieszenia może zostać przedłużony. Zamknięte pozostaną też siłownie, baseny, kluby taneczne, kluby fitness, muzea, biblioteki, kina.

Rząd podjął również decyzję o ograniczeniu zgromadzeń do 50 osób. Dotyczy to również zgromadzeń publicznych, państwowych i religijnych, odbywających się w budynkach i na świeżym powietrzu.

Do góry