en
en

23 - 25 września - Weekend za pół ceny

Blisko 400 partnerów, m.in. kopalnie, muzea, parki, ogrody zoologiczne, zamki, pałace, teatry, hotele, schroniska, ośrodki SPA, zgłosiło się do akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”! 23, 24 i 25 września 2016 r. wszyscy chętni będą mogli ze specjalnie przygotowanych na ten weekend ofert i cieszyć się atrakcjami naszego kraju. W pozyskiwaniu podmiotów do akcji wzięła udział także Polska Organizacja Turystyczna.
Czytaj więcej

Lubuskie zaPARKowało w Europejskiej Stolicy Kultury

Pod intrygującym, wykorzystującym grę słowną, hasłem „zaPARKuj w Lubuskiem” do końca sierpnia, we Wrocławiu  na Placu Solnym  można oglądać wystawę zdjęć prezentujących lubuskie parki  krajobrazowe i narodowe. Kampania promująca lubuskie parki trwa od początku 2016 r.
Czytaj więcej

"Blogerzy smaków" na śląskim szlaku

Laureata konkursu na EDEN - Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne - Szlak Kulinarny Śląskie Smaki, odwiedziła grupa blogerów kulinarnych, którzy na zaproszenie Śląskiej Organizacji Turystycznej poznawali zarówno szlak jak i atrakcje turystyczne znajdujące się w pobliżu odwiedzanych restauracji.
Czytaj więcej

Nowe spojrzenie na starożytną spuściznę Mazowsza

Wyjątkowa impreza, na Mazowszu, o bezprecedensowej formule - tak zapowiadają organizatorzy imprezy ARTEfakty – Pruszkowski Festiwal Archeologiczny, który odbędzie się 9-11 września br. Wydarzenie w ramach  obchodów 100-lecia nadania praw miejskich Pruszkowowi organizuje Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy wraz z licznymi partnerami.
Czytaj więcej

Zmiksowane pomysły czyli Łódzki Mixer

„Mixer Regionalny Łódzkie 2016”, czyli największa impreza promująca województwo łódzkie.  3-4 września przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji, wydarzeń towarzyszących oraz koncertów.
Czytaj więcej

Święto fortyfikacji w Poznaniu

Poznań już po raz czwarty zamieni się w raj dla miłośników fortyfikacji. Kolejna edycja Dni Twierdzy Poznań odbędzie się w weekend 27-28 sierpnia 2016 roku. Na zwiedzających czekać będzie aż 18 obiektów fortecznych i liczne wydarzenia towarzyszące.
Czytaj więcej

"Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce"- we wrześniu spotkanie na Podlasiu

20 września odbędzie się pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie szkoleniowe z cyklu „Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu". Projekt realizowany jest przez Polską Organizacją Turystyczną wraz z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi. Wrześniowa konferencja szkoleniowa przygotowana została wspólnie z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną i Lokalną Organizacją Turystyczną „Region Puszczy Białowieskiej”. Wydarzenie organizowane jest w ramach Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki.
Czytaj więcej

Bella Skyway Festival w Toruniu

23 sierpnia rozpoczyna się Bella Skyway Festival w Toruniu. Najlepsze wydarzenie kulturalne lata 2015 roku i laureat konkursu na najlepszy produkt turystyczny w 2014 roku. W czasie ostatniej edycji  festiwal odwiedziło ponad 350 000 widzów. Tegoroczna 8. edycja potrwa do 28 sierpnia. Przez 6 dni  będzie można  zobaczyć aż 20 imponujących świetlnych instalacji, a wśród nich mappingi 3D, projekcje na kurtynach wodnych, nocne pokazy lotnicze, pokazy laserowe czy multimedialny pokaz astronomiczny.
Czytaj więcej

Razem można więcej

Konsekwentna współpraca pomiędzy regionalnymi organizacjami turystycznymi z województw: pomorskiego i warmińsko mazurskiego oraz przedstawicielami pól golfowych klasy mistrzowskiej z obu tych regionów, przyczynia się do wzrostu zainteresowania polską ofertą, wśród zagranicznych graczy.
Czytaj więcej

