en
en

Tydzień Turystyczny - POT na Expo w Shanghaju

1

 

6-9 września br. na światowej wystawie EXPO trwał Tydzień Turystyczny organizowany przez Polską Organizację Turystyczną. Na scenie zlokalizowanej przed polskim pawilonem od odwiedzenia Polski zachęcali aktorzy wcielający się w role Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie i Chopina, a w konkursach, odwiedzający nasze stoisko goście mogli wygrać cenne nagrody.

 

996-9 września br. na światowej wystawie EXPO trwał Tydzień Turystyczny organizowany przez POT. Na scenie zlokalizowanej przed polskim pawilonem od odwiedzenia Polski zachęcali aktorzy wcielający się w role Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie i Chopina. Między prezentacjami promocyjnymi zorganizowane były konkursy. Zgromadzeni przed pawilonem goście odpowiadali na pytania dotyczące naszego kraju. W nagrodę za trafną odpowiedź otrzymywali cenne upominki ufundowane przez Polską Organizację Turystyczną.

Punktem kulminacyjnych Tygodnia Turystycznego był Dzień Turystyczny - 8 września, kiedy to odbyla sie konferencja z udziałem Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pani Katarzyny Sobierajskiej. Gościem specjalnym na tej konferencji był  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Pan Jan Borkowski.

W części oficjalnej konferencji pokazana została także prezentacja multimedialna o Polsce – zaprezentował ją Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Pan Rafał Szmytke.

Podczas konferencji głos zabrał również Pan Krzysztof Przybył Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

W konferencji udział w konferencji wzięło 30 dziennikarzy i ponad 30 chińskich touroperatorów.

2Część roboczą Dnia Turystycznego stanowił workshop polskiej i chińskiej branży turystycznej i promocja szczegółowych ofert przyjazdowych do Polski. Nagrodą dla touroperatora - uczestnika warsztatów -  był pobyt w Polsce ufundowany przez jednego z polskich touroperatorów.Nagrodę wygrała Pani Diana Fang z EASY TOURS INTERNATIONAL TRAVEL SERVICE.

Wystawa EXPO i popularność towarzysząca polskiemu udziałowi w tej imprezie stworzyła doskonałą okazję do promocji naszego kraju, po raz piewrszy skierowanej do tak szerokiego grona konsumentow.

 

 

 

 

Do góry