en
en
Kontakt

Operacja "Lot do domu" – dla Polaków wracających z zagranicy do kraju

koroanwirus-lot-do-domu.jpg

Z operacji "Lot do domu" mogą skorzystać wszyscy obywatele RP oraz cudzoziemcy, którzy są małżonkami, dziećmi Polaków, mają Kartę Polaka, mają pozwolenie na pracę bądź prawo pobytu w Polsce.

Rząd polski zapewnia, że wszystkie wcześniej zaplanowane loty czarterowe odbędą się zgodnie z wcześniejszym harmonogramem. Do kraju można też wracać za pomocą transportu kołowego.

Dla obywateli i osób uprawnionych, którzy będą chcieli wrócić do Polski z kierunków, z których powrót transportem kołowym jest utrudniony bądź niemożliwy, Polskie Linie Lotnicze LOT zaoferują specjalnie do tego przeznaczone loty. Dotyczy to rejsów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty i Stanów Zjednoczonych.

Dla pozostałych obywateli, którzy znajdują się w mniej popularnych krajach, będą przygotowane przez PLL LOT dodatkowe loty czarterowe. Ceny za ten lot będą ryczałtowe, takie same dla wszystkich - za resztę ceny dopłaci państwo polskie. Rejestracja na specjalne loty czarterowe odbywać się będzie na stronach PLL LOT: lotdodomu.com.

Podróżowanie po kraju dla osób nie objętych kwarantanną, które są zdrowe, odbywa się bez przeszkód. Wewnętrzny ruch kolejowy, lotniczy i samochodowy pozostaje bez zmian.

Więcej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/jak-wrocic-do-polski-samolotem 

Do góry