en
en

Wspomnienia ze ŚDM i zaproszenie do Polski

270x136_1fr1_cr.jpg

3 grudnia br została zorganizowana, chyba już ostatnia, impreza promocyjna nawiązująca do Światowych Dni Młodzieży 2016. Parafia św. Benedykta w podparyskim Issy-les-Moulineaux we współpracy z Konferencją Biskupów Francji, merostwem i udziałem ZOPOT Paryż zaprosiła ok. 120 osób ze środowisk francuskich i polskich na uroczysty wieczór pod hasłem „Powroty z Polski”.

1fr1 cr3 grudnia br została zorganizowana, chyba już ostatnia, impreza promocyjna nawiązująca do Światowych Dni Młodzieży 2016. Parafia św. Benedykta w podparyskim Issy-les-Moulineaux we współpracy z Konferencją Biskupów Francji, merostwem i udziałem ZOPOT Paryż zaprosiła ok. 120 osób ze środowisk francuskich i polskich na uroczysty wieczór pod hasłem „Powroty z Polski”.

Wśród zaproszonych gości byli ludzie kultury, nauki (Sorbona) oraz dziennikarze, którzy brali udział w podróżach dziennikarskich, zorganizowanych przez ZOPOT w Paryżu jak i ci, którzy relacjonowali na żywo dla mediów francuskich przebieg ŚDM. Zaproszeni zostali również działacze związani z parafią św. Benedykta zajmujący się kulturą, pomocą humanitarną i liturgią. Zaproszony został także dyrektor wydziału kultury w Merostwie Issy Les Moulineaux.

W programie wieczoru zorganizowano wiele atrakcji. Przygotowana została m.in. wystawa o trzech podróżach zorganizowanych w tym roku do Polski, składająca się z 20 zdjęć przedstawiających miejsca w Polsce, które poznali francuscy pielgrzymi. Wystawę mogło obejrzeć również około 2000 osób uczestniczących w dwudniowym święcie parafii św. Benedykta (3-4 grudnia).

Aby przywołać wspomnienia z podróży do Polski, pokazany został reportaż filmowy, zrealizowany w trakcie tych podróży. Pokazane zostały te miejsca, w których przebywali francuscy uczestnicy ŚDM, ale także inne, nieznane, zachęcające do powrotu do Polski i ponownego jej odkrycia. Wieczór upłynął przy rozmowach, wymianie wrażeń, dyskusjach i wspomnieniach młodzieży i ich opiekunów, którzy przeżyli tę turystyczną, duchową i intelektualną przygodę z Polską w 2016 roku.

Do góry