en
en

Cykl reportaży z Polski w Chinach

Na platformie komunikacyjnej QQ (v.qq.com) rozpoczęła się w Chinach emisja cyklu programów reportażowych o Polsce, wyprodukowanych przez Green Pepper and Red Pepper Food and Travel TV Show.
Czytaj więcej

ODKRYJ POLSKĘ! Multimedialna strefa turystyczna na targach TT Warsaw

Od 24 do 26 listopada, podczas targów TT Warsaw, działała będzie multimedialna strefa turystyczna zaaranżowana przez Polską Organizację Turystyczną i MT Targi Polska. Dwa dni wypełni interesujący program wydarzeń, który głównie zainteresuje osoby zawodowo związane z branżą turystyczną, ale nie tylko.W pierwszym dniu, zwyczajowo ograniczonym do spotkań branżowych, strefa multimedialna zaprasza przede wszystkim do udziału w panelach dyskusyjnych poruszających między innymi tematykę technologii VR w procesie pozyskiwania klientów i wykorzystania inteligentnych narzędzi do wieloaspektowej obsługi turystów. Poszerzeniu przydatnej wiedzy służyć będą  interesujące prezentacje na przykład dotyczące crowdsourcingu i metod pozyskiwania przez firmy turystów szukających informacji o okolicy, w której wypoczywają. W dwa kolejne dni organizatorzy strefy multimedialnej przygotowali dla zwiedzających wiele konkursów o różnorodnej tematyce w tym konkurs Festiwalu rzeźb lodowych w Poznaniu. Zainteresować powinien repertuar filmów w kinie turystycznym, w nim między innymi nagrodzone filmy konkursowe Turystyczna Stopklatka.  Jak zawsze ciekawie zapowiadają się spotkania z blogerami turystycznymi. Kogo interesują rankingi biur podrózy nie powinien opuścić podsumowania plebiscytu na najpopularniejszego touroperatora 2016 roku w Polsce, Magazynu Turystycznego Wasze Podróże i portalu waszaturystyka.pl.Do pobrania szczegółowy program ODKRYJ POLSKĘ! Multimedialna strefa turystyczna TutajZwiedzający nie płacą za bilety jeśli dokonają rejestracji.We wszystkich wydarzeniach towarzyszących targom można uczestniczyć po dokonaniu rejestracji na miejscu lub on-line na stronie TTW.  Rejestracja on-line zwalnia z opłaty za bilet wstępu na targi.

Działania na rynku austriackim

14 listopada, w przepięknej auli Uniwersytetu Wiedeńskiego odbyła się uroczystość obchodów 70-lecia Towarzystwa Przyjaźni Austriacko-Polskiej. Impreza z udziałem Artura Lorkowskiego, Ambasadora RP w Wiedniu, delegacji Urzędu Miasta Zabrze na czele z Prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik.
Czytaj więcej

Warsztaty „Travel Open Day” dla włoskich biur podróży w Neapolu i Bari

Workshopy branżowe „Travel Open Day”, organizowane przez firmę Travel Quotidiano, są już znaną marką wśród włoskiej branży turystycznej. Jeszcze przed końcem 2016 r. firma zorganizowała takie spotkania w niektórych włoskich miastach, zapraszając podmioty turystyczne (instytucje, tour operatorów, przedstawicieli linii lotniczych, nawigacji morskich, ubezpieczeń, hoteli i wiosek turystycznych) do prezentacji swojej oferty. Ze strony polskiej, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie wziął udział w dwóch spotkaniach na południu Włoch, w Neapolu i w Bari 21 października i 4 listopada. W inicjatywie uczestniczyły również dwa polskie biura podróży – Ernesto Travel w Neapolu i Cracovia Travel w Bari. Obecność zarówno ZOPOT jak przedstawicieli polskiej branży miała z jednej strony na celu wypromowanie Polski jako destynacji atrakcyjnej dla włoskiej branży turystycznej, z drugiej stwarzyć okazję polskim biurom podróży do nawiązywania kontaktów z włoskimi partnerami.„Travel Open Day” cieszył się ogromnym zainteresowaniem miejscowych i okolicznych biur podróży, przyciągając ponad 150 (Neapol) i ponad 100 (Bari) przedstawicieli branży turystycznej, którzy wykazywali się chęcią współpracy z Polską, często już doświadczeniem w organizacji grup lub podróży indywidualnych do naszego kraju, a także opowiadali o rosnącym zainteresowaniu Włochów wyjazdami do Polski. Łącznie nawiązano ponad 100 kontaktów z miejscowymi biurami. Cały materiał promocyjny, jaki dostarczył ZOPOT rozszedł się bardzo szybko, a wielu agentów i operatorów byłoby zainteresowanych podróżami studyjnymi w celu poznania Krakowa i Warszawy, jego struktur turystycznych i atrakcji.„Polska staje się coraz częściej wybieraną destynacją turystyczną także na południu Włoch. Dużym impulsem dla turystów i dla branży jest prężnie rozwijająca się sieć połączeń lotniczych low cost, które dopiero ostatnio, dzięki ofertom firm WizzAir i RyanAir, oferują loty do Krakowa, Katowic czy Warszawy z Neapolu, Bari, a także Katanii, Trapani czy Alghero” – podkreśla dyrektor ZOPOT, Małgorzata Furdal.