„Z podróży koleją” - podróż w kadrze

PKP Intercity zachęca miłośników fotografii do wzięcia udziału w konkursie „Z podróży koleją”. Jeszcze do końca sierpnia można zgłaszać swoje prace obrazujące podróż koleją. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, a także udział w ogólnopolskiej wystawie, która odwiedzi największe dworce kolejowe w Polsce.
Czytaj więcej

Odkryj swój EDEN w Polsce

Mamy propozycję dla osób szukających odpoczynku w ciszy i spokoju, z dala od zatłoczonych i popularnych kurortów. Ciekawą alternatywą są destynacje sieci EDEN. To interesujące i atrakcyjne miejsca w Polsce gdzie naładujesz się energią zarówno w czasie weekendowego wypadu jak i dłuższego pobytu.
Czytaj więcej

Autorski, poznański przewodnik kulinarny

W punktach informacji turystycznej w Poznaniu oraz na portalu www.poznan.travel jest już dostępne drugie wydanie autorskiego przewodnika kulinarnego, wydanego przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. W bezpłatnym folderze znalazło się łącznie ponad dwieście pięćdziesiąt adresów, które każdy smakosz powinien odwiedzić.
Czytaj więcej

Wizyta studyjna izraelskiej redakcji National Geographic Traveller

Daphne Raz, redaktor naczelna wydania izraelskiego magazynu National Geographic Traveller oraz znany w Izraelu fotograf NG Eddie Gerald odwiedzili Polskę w dniach 16-20 sierpnia. W trakcie wizyty studyjnej dziennikarze poznali między innymi Warszawę, Malbork, Mikołajki, Zamek Ryn, Pałac w Nakomiadach i kanał Elbląski.
Czytaj więcej

Prawie 2 mln osób "podzieliło się Polską"

1 897 110 UU, 1500 postów opatrzonych tagiem #SharePoland, w tym 510 publikacji biorących udział w konkursie to wynik kampanii #sharePoland zrealizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną podczas tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży.
Czytaj więcej

Coraz bliżej do powstania Konsorcjum Turystyki Aktywnej

Polska Organizacja Turystyczna prowadzi obecnie zaawansowane działania służące powołaniu nowego konsorcjum turystyki aktywnej z ukierunkowaniem na wsparcie turystyki rowerowej. W dalszej perspektywie wskazane Konsorcjum będzie uzupełnianie o kolejne kluby produktowe reprezentujące pozostałe turystyczne aktywności.
Czytaj więcej

Top5 kurorty i letniska woj. podkarpackiego

W sondzie Top 5 miejscowości wypoczynkowo-rekreacyjnych województwa warmińsko-mazurskiego oddano 6273 głosów. To rekord w dotychczasowych sondach. Obecnie, od 16-go do 31-go sierpnia, trwa głosowanie na miejscowości w województwie podkarpackim.
Czytaj więcej

Najlepsze praktyki hospitality

Krakow Convention Bureau oraz MPI Poland Chapter zapraszają 8 września do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, na spotkanie edukacyjne poświęcone najlepszym praktykom obsługi klienta w branży hospitality.
Czytaj więcej

Prawie 600 000 odbiorców obejrzy w Rosji nasz spot reklamowy

Zagraniczny Ośrodek POT w Rosji przygotował kolejną akcję promocyjną w rosyjskich kinach. Od 18 sierpnia w dużych miastach takich jak: St. Petersburg,Murmańsk, Nowosybirsk, Riazań, Syktywkar, Krasnodar i Nowokuznieck będa wyświetlane w kinach przed głównym seansem spoty reklamujące wypoczynek w Polsce.
Czytaj więcej

Media a turystyka

W Darłowie rozpoczęła się 19 sierpnia debata "Media a Turystyka". Tegoroczna edycja jest jubileuszowa. Po raz piąty zaproszeni przez Darłowską Lokalną Organizację Turystyczną goście dyskutują o wpływie mediów na rozwój turystyki.
Czytaj więcej
Do góry