en
en

Granice dzielą Odra łączy

Polska Organizacja Turystyczna aktywnie uczestniczy w „Partnerstwie Odry” - nieformalnej, międzynarodowej sieci, w której pod hasłem „Granice dzielą Odra łączy” współpracują polskie województwa: dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie oraz niemieckie kraje związkowe: Berlin, Branderburgia, Maklemburgia – Pomorze Przednie i Saksonia.
Czytaj więcej

Góral Skipass - pierwszy wspólny dla kilku stacji narciarskich skipass

Stacje narciarskie Harenda, Polana Szymoszkowa, Suche i Witów podpisały 2o września br.  porozumienie inaugurujące projekt Góral Skipass. Dzięki niemu już od najbliższego sezonu będziemy mogli szusować na podhalańskich stokach korzystając z jednego biletu. Najpewniej skipass obejmie także Kasprowy Wierch. Lokalna Organizacja Turystyczna Made in Zakopane jest partnerem projektu.
Czytaj więcej

Zamki i pałace tematem podróży dla rosyjskich touroperatrów

18 - 23 września gościli w Polsce przedstawicielie rosyjskich biur podróży, głównie organizujących wyjazdy autokarowe dla swoich turystów. Tematem study tour były "zamki i pałace". Trasa obejmowała podróży obejmowała 4 regiony: łódzki, lubelski, podlaski i mazowiecki. W tych regionach goście mieszkali w zabytkowych obiektach tj. Pałacu Domaniowskim (Wieniawa) , Pałacu Talaria (Trojanów), Pałacu Biskupim (Janów Podlaski) i Pałacu Zdunowo k/Warszawy, a także w designerskim, po starej fabryce tytoni , hotelu Tobaco w Łodzi.
Czytaj więcej

I Kongres Turystyczny Powiatu Węgrowskiego

14 września 2016 r. odbył się I Kongres Turystyczny Powiatu Węgrowskiego. Wydarzenie to zgromadziło w Węgrowskim Ośrodku Kultury radnych miejskich, gminnych i powiatowych, przedstawicieli instytucji kulturalnych, branży turystycznej, twórców artystycznych, służb mundurowych, lokalnej gastronomii a także mediów. Na kongres przybyli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, prof. Franciszek Midura, dr Aleksy Chmiel, dr Jan Paweł Piotrowski, ks. Prałat Leszek Gardziński, ks. Romuald Kosk; Ks. Wiesław Niemyjski, przedstawiciele PTTK, LOT Wielki Gościniec Litewski, burmistrzowie i wójtowie gmin Powiatu Węgrowskiego.
Czytaj więcej

Konkurs filmowy Turystyczna Stopklatka

27 września rozpoczyna się nowy konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej „Turystyczna Stopklatka”. Tym razem jest to konkurs filmowy. Czekamy na Państwa flmy, które pokazują, to co Państwa zdaniem w Polsce najpiękniejsze.
Czytaj więcej

O zarządzaniu turystyką w Białymstoku

Współpracę, jako element najważniejszy w procesie zarządzania turystyką, wskazał Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego podczas spotkania szkoleniowego „Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce”, które odbyło się 20 września w Białymstoku.
Czytaj więcej

Kolejny "rekordowy" pomysł na promocję

1 października 2016 roku punktualnie o godzinie 11:00 - polski zawodnik Krystian Herba podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa wskakując na rowerze na Willis (Sears) Tower w Chicago – najwyższy budynek w Ameryce. Zawodnik zamierza pokonać na rowerze ponad 3500 schodów nie podpierając się.
Czytaj więcej

Krakowskie muzea z dofinansowaniem

Krakowskie muzea otrzymały dofinansowanie w wysokości ponad 57 mln na projekty o wartości ponad 82 mln. zł w ramach VIII osi priorytetowej "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
Czytaj więcej

