en
en

rosja

dniach 05 -06 października, w ramach współpracy z grupą V4 , odbył się roadshow po dwóch miastach Rosji : Chelyabinsk i Jekaterinburg. Warsztaty rozpoczęły prezentacje Narodowych Organizacji Turystycznych Słowacji, Węgier , Czech i Polski . Po nich nastąpiły warsztaty z rosyjską branżą turystyczną . W obu spotkaniach wzięło udział blisko 100 przedstawicieli biur podróży z obu miast, którzy byli ogromnie zainteresowani organizacją przyjazdów turystycznych do Centralnej Europy.Organizatorem tego roadshow była Słowacja. Kolejne road show już wkrótce - tym razem spotkamy się z branża w Moskwie i St. Petersburgu ( 11-12.10.2016 ).
Czytaj więcej

Touroperatorzy z krajów Bliskiego Wschodu w Polsce

W dniach 27-29.09.2016 w Polsce przebywała grupa touroperatorów z rynków Krajów Zatoki Perskiej. Grupa liczyła 7 osób, które reprezentowały sektor turystyki medycznej, leasure i biznesowy. Gości przyjechali z Dubaju, Kuwejtu i Omanu. W czasie pobytu w Polsce ze strony Polskiej Organiazcji Turystycznej uczestnikami podróży opiekowała się Dorota Zadrożna.
Czytaj więcej

Już wkrótce kolejna edycja Incoming Poland Gdańsk&Pomorskie Region 2016

25 października odbędzie się trzecia już edycja spotkań biznesowych dedykowanych branży turystycznej - INcoming Poland Gdańsk& Pomorskie Region 2016. Na wtorek, 25 października organizatorzy zapraszają na całodzienne warsztaty B2B, podczas których będzie okazja do rozmów bezpośrednich i kontaktów biznesowych między przedstawicielami zagranicznych tour operatorów i pomorskiej branży turystycznej.
Czytaj więcej

MP Power Day

Podczas tegorocznego MP Power Day dr Wojciech Fedyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej wręczył rekomendacje dla Organizatorów Kongresów i Podróży motywacyjnych. Z rąk prezesa POT rekomendacje otrzymali także Regionalne Convention Bureau. 6 października w Warszawie goście mieli okazję uczestniczyć w częście merytorycznej a także mniej formalnej z okazjonalnym tortem z okazji 15- lecia Poland Convention Bureau POT.
Czytaj więcej

Zapraszamy na konferencję szkoleniową

„Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce” to cykl spotkań organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną wspólnie z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi. Najbliższe odbędzie się 6 października w Kielcach.
Czytaj więcej

15-lecie Poland Convention Bureau POT

6 października w nowej przestrzeni dla spotkań - Loft Kredytowa 9 events & conferences w Warszawie odbędzie się piąta jubileuszowa edycji MP Power Awards połączona z 15-leciem działalności Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej

Rosyjskie radio Relax o zimowym relaksie w Polsce

3 października br. rozpoczęła się akcja promocyjna, przygotowana przez Zagraniczny Ośrodek POT w Rosji. W rosyjskim radio RELAX do 16 października będą emitowane spoty pod hasłem "Zima w Polsce". - Będziemy mówić o możliwościach wypoczynku w Polsce i zachęcać do przyjazdu by aktywnie spędzić czas w tym korzystając z oferty welleness i spa - mówi Magdalena Krucz, dyrektor ZOPOt w Rosji.
Czytaj więcej

Top5 kurortów i letnisk województwa dolnośląskiego

Do 15 października trwa nasza sonad, tym razem dotyczy uzdrowsik województwa dolnośląskiego. W każdym z województw zaproponowaliśmy po 5 atrakcyjnych turystycznie miejsc, posiadających walory przyrodnicze i krajobrazowe. Są to przede wszystkim uzdrowiska, kurorty i letniska. Oprócz atrakcyjnej lokalizacji, w każdej z tych miejscowości znajdziesz bogate zaplecze turystyczne do wypoczynku i rekreacji.
Czytaj więcej