Warsztaty dla belgijskich dziennikarzy turystycznych

Zagraniczny Ośrodek POT w Brukseli będzie uczestniczył w warsztatach dla dziennikarzy rynku belgijskiego organizowanych przez ANTOR, które odbędą się 22 listopada w Brukseli. To cokroczne spotkanie jest największym wydarzeniem dla mediów turystycznych na rynku. Biorą w nim udział wszystkie narodowe organizacje turystyczne działające w Belgii, ponad 80 przedstawicieli belgijskiej prasy, telewizji, radia a także blogerzy.
Czytaj więcej

Multimedialna strefa turystyczna „Odkryj Polskę”

24-26 listopada zapraszamy do multimedialnej strefy  turystycznej zaaranżowanej przez Polską Organizację Turystyczną i MT Targi Polska podczas targów TT Warsaw. Organizatorzy przygotowali między innymi gry i konkursy na interaktywnych stołach, infokioski, na których będzie można rozwiązywać ciekawe quizy, liczne konkursy z fajnymi nagrodami, wygodne leżaki, w których będzie można odpocząć oglądając filmy wyświetlane w kinie turystycznym, a przede wszystkim niesamowite prezentacje niepowtarzalnych polskich atrakcji turystycznych.
Czytaj więcej

Promocja turystyki medycznej w Rosji

17 listopada Zagraniczny Ośrodek POT w Moskwie wziął udział w warsztatach MedAntor, poświęconym promocji usług prozdrowotnych w różnych krajach europejskich wśród potencjalnych klientów z Rosji. W warsztatach, które odbywają się w hotelu The Ritz Carlton w Moskwie bierze udział około 35 firm z Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii, Niemiec, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Turcji , Szwajcarii, Francji. Polskę reprezentuje ZOPOT Moskwa.
Czytaj więcej

Roadshow ZOPOT-u w Pekinie

14 listopada odbyły się w Hongkongu warsztaty B2B z udziałem przedstawicieli branży turystycznej krajów grupy Wyszehradzkiej, w tym trzech polskich liczących się organizatorów podróży - CT Poland, Furnel Travel i Holiday Travel. Hongkong był trzecim etapem roadshow branży turystycznej Czech, Polski, Słowacji i Węgier po Chinach - V4 Greater China Roadshow 2016. W prezentacji oferty turystycznej oraz rozmowach B2B uczestniczyło 27 chińskich organizatorów i biur podróży, czyli prawie wszystkie firmy z Hongkongu, które organizują wyjazdy turystyczne do Europy.W roku polskiej prezydencji w V4 organizatorem roadshow jest ZOPOT w Pekinie.

Polskie miasta tematem tytułowym najnowszego wydania magazynu pokładowego Air China

Pierwsza okładka oraz 20 stron zdjęć i informacji o polskich miastach - to efekt współpracy Zagranicznego Ośrodka POT w Pekinie z redakcją miesięcznika Wings of China, magazynu pokładowego linii lotniczych Air China. Polskie miasta stały się tematem tytułowym najnowszego wydania magazynu nr 11/2016. Magazyn Wings of China ukazuje się w nakładzie 100.000 egzemplarzy, a jego zasięg (cyrkulacja) wynosi 7 mln czytelników.
Czytaj więcej

Ambasador miejsca 2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w zimowym konkursie "Ambasador miejsca 2016". Narodowy portal turystyczny www.polska.travel czeka na Państwa artykuły o tym, jak w Polsce można ciekawie spędzić święta. Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi doświadczeniami, wrażeniami i ulubionymi miejscami w Polsce.
Czytaj więcej

Kraje V4 w Chinach

Prezentacją atrakcji turystycznych Czech, Polski, Słowacji i Węgier oraz spotkaniem B2B dla 140 osób rozpoczął się w Pekinie tegoroczny roadshow branży turystycznej krajów grupy Wyszehradzkiej po Chinach – V4 Greater China Roadshow 2016. W roadshow uczestniczy piętnastu organizatorów podróży, w tym siedmiu z Polski (Activo Travel Polska, Amberroute.pl, CT Poland, Furnel Travel, Holiday Travel, New World JV oraz Safari Poland) oraz przedstawiciele wszystkich NTO’s. Tegoroczna trasa przebiega z Pekinu przez Szanghaj, Hongkong do Tajpej. W Szanghaju dodatkowym punktem programu, obok prezentacji i warsztatów B2B, jest dwudniowy udział w targach CITM 2016 (China International Travel Mart), najbardziej prestiżowej imprezie targowej branży turystycznej w Chinach. W roku polskiej prezydencji w V4 organizatorem roadshow jest Polska Organizacja Turystyczna. Rolę wykonawcy i koordynatora przejął ZOPOT w Pekinie.

