en
en

Wspólne tradycje austriackich skautów i polskich harcerzy

10 grudnia br. w syryjskim prawosławnym kościele w 10 dzielnicy Wiednia odbyła się uroczysta msza połączona z tradycyjnym przekazaniem do Polski przez austriackich skautów Betlejemskiego światła Pokoju. W uroczystości, wraz z bardzo liczną reprezentacją harcerzy z Polski pod przewodnictwem Harcmistrz Małgorzaty Sinnicy i Wice Harcmistrza Krzysztofa Budzyńskiego wziął udział Ambasador RP w Austrii Pan Artur Lorkowski.
Czytaj więcej

Polska na IBTM 2016

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jak co roku jest organizatorem narodowego stoiska podczas międzynarodowych targów IBTM World w Barcelonie (D80), które odbędą się w dniach 29 listopada- 1 grudnia 2016.
Czytaj więcej

Posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. promocji Polski za granicą w Karpaczu

9 grudnia odbyło się w Karpaczu posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. promocji Polski za granicą z udziałem posłów i senatorów z Parlamentarnego Zespołu ds. Turystyki oraz członków Rady Polskiej Organizacji Turystycznej. Wspólne posiedzenie poświęcone było zagadnieniom związanym z promocją regionu oraz bezpieczeństwem w górach. Przedstawione zostały również zasady komunikowania Marki Polska.
Czytaj więcej

Targi IMEX America

18 – 20 października br. odbyła się szósta edycja targów IMEX America. Na stoisku narodowym odbyło się ponad 50 zaplanowanych indywidualnych spotkań z osobami zainteresowanymi Polską, jako miejscem na organizację konferencji, kongresów czy podróży motywacyjnych. Poland Convention Bureau POT wystawiło się już po raz piąty. Na stoisku Polskę reprezentowali również: Centrum Kongresowe ICE Kraków, Kraków Convention Bureau.
Czytaj więcej

Program Strategiczny Promocji Miasta Krakowa na lata 2016-2022

W trakcie posiedzenia w środę 7 grudnia 2016 roku Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę o przyjęciu Programu Strategicznego Promocji Miasta Krakowa. Program Strategiczny Promocji Miasta Krakowa opiera się na nowoczesnej koncepcji Emocjonalnej Propozycji Sprzedaży. Na podstawie badań, konsultacji społecznych i analizy wizerunku miasta oraz 11 miast konkurencyjnych z Polski i ze świata wytyczono strategiczne cele komunikacji na lata 2016-2022.
Czytaj więcej

Wspomnienia ze ŚDM i zaproszenie do Polski

3 grudnia br została zorganizowana, chyba już ostatnia, impreza promocyjna nawiązująca do Światowych Dni Młodzieży 2016. Parafia św. Benedykta w podparyskim Issy-les-Moulineaux we współpracy z Konferencją Biskupów Francji, merostwem i udziałem ZOPOT Paryż zaprosiła ok. 120 osób ze środowisk francuskich i polskich na uroczysty wieczór pod hasłem „Powroty z Polski”.
Czytaj więcej

Trzy lubuskie perły

Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR” zorganizowała w Zielonej Górze w Hotelu Ruben interesującą konferencję pod tytułem „Turystyka dla wszystkich” połączoną z ogłoszeniem, wybranego spośród Pereł Lubuskiej Turystyki, kandydata do Certyfikatu Internautów tegorocznej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny.
Czytaj więcej

Wizyta francuskich biur podróży i turoperatorów w Polsce

W ramach podróży studyjnej zorganizowanej przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu, w pierwszym tygodniu grudnia br odwiedziło Polskę dziesięciu przedstawicieli francuskich biur podróży i turoperatorów (m.in. Amslav Tourisme, Privileges Voyages, Tourcom, TC Groupes, Marinat Voyages).
Czytaj więcej

Wystawa „Nokturny Wrocławskie” w Hadze

7 grudnia w Ambasadzie RP w Hadze odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy zdjęć Wrocławia autorstwa Barbary Górniak. Wystawa zorganizowana jest przez Ambasadę RP w Hadze we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Holandii i przedstawia zdjęcia stolicy Dolnego Śląska. Wystawę będzie można oglądać do stycznia przyszłego roku.
Czytaj więcej