Krystian Herba - kolejny rekord, czyli jak zachęcić amerykańskich turystów

Krystian Herba, honorowy ambasador konsorcjum turystyki aktywnej przy POT, ustanowił kolejny rekord Guinessa. Tym razem wjechał na rowerze na szczyt Willis Tower - wieżowca, który znajduje się w centrum Chicago, w stanie Illinois w USA. 3461 schodów w trzy godziny. Takim spektakularnym wyczynem sportowca Polska Organizacja Turystyczna chce przyciągnąć uwagę mediów i mieszkańców. Jest to pretekst, by powiedzieć więcej o Polsce a w szczególności o możliwościach uprawiania turystyki aktywnej, w tym rowerowej.
Czytaj więcej

Rosyjscy dziennikarze będą polecać Warmię i Mazury

Zagraniczny Ośrodek POT w Rosji wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko - Mazurskiego przygotowali podróż studyjną dla przedstawicieli: magazynu DISCOVERY, portalu turystycznego travel.ru, portalu tematycznego Krasata i Zdarovje oraz radia MAJAK. Rosyjscy dziennikarze, którzy szczególnie byli zainteresowani tematyką wellness i spa przebywali na na terenie Warmii i Mazur w dniach 28.09 - 02.10.
Czytaj więcej

Nowa dyrektorka ośrodka POT w Nowym Jorku

1 października br. stanowisko dyrektora w Nowym Jorku objęła Anna Cichońska. Doświadczenie zdobyła na kierowniczych stanowiskach między innymi  w Biurze Turystyki Przyjazdowej jednego z czołowych operatorów przyjazdowej turystyki do Polski. W tym czasie firma z sukcesem wprowadziła swoją ofertę na rynki: brytyjski, amerykański i hiszpański. Anna Cichońska brała udział przy wdrażaniu systemu relacji z klientem (CRM).
Czytaj więcej

Roadshow grupy V4 w Indiach

30 września – 1 października POT w imieniu Narodowych Organizacji Grupy Wyszehradzkiej zorganizowała w Indiach roadshow „Discover Central Europe”. Spotkania w miastach Mumbaj i New Delhi rozpoczęła prezentacja regionu wyszehradzkiego oraz prezentacje przedstawicieli Narodowych Organizacji Turystycznych Polski, Węgier, Czech i Słowacji.
Czytaj więcej

Prezentacja Warmii i Mazur na Ukrainie

Liczba ukraińskich turystów odwiedzających Polskę wciąż rośnie. Świadczy o tym nie tylko liczba przekroczeń granicy ale przede wszystkim statystyki wykorzystania miejsc noclegowych. Charakterystyczne dla ruchu turystycznego z Ukrainy jest to, iż przytłaczająca większość odwiedzających organizuje swoją podróż samodzielnie, bez pośrednictwa biur podróży. Można powiedzieć, to zrozumiałe – sąsiedzi znają nasz kraj z licznych wizyt, mają znajomych, którzy pracują w Polsce, nie obawiają się bariery językowej. Jednak jest także inne przypuszczenie. Może nie ma po prostu dobrego produktu, który byłby na tyle atrakcyjny aby zaufać pośrednikowi!
Czytaj więcej

IGHP i PIH: ruszyła integracja samorządu hotelarzy

Decyzja o rozpoczęciu procesu integracji Polskiej Izby Hotelarstwa z Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego zapadła 4 października podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PIH. Chwilę później informacja została oficjalnie ogłoszona podczas I Forum Hotelarzy IGHP. Po połączeniu izb pod szyldem IGHP powstanie jeden silny samorząd, liczący ponad 300 hoteli i ponad 30 tysięcy pokoi hotelowych.
Czytaj więcej

Promocja na moskiewskim lotnisku

Okazją do pokazania polskich atrakcji turystycznych  był Dzień Podróżnika w Moskwie. Zagraniczny Ośrodek POT w Rosji przygotował ciekawą prezentację na na lotnisku Sheremetievo w Moskwie. Wspólnie  z PLL LOT przygotowane zostały pokazy różnych atrakcji i ciekawostek podróżniczych. Goście mogli wziąć udział w konkursach a oprawę muzyczną zapewniały zespoły z Polski.
Czytaj więcej

