en
en

STS Fryderyk Chopin w Londynie

Zaglowiec11W ramach kampanii "Promujmy Polskę Razem", prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną na rynkach międzynarodowych, żaglowiec Fryderyk Chopin będzie przebywał w Londynie podczas jednego z największych londyńskich wydarzeń - Thames Festival.  Statek zacumuje niedaleko Tower Bridge w St. Katharine’s Pie.

IMG_1267W ramach kampanii "Promujmy Polskę Razem", prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną na rynkach międzynarodowych, żaglowiec Fryderyk Chopin będzie przebywał w Londynie podczas jednego z największych londyńskich wydarzeń - Thames Festival.  Statek zacumuje niedaleko Tower Bridge w St. Katharine’s Pie

Żaglowiec „Fryderyk Chopin” w ramach rejsu po Europie odwiedził już porty w Danii, Szwecji, Niemczech, Holandii, Belgii i Francji. Wizyta w Londynie będzie ostatnim przystankiem przed powrotem brygu do Polski. Statek wpłynął do portu w Londynie 3 września i pozostanie w nim aż do 12 września.

P1010956Program pobytu żaglowca w Londynie będzie obfitował w ciekawe wydarzenia takie jak: balet na rejach żaglowca w wykonaniu akrobatów z grupy Ocelot oraz pokaz tańczących fontann przy St. Katharine’s Dock, podpisywanie i malowanie fortepianów. Szczególną atrakcją będzie próba bicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza poza granicami Polski.

W stolicy Wielkiej Brytanii po raz ostatni powstanie pomnik Fryderyka Chopina. Tym razem zostanie on zbudowany z meloników i parasoli, które mają symbolizować miasto i jego deszczową pogodę.

aglowiec22

 

Więcej informacji: www.promujmypolskerazem.pl

 

 

logo_6.3

 

Do góry