en
en

Wspólne tradycje austriackich skautów i polskich harcerzy

270x136_0syryjski_kosciol_cr.jpg

10 grudnia br. w syryjskim prawosławnym kościele w 10 dzielnicy Wiednia odbyła się uroczysta msza połączona z tradycyjnym przekazaniem do Polski przez austriackich skautów Betlejemskiego światła Pokoju. W uroczystości, wraz z bardzo liczną reprezentacją harcerzy z Polski pod przewodnictwem Harcmistrz Małgorzaty Sinnicy i Wice Harcmistrza Krzysztofa Budzyńskiego wziął udział Ambasador RP w Austrii Pan Artur Lorkowski.

0syryjski kosciol cr10 grudnia br. w syryjskim prawosławnym kościele w 10 dzielnicy Wiednia odbyła się uroczysta msza połączona z tradycyjnym przekazaniem do Polski przez austriackich skautów Betlejemskiego światła Pokoju. W uroczystości, wraz z bardzo liczną reprezentacją harcerzy z Polski pod przewodnictwem Harcmistrz Małgorzaty Sinnicy i Wiceharcmistrza Krzysztofa Budzyńskiego wziął udział Ambasador RP w Austrii Pan Artur Lorkowski.

 

0wieden crZagraniczny Ośrodek POT w Austrii od wielu lat współpracuje z Komendą Główną ZHP przy organizacji imprez na terenie Austrii (warty honorowe w czasie obchodów w byłych obozach koncentracyjnych Mathausen – Gusen). W czasie spotkania z kierownictwem ZHP przedstawiciele związku zostali zaproszeni do przyjazdu do Wiednia i zaprezentowania w czasie targów Ferien Messe Wien międzynarodowych projektów ealizowanych przez ZHP we współpracy z harcerzami z całego świata.

(na zdjęciu od lewej: Wiceharcmistrz Krzysztof Budzyński, Harcmistrz Małgorzata Sinnica, Ambasador RP w Wiedniu Artur  Lorkowski)

Do góry