en
en

POT partnerem Światowych Igrzysk The World Games

Polska Organizacja Turystyczna ma już doświadczenie w budowaniu wizerunku kraju przy promocji ważnych wydarzeń sportowych podkreślił Bartłomiej Walas, wiceprezes POT podczas briefingu po podpisaniu porozumienia o współpracy z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017.
Czytaj więcej

Gdańsk na słodko

Gdańska Organizacja Turystyczna  przygotowała kolejny, słodki produkt. Tym razem pod marką ”Smak Tradycji”. Są to dwie czekolady – gorzka i mleczna, wyprodukowane przez Bałtyk według ich tradycyjnej receptury. Opakowanie każdej z nich zostało specjalnie zaprojektowane w oparciu o cztery pocztówki. Każda z nich przedstawia Gdańsk, widziany oczami artystów malarzy... sprzed ok. 100 lat! Za aranżację graficzną odpowiedzialna była Magda Beneda.
Czytaj więcej

Promocja na rynku hiszpańskim

Aktywność mediach ogólnokrajowych w danym kraju pomoga dotrzeć do szerokiego grona odbiorców z informacją o Polsce. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym oraz kończącym się w połowie grudnia projektu Wrocław Europejska Stolica Kultury, Agata Witosławska, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Hiszpanii udzieliła obszernego wywiadu stacji radiowej Libertad FM oraz w programie Buen viaje Familia w stacji Radio Sol.
Czytaj więcej

Wielkie losowanie

22 listopada br. w Ambasadzie RP w Wiedniu odbyło się losowanie nagrody ufundowanej przez Zagraniczny Ośrodek POT w Austrii dla uczestników prezentacji „Polnische Tafel” (Polski stół). Impreza zorganizowana w ramach "Dnia Otwartych Drzwi" w Ambasadzie RP w Wiedniu cieszyła się dużym zainteresowaniem Wiedeńczyków.
Czytaj więcej

Współpraca ośrodka POT w Austrii z Neubaeur Reisen

364 osoby uczestniczyły w prezentacji nowego katalogu biura podróży Neubauer Reisen. Impreza, która odbyła się w dniu 20 listopada br. w Domu Kultury w Engerwitzdorf poświęcona była prezentacji nowego katalogu 2017 oraz nowej strategii firmy. „Bus dich weg”, to nowe logo wynikające z połączenia trzech przedsiębiorstw turystycznych. Dzięki niemu firmy sprzedając wzajemnie swoje oferty będą mogły gwarantować organizację wszystkich proponowanych w katalogu podróży.
Czytaj więcej

Rozpoczęły się targi TT Warsaw

450 wystawców z 50 krajów. Rozpoczęły się 24. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Przez trzy dni, od 24 listopada odwiedzający będą mieli okazję poznać krajową i zagraniczną ofertę turystyczną. Tradycyjnie przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, branży turystycznej, mediów a także posłów i  innych gości powitała Urszula Potęga, Prezes Zarządu Mt Targi.
Czytaj więcej

4 e-booki o Polsce dla amerykańskich czytelników

16 listopada 2016 zakończyła się podróż studyjna przedstawiciela branżowych mediów amerykańskich. Celem wizyty w Polsce było opracowanie 4 e-booków, które następnie będą wykorzystane na potrzeby działań promocyjnych w internecie. Opracowany materiał będzie pewnego rodzaju przewodnikiem, w którym przedstawiciele branży, z myślą o których przygotowywany jest materiał, znajdą praktyczne informacje przydatne w ich pracy. Jednak tym razem chcemy odejść od zestawu „suchych” informacji i wykorzystać element osobistej rekomendacji.Pierwsze wrażania z pobytu w Polsce potwierdzają, to co wiemy z badań prowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną, czyli osoby, które odwiedziły Polskę swój pobyt oceniają bardzo wysoko i chętnie będą polecać ją swoim znajomym i bliskim. Pozytywna opinia została wyrażona prostym zdaniem IT WAS FABULOUS!