Siła crowdsourcing’u w nowej kampanii POT

POT jako pierwsza w Polsce organizacja rozpoczęła współpracę z międzynarodową społecznością FOAP, która pracuje już dla takich marek jak Hyatt, Mariott, Volvo.a także Visit Sweden i Visit Norway. Unikalna kampania crowdsourcingowa obejmuje cały świat i angażuje społeczność FOAP, która liczy około 1,3 mln osób.
Czytaj więcej

VIII Gremium Ekspertów Turystyki

7 grudnia rozpoczęła się w Poznaniu VIII edycja Gremium Ekspertów Turystyki. Pierwsza część poświęcona była wyjątkowemu jubileuszowi, 45-lecia pracy profesora Grzegorza Gołembskiego. Podczas uroczystego otwarcia Bartłomiej Walas p.o obowiązki prezesa POT podkreślił, że kolejna już edycja Gremium pokazuje dobitnie wkład profesora Gołembskiego w rozwój turystyki w Polsce ale także jak ważna jest ciągła wymiana wiedzy wśród ekspertów turystycznych. Bartłomiej Walas wspomniał również, że pierwsza strategia marketingowa Polski w sektorze turystycznym konsultowana była z Profesorem.
Czytaj więcej

Nowy raport – „Konkurencyjność cenowa polskich produktów turystycznych w okresie letnim 2015-2016”

Zapraszamy do zapoznania się z nowym raportem przygotowanym na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej „Konkurencyjność cenowa polskich produktów turystycznych w okresie letnim 2015-2016” autorstwa dr. hab. Teresy Skalskiej. Opracowanie stanowi podsumowanie kolejnego etapu projektu, którego zadaniem jest monitorowanie i analiza sposobu wykorzystania cen jako narzędzia konkurowania na rynku turystycznym.
Czytaj więcej

Transgraniczna współpraca polsko-białoruska w obszarze turystyki

5 grudnia w Białymstoku odbyła się konferencja poświęcona transgranicznej współpracy polsko-białoruskiej w obszarze turystyki. W konferencji wzięli udział Dawid Lasek Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jan Zabielski Wicewojewoda Podlaski, Bogdan Dyjuk Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Anna Mucha Naczelnik Departamentu Turystyki MSiT Republiki Białorusi, Walentyna Pietroczuk Wiceprezes Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej

Polska oferta turystyczna na targach SITE w Shenzhen

W Shenzhen rozpoczęły się dziś targi turystyczne Shenzhen International Tourism Expo 2016 (SITE), najważniejsze spotkanie branży turystycznej prowincji Guangdong. W targach bierze udział 400 wystawców, w tym grupa polskich firm na stoisku Polski, przygotowanym przez ZOPOT w Pekinie we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Kantonie.
Czytaj więcej

Mikołajki z polskimi akcentami w St. Petersburgu

Mikołajki z polskimi akcentami zorganizował Zagraniczny Ośrodek POT w Rosji wspólnie z PLL LOT na lotnisku Pułkovo w St. Petersburgu. Podróżni wylatujący w tym dniu wzięli udział w licznych konkursach i zabawach, a dzieci dostały drobne podarunki. Można sobie było zrobić zdjęcie na ściance POT i LOT a także  zatańczyć wspólnie z młodymi tancerzami zespołu Polianie działającego przy szkole im. Adama Mickiewicza w St. Petersbutgu. Był też Święty Mikołaj  i dużo zabawy.
Czytaj więcej

Podróż do Polski nagrodą w losowaniu

Zagraniczny Ośrodek POT w Austrii ufundował nagrodę w losowaniu podczas imprezy "Dzień Otwartych Drzwi" w Ambasadzie RP w Wiedniu. Nagrodę w postaci weekendowego wyjazdu do Katowic i poznanie certyfikowanego produktu „Śląskie Smaki” odebrała w siedzibie ośrodka POT para młodych ludzi z Vorarlbergu Państwo Hammerschmidt studiujących w Wiedniu.
Czytaj więcej
Do góry