POT operatorem Programu Promocji Usług Prozdrowotnych

21 września 2016 roku Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Rozwoju podpisały umowę o partnerstwie przy wspólnej realizacji projektu ”Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe- Marka Polskiej Gospodarki”- Brand. W ramach tej umowy Polska Organizacja Turystyczne, jako Operator Programu Promocji Usług Prozdrowotnych będzie  wdrażała kolejny projekt finansowany ze środków unijnych - tym razem jako partner w projekcie Ministerstwa Rozwoju.
Czytaj więcej

Konferencje i inne wydarzenia. Światowy Dzień Turystyki w Przemyślu

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza na obchody Światowy Dzień Turystyki do Przemyśla. W bogatym programie znalazło się między innymi seminarium dotyczące klasteringu w turystyce a także wiele atrakcyjnych imprez dla mieszkańców oraz gości. Cykl imprez rozpocznie się 29 września i zakończy 2 października Festiwalem Slajdów Podróżniczych na Ekranie Kinowym „PRZEMYŚLNE podróże”.
Czytaj więcej

Bilans po sezonie czas zacząć

Gdańsk podsumował już tegoroczny wysoki sezon. Powodów do zadowolenia jest dużo. Już sama średnia ocena pobytu 8,8 punktów w 10 stopniowej skali jest dla miasta bardzo wyróżniająca. Gdańska Organizacja Turystyczna zapytała też gości o atmosferę miasta, życzliwość mieszkańców oraz ofertę kulturalną i rozrywkową. Wszystkie odpowiedzi w skali do 5 uplasowały się tuż przed najwyższą notą. W sumie w wysokim sezonie Gdańsk odwiedziło prawie 770 tysięcy gości.
Czytaj więcej

Rowerem przez Roztocze

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zapraszają na RAJD ROWEROWY GREEN VELO, który odbędzie się 8 października 2016 r. Trasa rajdu ma długość 68 km i prowadzi przez malownicze tereny Roztocza, od Zwierzyńca, przez Szczebrzeszyn i Nielisz do Zamościa. Poza niezapomnianymi wrażeniami wszyscy uczestnicy otrzymają pakiety startowe oraz poczęstunek. Ponadto odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – główna nagroda to rower! Wydarzenie ma na celu promocję Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz walorów turystycznych województwa lubelskiego.
Czytaj więcej

Francuskie święto przemysłu turystycznego

W Paryżu zakończył się 38 Międzynarodowy Salon - IFTM Top Resa, tradycyjne doroczne i najważniejsze we Francji spotkanie przemysłu turystycznego. Przez cztery dni skupił on wszystkich przedstawicieli turystyki z wielu sektorów wypoczynku, podróży, turystyki biznesowej, medycznej i MICE.
Czytaj więcej

Konferencja „Turystyka rowerowa – nowe standardy i innowacje”

14 września br. w Centrum Konferencyjnym Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, w ramach obchodów roku turystyki rowerowej na Dolnym Śląsku, odbyła się konferencja „Turystyka rowerowa – nowe standardy i innowacje”. W trakcie konferencji zaprezentowany został stan infrastruktury rowerowej regionu, dobre przykłady zaangażowania dolnośląskich samorządów w rozwój turystyki rowerowej, rola organizacji pozarządowych i biznesu w rozwój turystyki rowerowej oraz przykłady dobrych praktyk bezpośrednio dotyczące rozwoju i edukacji w zakresie turystyki rowerowej.
Czytaj więcej

Zobacz Hity Polskiej Turystyki!

Polska Organizacja Turystyczna na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe.
Czytaj więcej

Zapraszamy do Białegostoku na konferencję szkoleniową

Przypominamy o spotkaniu w ramach cyklu  „Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu". Organizatorzy: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna i Polska Organizacja Turystyczna zapraszają do Białegostoku 20 września do Hotelu Ibis (Sala Bocian). Udział w konferencji jest bezpłatny. Partnerem wydarzenia jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Region Puszczy Białowieskiej”.
Czytaj więcej
Do góry