en
en

Rynek Hotelarski w Polsce - Raport 2016

Analiza sytuacji w polskiego hotelarstwa, funkcjonowanie branży MICE, wypowiedzi ekspertów, ocena przemian i tendencji - wszystko to można znaleźć w najnowszym wydaniu Rynek Hotelarski w Polsce - Raport 2016, który powstał pod redakcją Świata Hoteli i portalu horecanet.pl.
Czytaj więcej

Wypoczynek tani czy drogi?

Tylko, co dziesiąty Polak finansuje swoje wyjazdy z bieżących środków, bez konieczności wcześniejszego odkładania pieniędzy. Zdecydowana większość jednak oszczędza na ten cel mniej lub bardziej systematycznie albo decyduje się na wakacje na kredyt.
Czytaj więcej

Kraków kolebką geniuszy - wizytówka godna Krakowa

„Cradle of Genius” (ang. „Kolebka Geniuszu”), to kampania, która miała pokazać, gościom Światowych Dni Młodzieży, Kraków jako jako miejsce, w którym od wieków żyją i tworzą wyjątkowe osobistości, których dokonania są zauważalne na całym świecie. Oprócz nośników citylight wykorzystane zostały także naklejki z kodami QR do pobrania miejskiej aplikacji mobilnej „Kraków” a po mieście  jeździł tramwaj typu Bombardier NTG6 oznakowany elementami kreacji „Cradle of Genius” oraz hasłem witającym – „Welcome to Kraków”.
Czytaj więcej

Puchar Polski Nordic Walking w pięknych okolicznościach przyrody

Rozpoczęły się zapisy na Puchar Polski Nordic Walking!. Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, solidna porcja sportowej rywalizacji i ta piękna puszcza... Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, który odbędzie się 10 września w Hajnówce, na skraju naturalnej perełki z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO – Puszczy Białowieskiej.
Czytaj więcej

„Turystyka rowerowa – nowe standardy i innowacje"

W ramach obchodów roku turystyki rowerowej na Dolnym Śląsku, 14 września odbędzie się konferencja „Turystyka rowerowa – nowe standardy i innowacje”. Konferencja składać się będzie z wystąpień i prezentacji przedstawicieli firm, organizacji oraz instytucji bezpośrednio działających na rzecz rozwoju turystyki rowerowej na Dolnym Śląsku.
Czytaj więcej

IV Europejski Kongres Mobilności Pracy

7-8 listopada 2016 r, po raz kolejny w Centrum Kongresowym ICE Kraków, odbędzie się Europejski Kongres Mobilności Pracy. Czwarta edycja zapowiada się na największą z dotychczasowych. Kongres jest jednocześnie największym w Europie wydarzeniem poświęconym merytorycznym rozmowom dotyczącym delegowaniu pracowników.
Czytaj więcej

Poszukiwany Odkrywca, czyli IX edycja konkursu

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w konkursie „ODKRYWCA 2016”. Głównym celem jest uhonorowanie pracy osób, zespołów, instytucji, stowarzyszeń, samorządów oraz przedsiębiorców i przedstawicieli lokalnego biznesu, którzy swoimi działaniami przyczyniają się do budowania i propagowania pozytywnego wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i poza jego granicami, a także rozwoju krajoznawstwa, turystyki i gospodarki turystycznej na terenie naszego regionu.
Czytaj więcej

Promocja regionu kujawsko-pomorskiego we Włoszech

Inauguracja nowgo połączenia lotniczego z Rzymu do Bydgoszczy włoskich linii lotniczych Mistral Air była pretekstem do akcji promocyjnej wspólnie przeprowadzonej przez Zagraniczny Ośrodek POT we Włoszech, Kujawsko-Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną, Portem lotniczym Bydgoszcz S.A. oraz Linią lotniczą Mistral Air.
Czytaj więcej

