en
en

Wiosenne targi turystyczne w Kijowie

W dniach 26-28.03.2008 w Kijowie odbyły się 15 międzynarodowe targi turystyczne Ukraine International Travel & Tourism exhibition (UITT) 2008. W roku bieżącym targi otworzył Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

W dniach 26-28.03.2008 w Kijowie odbyły się 15 międzynarodowe targi turystyczne Ukraine International Travel & Tourism exhibition (UITT) 2008. W roku bieżącym targi otworzył Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

W tegorocznej edycji targów udział wzięło ponad 850 wystawców z 58 krajów, prezentujących swoją ofertę w nowoczesnych halach targowych o łącznej powierzchni 10.500 m2. Targi odwiedziło 25.000 osób z czego 9.000 to przedstawiciele branży turystycznej.

Strona ukraińska prócz stoiska narodowego zorganizowała także odrębną ekspozycje narodową prezentującą ukraińskie regiony. Ekspozycja w dużym stopniu ukierunkowana była na promocję Euro 2012. Na powierzchni ok. 500m2 prezentowały się regiony, ale także miasta, w których odbywać się będą mecze. Ekspozycja udekorowana została „akcentami piłkarskimi”.

Polskie stoisko narodowe liczyło 122m2 i zostało zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną i firmę Atlas Business Service.  

Wystawcami polskiego stoiska narodowego byli: Intourist Polska, Stowarzyszenie Turystyczne Sopot, Hotel Alf Kraków, Region Mazowsze, Region Podkarpacki, Region Lubelski, biuro Start Travel, Kopalnia Soli Wieliczka, PUHiT Kraków, PKP przewozy Regionalne, Atlas Business Service, Hotele Start oraz Sanatorium Bristol

Przez cały czas trwania targów na stoisku przebywał dyr. POIT Kijów Włodzimierz Szczurek, który spotykał się z licznymi kontrahentami, udzielał wywiadów prasowych i telewizyjnych.

Najczęściej zadawane pytania dotyczyły turystyki miejskiej, kulturowej, uzdrowiskowej, aktywnej i turystyki wypoczynkowej dla rodzin z dziećmi. Wiele zapytań dotyczyło także problemów w uzyskaniu wiz do Polski.

W drugim dniu targów Polska wzięła udział w Międzynarodowym Forum Biznesowym, na którym dyrektor  POIT Kijów W. Szczurek dokonał prezentacji atrakcji turystycznych  Polski, natomiast Region Mazowsze zaprezentował krótki film o regionie wraz z  informacją  nt. infrastruktury turystycznej Mazowsza i jej dostosowania do Euro 2012. Podczas dyskusji stronę ukraińską najbardziej interesowały polskie regulacje w zakresie hotelarstwa i sposobu znakowania szlaków turystycznych.

Polskie stoisko zostało wyróżnione przez organizatorów tragów nagrodą za aktywną prezentację.

Do góry