en
en

Blogerzy z Azji zachwyceni Polską!

Na nasze zaproszenie w Polsce przebywają blogerzy z krajów azjatyckich oraz z Izraela. Rathina Sankari, uczestniczka podróży już zamieściła wpis zachęcający do przyjazdu do Polski. Uczestnicy wizyty odwiedzili już Zakopane, Kraków oraz Wieliczkę.
Czytaj więcej

Podlaskie stawia na szkolenia

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Regionalny Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Białymstoku zapraszają pracowników recepcji hoteli z Białegostoku na szkolenie krajoznawcze. Szkolenie odbędzie się 13 grudnia 2016r. w Hotelu Podlasie.
Czytaj więcej

Zima w Polsce – tego jeszcze nie było!

12 grudnia br. rozpocznie się największa na rynkach zagranicznych kampania turystyki zimowej w Polsce. Do odwiedzin naszego kraju będziemy zapraszać turystów z Ukrainy, Rosji – których przekonywać nie trzeba, ale warto podać nowe powody odwiedzenia Polski właśnie w czasie zimy. Będziemy natomiast przekonywać mieszkańców Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Skandynawii, dla których ten sezon nie był wykorzystywany do przyjazdów dostatecznie intensywnie. Czas na zmiany! Polska jest piękna o każdej porze roku.
Czytaj więcej

Pomorskie w Google Adwords

Żyjemy w dobie wszechobecnego Internetu, e-makreting staje się coraz popularniejszy, a według prognoz już w 2018 roku wydatki na reklamy w sieci mają wyprzedzić te na reklamę telewizyjną. Pomorskie więc postawiło na kampanię reklamową Google Adwords w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej na świecie. Celem kampanii jest oczywiście promocja regionu pomorskiego oraz jego atrakcji w sezonie jesienno-zimowym.
Czytaj więcej

Promocja turystyki religijnej w Krakowie i Małopolsce na rynku włoskim

Zagraniczny Ośrodek POT we Włoszech wspólnie z UM Krakowa i Małopolską Organizacją Turystyczną zorganizował dla dwóch włoskich dziennikarzy podróż studyjną do Krakowa i Małopolski. W październiku do Polski wybrali się Monia Savioli z dziennika „Il Resto del Carlino” i portalu ilturista.info oraz Graziano Capponago del Monte z czasopisma „Miracoli”.
Czytaj więcej

Najlepszy Produkt Turystyczny według Internautów!

Polska Organizacja Turystyczna wraz z serwisem Wirtualna Polska przygotowała plebiscyt, w którym wybieramy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt. Zagłosujcie na atrakcję, która waszym zdaniem daje gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych lub rekreacyjno-przygodowych. Każda osoba może oddać tylko jeden głos. Głosowanie trwa od 25 listopada do 12 grudnia.
Czytaj więcej

ZO POT w Niemczech oraz Stołeczne Biuro Turystyki rozdają świąteczne prezenty

Zagraniczny Ośrodek POT w Niemczech ze Stołecznym Biurem Turystyki oraz Magazynem BerlinerAkcente przygotował konkurs z nagrodami a do wygrania jest weekendowy pobyt w Warszawie (zwiedzanie miasta z przewodnikiem, pociąg z Berlina do Warszawy, 3 noce w hotelu Bellotto, WarsawPass, i książka Steffena Möllera Expedition zu den Polen). BerlinerAkcente to magazyn online dla klientów banku Berliner Sparkasse www.berliner-akcente.deodwiedzanych przez 125 tysięcy osób miesięcznie.
Czytaj więcej

Pokolenie Y w branży hotelarskiej

Konferencja branży hotelarskiej Hotel Trend Poland & CEE, która rozpoczęła się 28 listopada w Warszawie to wydarzenie, które  gromadzi w jednym miejscu właścicieli, zarządy spółek operatorskich, kadrę zarządzającą hotelami, przedstawicieli firm deweloperskich i funduszy inwestycyjnych, oraz czołowych dostawców produktów i usług dla hotelarstwa i turystyki.
Czytaj więcej

Prezentacja Polski w Shenzhen

W siedzibie centrali firmy WARMIA International Travel Service w Shenzhen, 1 grudnia, odbyła się prezentacja atrakcji turystycznych Polski dla zarządu i pracowników operacyjnych firmy, przeprowadzona przez pekiński ZOPOT. Szkolenie przygotowano na prośbę prezesa Charlie Li, wyrażoną wobec ZOPOT podczas spotkania z touroperatorami chińskimi, jakie odbyło się 14.11. w Hongkongu w ramach V4 Greater China Roadshow 2016.
Czytaj więcej

Boot & Fun Berlin 2016

Na wspólnym stoisku narodowym podczas Boot & Fun Berlin 2016 swoją ofertę prezentowały regiony Warmii i Mazur, mariny Regionu Zachodniopomorskiego, Informacja Turystyczna Gizycka oraz Miedzynarodowa Droga Wodna E 70. Do „polskiej wyspy“ należał również region Wielkopolski promujący Wielką Petlę Wielkopolską. 
Czytaj więcej

