en
en

"Selfi z Chopinem"

Projekt „Warszawa Chopina” to wyjatkowa promocja Warszawy. W ramach projektu zwiększona została kompleksowa oferta turystyczna związana z życiem i twórczością Fryderyka Chopina, który do 20 roku życia mieszkał w Warszawie. Sednem całego przedsięwzięcia jest stworzenie nowego wizerunku młodego kompozytora, który pojawia się w przestrzeni miejskiej oraz Internecie.
Czytaj więcej

Święto Piernika w Toruniu z gwiazdami

Tegoroczne Święto Toruńskiego Piernika, które odbędzie się 13 sierpnia w Toruniu, to prawdziwy festiwal kulinarny, którego program zaskoczy nawet najbardziej wymagających miłośników gotowania. Nie zabraknie połączonych z degustacją pokazów kulinarnych znanych szefów kuchni.
Czytaj więcej

ŚDM się zakończyły ale akcja promocyjna trwa

Po Wiedniu i okolicach kursują autobusy z reklamą Krakowa i Wrocławia. Zagraniczny Ośrodek POT w Austrii podpisał umowę z Verkehrsverlag. Akcja zaplanowana została przed Światowymi Dniami Młodzieży jednak dzięki dobrej współpracy obu partnerów umowy, autobusy będą jeździły przez cały 2016 rok. Łączna oglądalność reklamy na autobusach oszacowana została na około 4 miliony w ciagu całego roku.
Czytaj więcej

Kampania promocyjna Krakowa i Małopolski na rynku włoskim

Wraz z zakończeniem Światowych Dni Młodzieży, dobiegła końca również trzymiesięczna kampania promocyjna Krakowa i Małopolski na rynku włoskim realizowana przez Zagraniczny Ośrodek POT we Włoszech, UM Krakowa oraz Małopolską Organizację Turystyczną w ramach partnerskiego pakietu rynkowego.
Czytaj więcej

Workshop w Kaliningradzie

Zagraniczny Ośrodek POT w Moskwie zaprasza do udziału w kolejnym workshopie. Spotkanie obdędzie się 17 października w Kaliningradzie. Do udziału zapraszamy biura podróży z Kaliningradu i regionu oraz hotele i biura podróży z Polski. Zaproszenie kierujemy do wszystkich chętnych współpracą z rynkiem rosyjskim. Niezbędna więc będzie znajomość języka rosyjskiego, a także przygotowanie oferty turystycznej, w tym strony internetowej w tym języku.
Czytaj więcej

18 mln dla „EC1 Łódź - Miasto Kultury”

Projekt przygotowywany przez EC1 otrzymał najwyższą liczbę punktów w ramach VIII osi priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, w kategorii sprzęt i wyposażenie.
Czytaj więcej

ICE Kraków z niemałym dofinansowaniem

Centrum Kongresowe ICE Kraków otrzymało z funduszy europejskich niemal milion złotych na promocję małopolskiego przemysłu spotkań. Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator obiektu, przeznaczy środki między innymi na udział w międzynarodowych targach branżowych, wizyty studyjne dla zagranicznych przedstawicieli branży MICE, rozwój sieci współpracy lokalnej Kraków Network oraz działania promujące ofertę gospodarczą regionu oraz Centrum Kongresowe.
Czytaj więcej

X Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku odbędzie się w Poznaniu w dniach 12-15 sierpnia 2016. Głównym miejscem wydarzeń imprezy jest jak co roku poznański Stary Rynek. Wśród ponad 100 wystawców znajdą sie nie tylko producenci regionalnych specjałów, serów, wędlin, pieczywa, miodów, ryb czy nalewek ze wszystkich niemal regionów Polski ale też importerzy włoskich trufli, austriackich win, wyrobów z węgierskiej mangalicy, tureckich i greckich chałw czy wysokiej jakości włoskiej oliwy.
Czytaj więcej

Zostawieni sami sobie...ale szczęśliwi i gotowi przyjechać raz jeszcze

Zakończył się ciekawy eksperyment na trasie Green Velo. Na wyraźne życzenie ukraińskich dziennikarzy biorących udział w podróży studyjnej na Lubelszczyznę, organizatorzy ograniczyli swoją pomoc do absolutnego minimum. Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna wyposażyła uczestników jedynie w rowery i mapy szlaku oraz zaproponowała przykładową trasę. Zamiast przewodnika i tłumacza były smartfony i rozmówki.
Czytaj więcej

Spotkanie Rady POT

10 sierpnia w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej odbyło się posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej. W porządku obrad znalazły się między innymi punkty dotyczące zmian w planie finansowym POT na 2016 rok i projektu planu finansowego na 2017. W obu przypadkach zostały podjęte uchwały.
Czytaj więcej

Politechnika Białostocka zaprasza na rajd rowerowy

Promocji i  popularyzowaniu bezpiecznej turystyki rowerowej ma służyć  rajd „ Rower + wyobraźnia = bezpieczna jazda”, który jest elementem kampanii społecznej "Sam zadbaj o swoje bezpieczeństwo" i skierowany jest do wszystkich miłośników dwóch kołek. Na Rajd zaprasza Biblioteka Politechniki Białostockiej.
Czytaj więcej

Silna i konkurencyjna marka Dolny Śląsk

Jak przyciągnąć do Polski więcej turystów? O tym i innych ważnych problemach branży w regionie dolnośląskim, rozmawiano na konferencji, którą zorganizowala 5 sierpnia Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie. W spotkaniu wzięli udział między innymi Dawid Lasek podsekretarz stanu w Ministerswie Sportu i Turystyki oraz dr Wojciech Fedyk prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej
Do góry