en
en

Współpraca w regionach niezbędna. Regionalna debata w Poznaniu

270x136_debatayy.jpg

Bez współpracy nie da się obniżyć kosztów promocji.  Nikt nie kwestionował tak postawionej tezy podczas spotkania szkoleniowego, które odbyło się w 19 października w Poznaniu. „Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce” to cykl spotkań organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną wspólnie z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi, tym razem wielkopolską.

ewa JavcekBez współpracy nie da się obniżyć kosztów promocji.  Nikt nie kwestionował tak postawionej tezy podczas spotkania szkoleniowego, które odbyło się w 19 października w Poznaniu. „Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce” to cykl spotkań organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną wspólnie z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi, tym razem wielkopolską.

Gospoadarzami spotkania byli Ewa Przydrożny (na zdjęciu), dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Jacek Janowski (na zdjęciu), wicedyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej w POT.

00B.WalasGości powitali  dr Bartłomiej Walas (na zdjęciu), wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Tomasz Wiktor prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, który przedstawił strategię rozwoju turystyki w regionie a także dotychczasowe zrealizowane przez WOT działania między innymi w zakresie rozbudowy systemu informacji turystycznej.

W części szkoleniowej wystąpili: Paweł Lewandowski, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Niemczechz prezentacją nt profilu niemieckiego turystu oraz z konkretnymi wskazówkami jak budować skuteczną ofertę na ten rynek. Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej opowiedziała o doświadczeniach regionu z wykorzystaniem blogów i blogerów w promocji wybranych turystycznych profili.

debatayyKolejnym prelegentka prof. Magdalena Kachniewska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przedstawił prezentację nt. synergii turystyki, kultury i nowych technologii. Na zakończenie odbyła się regionalna debata, w której wzięli udział: Tomasz Wiktor, prezes WOT, Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Agnieszka Rzempała-Chmielewska, wicedyrektor wydziału kultury, sportu, turystyki i promocji starostwa powiatowego w Gnieźnie, Przemysław Dębski, burmistrz Pyzdr, Karolina Gnusowska-Weiss, prezes oddziału wielkopolskiego Polskiej Izby Turystyki oraz Olaf Makiewicz, właściciel Olandii. Debatę moderował dr Piotr Zmyślony z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

Do góry