Wizyta niemieckich dziennikarzy w Lubuskim

Zagraniczny Ośrodek POT w Niemczech wspólnie z Lubuską Regionalną Organizacją Turystyczną przygotował dla grupy niemieckich dziennikarzy podróż studyjną do Województwa Lubuskiego. W dniach 25-27 listopada goście odwiedzą XVIII-wieczny Pałac Wiechlice, zwiedzą winnice
Czytaj więcej

ZOPOT Nowy Jork i Air Berlin będą wspólnie organizować studypressy

Air Berlin, w 2017 roku, planuje poszerzenie siatki połączeń między głównymi metropoliami USA a wybranymi miastami w Europie, w tym połączeń z Warszawą i Krakowem. Częstotliwość i rozkład lotów mają sprzyjać ruchowi turystycznemu z rynku amerykańskiego do Europy, z czego bardzo cieszy się Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku.Chęć współpracy z ZOPOT Nowy Jork wyraził sam Air Berlin. Na spotkaniu, które miało miejsce 7 listopada 2016 r. dotyczącym współpracy ustalono, iż jednym z ważniejszych narzędzi będzie wspólna organizacja podróży prasowych. Przedmiotem rozmów była także współpraca dotycząca publikacji informacji dotyczących Polski w mediach elektronicznych przewoźnika oraz możliwości współdziałania w segmencie turystyki biznesowej – przemysłu spotkań.Szczegóły działań zostaną ustalone na kolejnym spotkaniu na początku 2017 roku.

Historia i kultura główny motywem podróży z USA do Europy i do Polski

W dniu 17 listopada 2016 odbyło się spotkanie przedstawicieli Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystyczne w Nowym Jorku dotyczące możliwości współpracy obu instytucji. Misją Muzeum jest m.in. przywracanie pamięci historii Żydów polskich, która stanowi ważną część dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Muzeum POLIN jest także nowoczesną instytucją kultury, miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską.Historia i kultura wciąż pozostają głównym motywem podróży do Europy i do Polski, dlatego wspólne działanie z instytucją, której celem jest budowanie dialogu i poznania na styku wielu kultur jest ważnym elementem kreowania pozytywnego wizerunku Polski na rynku amerykańskim. W dłuższej perspektywie może być to jeden z czynników wzrostu zainteresowania Polską jako celem podróży.

Zapraszamy na "Pytanie na śniadanie"

W związku z powołaniem przy POT konsorcjum turystyki aktywnej zapraszamy serdecznie do obejrzenia rozmowy w programie "Pytanie na śniadanie" z wiceprezesem POT Bartłomiejem Walasem oraz Cezarym Zamaną – byłym polskim kolarzem szosowym, reprezentantem Polski, Mistrzem Polski z 1999 oraz zwycięzcą Tour de Pologne z 2003 roku. W programie został taże wyemitowany materiał filmowy z Krystianem Herbą, który jest ambasadorem Konsorcjum. Sportowiec opowie  o tym co robi, oraz jak się przygotować do jazdy na rowerze z trasą Green Velo w Rzeszowie w tle. 
Czytaj więcej

Nowoczesna informacja turystyczna

Nowoczesna informacja turystyczna była tematem spotkania, które odbyło się 21 listopada w Poznaniu, z mediami członków Zarządu Forum Informacji Turystycznej.Certyfikacja informacji turystycznej i konkurs na najlepsze centrum informacji turystycznej to dwie najważniejsze inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej, prowadzone wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki i służące podnoszeniu jej jakości.
Czytaj więcej

Pierwszy na świecie folder centrum kongresowego na Instagramie!

Zespół Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora ICE Kraków, przygotował pierwszy na świecie folder centrum kongresowego dostępny z poziomu Instagrama. Badania wskazują, że każdy z nas spędza średnio 2,42 godziny w ciągu doby, patrząc na ekran swojego telefonu komórkowego. To na Facebooku, Twitterze oraz Snapchacie szukamy interesujących nas treści, nowości i rozrywki. Szacuje się, że ponad 60% użytkowników internetu korzysta z niego za pomocą smartfonów. Jednym z nowoczesnych sposobów kontaktu z potencjalnymi klientami jest wykorzystanie portali społecznościowych, takich jak Instagram. Jednak samo wrzucanie efektownych zdjęć już nie wystarcza.
Czytaj więcej

Gala z udziałem austriackiej branży turystycznej

Gala Abend to najważniejsza doroczna impreza organizowana przez Corps Touristique dla austriackiej branży turystycznej. 21 listopada w przepięknym, wiedeńskim, Palace Ferstel spotkało się 290 przedstawicieli mediów i branży turystycznej Austrii. 19 Narodowych Organizacji Turystycznych, w tym Zagraniczny Ośrodek POT, zaprezentowało zaproszonym gościom swoje osiągnięcia z 2016 roku i plany na rok 2017.
Czytaj więcej

