en
en

Sukces Polski na ITB Berlin 2011

konferencja_prasowa_inaugurujaca_itb_berlin2011-18 marca br. o godz. 11.00 Polska rozpoczęła na konferencji prasowej swój podbój największych targów turystycznych ITB Berlin 2011. Reprezentujący nasz kraj Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz podkreślił, że kampania pod hasłem „Move Your Imagination” ma pokazać Polskę na nowo, jako miejsce o niezwykłej różnorodności kulturowej, krajobrazowej i miejsce zamieszkane przez kreatywnych ludzi.

Skalę promocji Polski uczestnicy konferencji, mogli ocenić już na uroczystej Gali Otwarcia Targów, gdzie Polska, jako tegoroczny kraj partnerski była współgospodarzem oraz artystycznym i gastronomicznym wykonawcą programu imprezy. W gali wśród 4000 widzów uczestniczyły tak ważne osobistości jak Raimund Hosch, Dyrektor Targów Berlin otwierający ceremonię, Burmistrz Berlina Klaus Wowereit, Federalny Minister Gospodarki Rainer Brüderle oraz Adam Giersz Minister Sportu i Turystyki. Gościem honorowym Gali był Prezydent Lech Wałęsa.

 

 

konferencja_prasowa_inaugurujaca_itb_berlin2011-28 marca br. o godz. 11.00 Polska rozpoczęła na konferencji prasowej swój podbój największych targów turystycznych ITB Berlin 2011. Reprezentujący nasz kraj Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz podkreślił, że kampania pod hasłem „Move Your Imagination” ma pokazać Polskę na nowo, jako miejsce o niezwykłej różnorodności kulturowej, krajobrazowej i miejsce zamieszkane przez kreatywnych ludzi.

Skalę promocji Polski uczestnicy konferencji, mogli ocenić już na uroczystej Gali Otwarcia Targów, gdzie Polska, jako tegoroczny kraj partnerski była współgospodarzem oraz artystycznym i gastronomicznym wykonawcą programu imprezy. IMG_9338W gali wśród 4000 widzów uczestniczyły tak ważne osobistości jak Raimund Hosch, Dyrektor Targów Berlin otwierający ceremonię, Burmistrz Berlina Klaus Wowereit, Federalny Minister Gospodarki Rainer Brüderle oraz Adam Giersz Minister Sportu i Turystyki. Gościem honorowym Gali był Prezydent Lech Wałęsa.

Na ceremonii otwarcia ITB, Minister A. Giersz przypomniał widzom, że Polska uczestniczy nieprzerwanie w targach od 1971 r. i bycie krajem partnerskim to nie tylko ukoronowanie 40 rocznicy współpracy ale i ważny czas dla kraju w związku ze zbliżającą się Polską Prezydencją, jak i Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012.

ceremonia_otwarcia_itb_berlin2011-1Prowadząca uroczystość otwarcia Pani Monika Richardson po oficjalnej części zaprosiła gości do udziału w interaktywnym ceremonia_otwarcia_itb_berlin2011-5przedstawieniu jakie dla Polskiej Organizacji Turystycznej stworzyło studio postprodukcyjne Platige Image pod kierunkiem reżysera Tomasza Bagińskiego. Zaprezentowane filmy w technice 3D przedstawiały atrakcje turystyczne Polski między innymi przyrodę, kulturę, miasta, które w przyszłym roku będą gospodarzami piłkarskich mistrzostw Europy a także przygody zabawnych i barwnych vinyl toys odkrywających nasz kraj. Trójwymiarowy spektakl zwieńczył pokaz grupy tanecznej VOLT i tancerzy z programu telewizyjnego You Can Dance, do którego choreografię przygotował Agustin Egurrola.

Wieczorny poczęstunek stworzony był dla gości przez szefa kuchni i Honorowego Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Roberta Sowe. Jak mawia polskie przysłowie przez żołądek do serca, dlatego w tym roku uczestników targów ITB 2011, Polska nie tylko zaskoczyła swoją nowoczesną technologią kinematograficzną ale także wspaniałą kuchnią.

uroczyste_otwarcie_polskiego_stoiska_narodowego-4Dzień otwarcia targów 9 marca 2011r. rozpoczął się o godzinie 9.30 w pawilonie kraju partnerskiego czyli Polskim. Wśród IMG_9433osób przecinających wstęgę otwarcia, byli burmistrz Berlina Klaus Wowereit, dyrektor Targów Berlin Raimund Hosch, Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke i gość honorowy Lech Wałęsa. Następnie korowód VIP-ów zwiedził Polskie stoisko, które w tym roku obejmowało1500 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej a swoją ofertę przedstawiło na nim około 70 polskich wystawców, w tym 16 regionów oraz cztery miasta związane z EURO 2012, czyli: Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk.

zloto_dla_polski_na_targach_itb_berlin_2011-2Na tegorocznych targach ITB 2011 działania Polskiej Organizacji Turystycznej uwypukliły Polskę nie tylko jako silny kraj partnerski, kraj nowych technologi ale dzięki POT, Polska mogła zaistnieć także jako zwycięzca głównej nagrody festiwalu filmowego „The Golden City Gate”, który odbywa się rokrocznie podczas międzynarodowych targów w Berlinie.

 

 

Do góry