IGHP wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną dla turystyki

4 października br. Polska Organizacja Turystyczna podpisała porozumienie z największą organizacją hotelarską w kraju Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego. Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP oraz dr Wojciech Fedyk, prezes POT oficjalnie podpisali dokument, który zawiera wytyczne do realizacji wspólnych celów.
Czytaj więcej

Seminarium warsztatowe Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej

Od 29 września do 2 października Przemyśl podejmuje polską branżę turystyczną i polskich turystów biorących udział w programie obchodów Światowego Dnia Turystyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Polską Organizacja Turystyczną zorganizowały seminarium warsztatowe poświęcone zagadnieniom teorii i praktycznym doświadczeniom wprowadzania w gospodarce turystycznej klastrów, służących rozwojowi regionalnemu i innowacyjności. Przemyskie seminarium otworzyli wiceminister Sportu i Turystyki Dawid Lasek i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk. Minister Lasek nawiązał do wyjątkowo udanego dla polskiej branży letniego sezonu turystycznego wyrażając jednocześnie nadzieje, że ta pozytywna tendencja utrwali się w najbliższych latach. W utrzymaniu tego trendu może pomóc skuteczność działania w ramach klastrów. Powinny być one przede wszystkim formą współpracy i elementem budowy turystycznych marek terytorialnych, co podkreślał minister. Prezes POT Wojciech Fedyk przekonywał uczestników do jak najlepszego wykorzystania udziału w seminarium mającego w zamyśle organizatorów służyć dzieleniu się wiedzą i nawiązywaniu partnerskiej współpracy, która jest podstawą gospodarczej idei skuteczności klastrów.Gospodarka turystyczna należy do sektorów posiadających szczególne predyspozycje do korzystania z potencjału idei klastrów. Oferty usług turystycznych budowane są z wielu elementów, na które składają się między innymi atrakcyjność przyrodnicza, tradycje kulturowe, wiele rodzajów świadczonych turystom usług na przykład przez obiekty noclegowe i gastronomiczne, przewoźników, placówki handlowe, zakłady rzemieślnicze i pamiątkarskie, punkty „it”, przewodników. W tym wypadku skuteczność działania w grupie pozwalająca na stworzenie kompleksowej oferty dla turystów nie podlega dyskusji. W ramach klastra mogą współpracować różni usługodawcy, co pozwala na zaspokajanie oczekiwań klientów, obniżanie kosztów marketingu, obsługi prawnej czy też skuteczności starania się o fundusze zewnętrzne w tym środki unijne. Sektor turystyki posiada też doskonałe możliwości rozwijania wzajemnych relacji i podejmowania wspólnych działań pomiędzy przedsiębiorcami, instytucjami naukowymi i administracją przede wszystkim samorządową tych regionów, dla których turystyka jest ważnym kierunkiem rozwoju. Pomimo przykładów potwierdzonej skuteczności powiązań gospodarczych w sektorze turystyki, idea klastrów nie od razu zdobyła aprobatę branży turystycznej. Jak podkreślał między innymi w podsumowaniu seminarium wiceprezes POT Bartłomiej Walas, istotną przeszkodą jest nadal niezupełnie trafne pojmowanie konkurencji rynkowej pomiędzy przedsiębiorcami, która nie wyklucza współdziałania w osiąganiu wspólnych korzyści. Współczesnym wyznacznikiem sukcesu gospodarczego jest bowiem koopetycja zakładająca właściwie wyważone powiązanie kooperacji i konkurencji pomiędzy firmami. Niezwykle istotną kwestią pozostaje nadal konieczność doprecyzowania roli w klastrach instytucji sektora publicznego. Sporej pracy wymaga także edukacja prawna, wiedza i rozumienie wymagań formalnych, zgodność z przepisami administracyjnymi charakteru podejmowanych działań przez twórców klastrów, co również było jednym z tematów omawianych podczas przemyskiego seminarium, które pokazało duże zainteresowanie problematyką klastringu, ale i potrzebę kontynuowania podobnych spotkań branżowych.Więcej o seminarium >>
Do góry