Nowe konsorcjum Turystyki Aktywnej

Wyborem siedmioosobowej Rady Programowej zakończyło się spotkanie założycielskie Konsorcjum Turystyki Aktywnej, powołanego z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej. Podobnie jak trzy konsorcja utworzone z inicjatywy POT – „Zdrowie i Uroda”, grupujące uzdrowiska, hotele, ośrodki Wellness i Spa, „Polskie Szlaki Kulinarne”, w których skład wchodzą podmioty mające ofertę z zakresu Kuchni Polskiej oraz Konsorcjum Turystyki Wiejskiej, zrzeszające właścicieli gospodarstw agroturystycznych i podmiotów, które widzą korzyści we współpracy w obrębie tego sektora turystyki – konsorcjum Turystyki Aktywnej będzie miało otwartą, ogólnopolską formułę członkowską. W pierwszym etapie ukierunkowane jest na rozwój i promowanie turystyki rowerowej. Na spotkanie założycielskie 18 listopada zaproszeni zostali między innymi przedstawiciele samorządów, środowisk naukowych, biur turystycznych, firm produkujących sprzęt rowerowy, instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju turystyki rowerowej, infrastruktury dla jej uprawiania i usług wokół tras rowerowych. W gronie zebranych, którzy potwierdzili deklarację przystąpienia do konsorcjum byli między innymi Czesław Lang, organizator Tour de Pologne i Krystian Herba, specjalizujący się w trialu rowerowym, których nazwiska stanowią znaną markę o światowym formacie. W spotkaniu założycielskim prowadzonym przez Jacka Janowskiego, dyrektora Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej POT, uczestniczył prezes POT dr Wojciech Fedyk, który podkreślił istotną rolę współdziałania w ramach konsorcjów produktowych, które ułatwia promocję i podnosi sprzedaż, co potwierdzają przedsiębiorcy współpracujący w ramach konsorcjów „Zdrowie i Uroda, „Polskie Szlaki Kulinarne” i Konsorcjum Turystyki Wiejskiej. Konsorcja niezobowiązująco integrują zarządzających tożsamymi produktami. Pozwalają na osiąganie celów poprzez wspólne przedsięwzięcia w tych obszarach i rodzajach działalności, w których uczestnicy konsorcjum, uznają współdziałanie za uzasadnione, przynoszące więcej korzyści, niż jest to możliwe do osiągnięcia indywidualnie. Konsorcjum Turystyki Aktywnej, podobnie jak już działające, będzie dobrowolnym, nieformalnym zrzeszeniem stawiającym sobie wspólny cel, którym jest opracowanie i realizacja strategii promocji i tworzenie warunków lepszej sprzedaży produktów turystyki aktywnej w kraju i zagranicą. Wnioski kilkugodzinnej dyskusji w trakcie spotkania założycielskiego potwierdziły słuszność powołania konsorcjum produktowego, które skupi się na początek na aspektach promocji, komercjalizacji i właściwego utrzymania tras rowerowych w naszym kraju. Specyfika turystyki rowerowej, jej rosnąca popularność, otwiera szansę na rozwój gospodarczy małych miejscowości, wsi i regionów, które włączane są do wakacyjnych planów turystycznych. Produkcja, sprzedaż, sieć wypożyczalni dwuśladów staje się dobrze prosperującym działem gospodarki.Uczestnicy założycielskiego spotkania Konsorcjum Turystyki Aktywnej obowiązki członków Rady Programowej powierzyli Dorocie Lachowskiej, wiceprezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, prezes Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych; Małgorzacie Wilk-Grzywnie, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego; Jolancie Śledzińskiej, sekretarz ZG PTTK ds. promocji i kontaktów zewnętrznych; Andrzejowi Kaleniewiczowi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego; Markowi Kozłowi ze Stowarzyszenia Travelling Inspiration - 80rowerow.pl; Tomaszowi Smolarskiemu z AWF Wrocław i Marcinowi Ulanowskiemu z Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.W spotkaniu założycielskim Konsorcjum Turystyki Aktywnej uczestniczyli przedstawiciele, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, firm Mojrower.pl, Via Verde, Wyjazdy Rowerowe, Zarządu Głównego PTTK, Funduszu Partnerstwa oraz Stowarzyszenia Greenways Polska, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Stowarzyszenia Travelling Inspiration - 80rowerow.pl, Lang Team, Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Warmińsko Mazurskiej Organizacji Turystycznej, Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Akademii Wychowania Fizycznego w Wrocławiu i Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.
Do góry