Forum POT-ROT-LOT-Miasta-Branża

Dwudniowe Forum POT-ROT-LOT-Miasta i Branża to wydarzenie organizowane przez Polską Organizację Turystyczną aby wspólnie ze wszystkimi współpracującymi podmiotami działającymi na turystycznej niwie zastanowić się nad kondycją systemu zarządzania promocją turystyki w Polsce a także wymienić się doświadczeniami, uwagami także krytycznymi i uzgodnić działania na kolejne miesiące.
Czytaj więcej

ZOPOT w Pekinie wyróżniony jako „Nowa zagraniczna placówka promocji miejsc roku 2016”

ZOPOT w Pekinie został wyróżniony jako „Nowa zagraniczna placówka promocji miejsc roku 2016” (2016 New Overseas Destination Marketing Organization”. Wręczenie nagrody odbyło się w przededniu otwarcia targów CITM 2016, podczas galowej ceremonii wręczania nagród National Tourist Awards, przyznawanych od 12 lat przez wydawnictwo branżowe Best Travel Media. W imieniu Polskiej Organizacji Turystycznej nagrodę odebrał dyrektor ZOPOT w Pekinie, Jan Wawrzyniak.

Konkurs wokalny The Voice of Polonia

13 listopada w brukselskim Pałacu Sztuk Pięknych BOZAR odbyła się druga edycja międzynarodowego konkursu wokalnego The Voice of Polonia. 8 finalistów z 5 krajów walczyło o Grand Prix przyznawane przez wysokiej sławy jurorów takich jak Marek Piekarczyk czy Stanisław Wenglorz.
Czytaj więcej

Konkurs Polak Roku w Brukseli

10 listopada rozstrzygnięta została IX edycja konkursu na Polaka Roku. Jest to konkurs organizowany przez Ambasadę RP i Radę Polonii Belgijskiej, którego celem jest promowanie wybitnych osób z kręgów Polonii zamieszkującej Belgię. ZOPOT w Brukseli rokrocznie wspiera tą inicjatywę korzystając z okazji aby wypromować Polskę jako ciekawy kierunek wakacyjny wśród rodaków mieszkających poza granicami kraju i osób pochodzenia polskiego.
Czytaj więcej

Touroperatorzy z Tajwanu na roadshow pekińskiego ZOPOT

16 listopada w Tajpej odbyły się warsztaty branżowe dla przedstawicieli branży turystycznej krajów grupy Wyszehradzkiej i organizatorów oraz biur podróży z Tajwanu. Rozmowy handlowe zostały poprzedzone prezentacjami atrakcji turystycznych krajów grupy V4, przeprowadzonymi przez przedstawicieli narodowych organizacji turystycznych Czech, Polski i Słowacji. W warsztatach wzięło udział około 50 przedstawicieli 41 firm turystycznych z Tajwanu oraz 9 firm z Europy, w tym czterech z Polski: Activo Travel Polska, CT Poland, Furnel Travel i Holiday Travel.Spotkanie w Tajpej było czwartym i ostatnim etapem roadshow branży turystycznej Czech, Polski, Słowacji i Węgier po Chinach - V4 Greater China Roadshow 2016. Pozostałe spotkania odbyły się w Pekinie (9.11.), Szanghaju (11.11.) i Hongkongu (14.11.).W roku polskiej prezydencji w V4 organizatorem roadshow jest ZOPOT w Pekinie.

Forum Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych oraz Miast

14 listopada rozpoczyna się  Forum Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych oraz Miast. Jest to spotkanie, na które zapraszamy przedstawicieli branży turystycznej, którzy chcą lepiej poznać otoczenie turystyczne i nawiązać nowe relacje. Zapraszamy osoby zainteresowane rozwojem turystyki w Polsce ale także swoim własnym. Wymiana doświadczeń a także podzielenie się wiedzą ekspercką jest głównym celem Forum, ale równie ważnym jest wzmocnienie więzi środowiska, dzięki którym głos branży będzie silniejszy. Program, który został przygotowany uwzględnia trendy w komunikacji marketingowej oraz zagadnienia, które będą przydatne w Państwa aktywności zawodowej.
Czytaj więcej

Polska oferta na CITM 2016 w Szanghaju

Z ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli chińskich biur podróży spotkała się oferta polskich organizatorów, prezentowana na stoisku pekińskiego ZOPOT na targach turystycznych CITM 2016 w Szanghaju (China International Travel Mart) – najbardziej prestiżowej imprezie targowej branży turystycznej w Chinach. ZOPOT w Pekinie zapewnił na swoim stoisku stanowiska dla prowadzenia rozmów B2B. Z oferty skorzystały firmy Activo Travel Polska, Amberroute.pl, CT Poland, Furnel Travel, New World JV oraz Safari Poland, biorące także udział w workshopie, jaki odbywa się w Szanghaju w ramach roadshow krajów grupy V4.

Polska partnerem targów FERIEN MESSE WIEN

Zagraniczny Ośrodek POT w Austrii podpisał z Reed Messe Wien GmbH umowę dotyczącą objęcia patronatem międzynarodowych targów FERIEN MESSE WIEN. Naszym partnerem z rynku miejscowego będzie Dolna Austria. Targom turystycznym towarzyszy prezentacja motoryzacyjna AUTO SALON.
Czytaj więcej
Do góry