Podsumowanie podróży studyjnej chińskich touroperatorów do Polski

29 listopada w pekińskiej siedzibie Air China odbyło się spotkanie z uczestnikami podróży studyjnej do Polski, zorganizowanej w październiku wspólnie przez ZOPOT i Air China. Każdy z dziewięciu uczestników podróży podzielił się swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce oraz dokonał oceny podróży studyjnej, a następnie przedstawił własne programy wyjazdów do Europy obejmujące swoim zasięgiem Polskę. Kolejnym punktem spotkania była dyskusja o możliwościach wprowadzenia do programów nowych miejsc i atrakcji, poznanych podczas październikowej study tour. Organizatorami spotkania był ZOPOT w Pekinie i Air China.
Czytaj więcej

Więcej polskich ofert w austriackich katalogach

25 listopada br. do ponad 75000 domów w Wiedniu i w okolicy miasta został wysłany katalog biura KLUG der Reiselöwe. W katalogu zamieszczono propozycje pięciu planowanych podróży do Polski, w tym jedną podróż objazdową, siedmiodniową, po głównych miastach. W przygotowaniu katalogu uczestniczyli reprezentanci polskich touroperatorów, a Zagraniczny Ośrodek POT w Austrii  udostępnił materiały promocyjne i zdjęciowe. (www.reiseloewe.at)
Czytaj więcej

Hotelarz Roku 2016

28 listopada, ramach konferencji Hotel Trends Poland & CEE 2016, odbyła się 3. edycja konkursu Hotelarz Roku 2016. Kapituła złożona z 30 branżowych ekspertów dokonała oceny blisko 80 kandydatów w siedmiu kategoriach. Konkurs organizuje wydawca magazynu "Hotelarz" i firma doradcza Horwath HTL.
Czytaj więcej

Niemieccy dziennikarze zwiedzają Lubuskie

25-27 listopada odbyła się podóż studyjna niemieckich dziennikarzy do woj. Lubuskiego. Dziennikarze odwiedzili Winny Dworek w Górzykowie, Winiarnie Bachus w Zielonej Górze, (w Zielonej górze szukali też Bachusików), pałac w Wiechlicach i pałac Brody. W podróży uczestniczyłtakże  Paweł Lewandowski, Dyrektor ZOPOT-u, który podziękował dziennikarzom za owocną w współpracę w roku 2016, przedstawil plan podróż studyjnych na kolejny rok i serdecznie zaprosił do współpracy w 2017.
Czytaj więcej

Minister Witold Bańka na rozpoczęciu Hotel Trend Poland & CEE

W Warszawie rozpoczęło się międzynarodowe, dwudniowe spotkanie branży hotelowej Hotel Trend Poland & CEE, które gromadzi w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej w Polsce – właścicieli, zarządy spółek operatorskich, kadrę zarządzającą hotelami, przedstawicieli firm deweloperskich i funduszy inwestycyjnych oraz czołowych dostawców produktów i usług dla hotelarstwa i turystyki.
Czytaj więcej

O Polsce na New York University

Zagraniczny Ośrodek POT z siedzibą w Nowym Jorku został zaproszony przez New York University School of Professional Studies Jonathan Tish, wydział Hospitality and Tourism, do zaprezentowania Polski, jako celu podróży oraz jak promowana jest Polska na rynkach zagranicznych. Prezentacja odbyła się w ramach programu zajęć poświęconych strategii i promocji miejsc, dlatego głównymi tematami dyskusji były: strategia, planowanie, rynki docelowe, narzędzia komunikacji oraz rola narodowych organizacji turystycznych.
Czytaj więcej

Broszura informacyjna w sprawie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

26 listopada 2016 r. weszły  w życie zmiany dotyczące  przepisów ustawy o usługach turystycznych, wynikające z ustawy z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334).
Czytaj więcej

Polska na falach radiowych rozgłośni ORF Radio Wien

29 listopada br. w studio rozgłośni ORF Radio Wien Włodzimierz Szeląg, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT z siedzibą w Wiedniu przygotowywał z redakcją program o Warszawie. Audycja „Radio Wien Reiselust” będzie wyemitowana na antenie w niedzielę, 4 grudnia w godzinach od 10:00 do 12:00.
Czytaj więcej

Nowe Trendy w Turystyce

24 listopada br. podczas Targów TT Warsawodbyło się seminarium Nowe Trendy w Turystyce. Na początku spotkania Dawid Lasek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki zaprezentował wizję polityki turystycznej do 2020 roku. Minister Dawid Lasek zwrócił uwagę na konieczność współpracy wszystkich podmiotów na rynku usług turystycznych, podkreślając znaczenie właściwego budowania marek i produktów turystycznych.
Czytaj więcej
Do góry