Kraków gościł Europejski Kongres Biotechnologiczny

Blisko 1000 uczestników z 63 krajów, wykłady uznanych ekspertów, 25 sympozjów oraz ponad 200 mniejszych paneli to bilans 17. Europejskiego Kongresu Biotechnologicznego (ECB), który odbył się w lipcu br. w EXPO Kraków. Takie wydarzenie to nie tylko sukces dla organizatorów i obiektu, ale także dla Krakowa.
Czytaj więcej

Honorowy Ambasador Województwa Podlaskiego

Taki tytuł otrzymał  jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, rysowników, animatorów i producentów filmowych - urodzony w Białymstoku - Tomasz Bagiński. Już we wrześniu światło dzienne ujrzy „Twardowsky 2.0” – kolejna produkcja Tomka Bagińskiego i Platige Image realizowana w ramach projektu „Legendy polskie”.
Czytaj więcej

Ile wart jest przemysł spotkań w Polsce? Badanie wartości ekonomicznej rynku MICE

Jakie korzyści ekonomiczne wynikają z organizacji wydarzeń, zarówno dla ich organizatorów, jak i dla gospodarki? Jaka jest wartość rynku? Ruszył projekt Poland Meetings Impact – pierwsze w Polsce, a siódme na świecie badanie, którego celem jest oszacowanie wartości ekonomicznej przemysłu spotkań. O szczegółach mówi dr Krzysztof Celuch, kierownik projektu Poland Meetings Impact, kierownik Poland Convention Bureau POT w wywiadzie w oohmagazine.pl
Czytaj więcej

Bo młodość to stan ducha

35 mln telewidzów, 6 milionów internautów, 130 tys. odsłon na YouTube i kolejnych 45 tys. na Snapchacie – te liczby potwierdzają sukces, jaki odniosła kampania promocyjna Małopolski, która towarzyszyła Światowym Dniom Młodzieży. Samą kampanię określić można w kilku słowach: odważna, niestandardowa i nieco prowokacyjna, ale dzięki temu dotarła do odbiorców w każdym wieku i pokazała, że w Małopolsce można być młodym przez całe życie.
Czytaj więcej

Głosujemy na TOP5 województwa lubuskiego

Od dziś do 15 września głosujemy w sondzie na najlepsze uzdrowiska, kurorty i letniska, tym razem w województwie lubuskim. W każdym z województw zaproponowaliśmy po 5 atrakcyjnych turystycznie miejsc, posiadających walory przyrodnicze i krajobrazowe. Oprócz atrakcyjnej lokalizacji, w każdej z tych miejscowości znajdziesz bogate zaplecze turystyczne do wypoczynku i rekreacji.
Czytaj więcej

WTM 2016 - zapraszamy

7 listopada rozpoczynają się międzynarodowe targi turystyczne WTM’2016 w Londynie.  Polskie Stoisko Narodowe realizowane jest w ramach promocyjnego pakietu targowego, który obejmuje, poza wystąpieniem na targach, szereg działań promocyjnych, które przyczynią się do wzmocnienia obecności Polski i wszystkich wystawców na rynku brytyjskim.
Czytaj więcej

Krystian Herba będzie promował turystykę aktywną

Polska Organizacja Turystyczna podjęła współpracę z Krystianem Herbą, sportowcem znanym ze spektakularnych wydarzeń, jak bicie rekordu Guinessa. Tym razem Herba będzie próbował pobić rekord w USA wjeżdżajać rowerem na Willis Tower w Chicago (wys. całkowita 527 m). Będzie to pierwsza taka próba w tym budynku.
Czytaj więcej

Światowy Kongres Marketingu IMP 2016

Kolejne 32. coroczne spotkanie  Światowego Kongresu Marketingu-Industrial Marketing and Purchasing Group (IMP) odbędzie się w Poznaniu. W Kongresie, który odbędzie się w dniach 30.08–03.09.2016 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, uczestniczyć będzie około 250 gości z ponad 20 krajów.
Czytaj więcej
Do góry