en
en

Turystyka "w siodle". Pomorską ofertę poznają zagraniczne media

Do 9 września będą przebywać w Polsce na study tourze dziennikarze z Belgii reprezentujący media dla miłośników jeździectwa oraz turystyki kulinarnej: Jesseline Eeckels z magazynu lifestylowego specjalizującego się w gastronomii Cook Magazine (25000 egz.) oraz Mathias Wentein z magazynu specjalistycznego dla milosnikow hippiki - Hippo Revue (12500 egz.). Wizyta została przygotowana przez z Zagraniczny Ośrodek POT w Belgii oraz  Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.
Czytaj więcej

Kino i relaks w multimedialnej strefie podczas TT Warsaw 2016

Zapowiada się wyjątkowa edycja targów TT Warsaw. Pierwszy raz organizatorzy przygotowali turystyczną strefę multimedialną. "Odkryj Polskę!", bo tak będzie się nazywało miejsce zaaranżowane przez POT i MT Targi Polska zostanie wyposażone w multimedialną platformę z interaktywnymi stołami i infokioskami, na których będzie można rozwiązywać ciekawe quizy, bawić się turystyką i wygrywać nagrody w organizowanych konkursach.
Czytaj więcej

Sprawdza się nowe połączenie z Ukrainą

Zagraniczny Ośrodek POT na Ukrainie wraz przedstawicielami linii lotniczej SprintAir, Portu Lotniczego Radom oraz władz Lwowa, podsumowali dwa pierwsze miesiące funkcjonowania nowego połączenia. Od czerwca br. dwa razy w tygodniu odbywają się rejsy z Radomia do Lwowa. Przelot 33-miejscowym samolotem turbośmigłowym Saab 340 trwa około godziny.
Czytaj więcej

"Zasmakuj lubelskiej konferencji” otworzy nowe centrum kongresowo-konferencyjne w Lublinie

16 września 2016 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbędzie się cykl wydarzeń pt. „Zasmakuj lubelskiej konferencji” inaugurujących otwarcie nowego centrum kongresowo-konferencyjnego we wschodniej Polsce, w sercu Lublina. "Zasmakuj lubelskiej konferencji" to wydarzenie dedykowane organizatorom spotkań, branży MICE, przedstawicielom mediów, władzom województwa i miasta, a także przedstawicielom uczelni wyższych. Organizatorzy zapraszają  przedstawicieli agencji i organizacji marketingowych, PR-owych i turystycznych oraz przedstawicieli instytucji i podmiotów realizujących działania związane z działalnością konferencyjno-wystawienniczą z całej Polski.
Czytaj więcej

Więcej turystów z Chin

5 września odbyła się w Pekinie uroczystość otwarcia polskiego Punktu Przyjmowania Wniosków Wizowych (VAC - Visa Application Centre). To kapitalne z punktu widzenia obsługi ruchu turystycznego z Chin do Polski wydarzenie stało się dla ZOPOT w Chinach pretekstem dla zorganizowania kolejnego spotkania z członkami zarządów najważniejszych chińskich organizatorów podróży oraz z dziennikarzami mediów branżowych. Podczas wieczoru otwarcia Jan Wawrzyniak, dyrektor Ośrodka zaprezentował gościom polskie produkty turystyczne oraz przedstawił dane statystyczne dotyczące turystyki przyjazdowej do Polski w pierwszej połowie 2016 roku.
Czytaj więcej

VeloDunajec dłuższa o kolejne odcinki

Do końca sierpnia 2017 roku powstanie kolejny, 12 km, etap VeloDunajec. Nowoczesna trasa rowerowa z Biskupic Radłowskich do Wietrzychowic w całości przebiegać będzie po wale przeciwpowodziowym Dunajca. Co więcej - od lipca przyszłego roku rowerzyści przejeżdżający po ścieżkach VeloDunajec i Wiślanej Trasie Rowerowej będą mogli skorzystać z 7 komfortowych Miejsc Obsługi dla Rowerów. Umowy na realizację obydwu inwestycji podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju podpisali marszałek Jacek Krupa i wykonawcy obu inwestycji.
Czytaj więcej

XIII Polsko – Rosyjskie Forum Turystyczne „ETO POLSZA!”

Zapraszamy na XIII Polsko – Rosyjskie Forum Turystyczne „ETO POLSZA!”,które odbędzie się 1 – 6 listopada 2016 r. Forum zostało przewidziane dla około 40 przedstawicieli rosyjskich biur podróży i poświęcone będzie turystycznej promocji regionu opolskiego. Organizatorami wydarzenia są Polska Organizacja Turystyczna, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rosji, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Hotel De Silva Premium Opole.
Czytaj więcej

Papierowe 2 złote? Historyczne banknoty w Muzeum Papiernictwa

Do 30 września na turystów szukających wrażeń z obszaru kultury i edukacji czeka ciekawa wystawa „Historyczne banknoty z kolekcji Muzeum Papiernictwa”. Ekspozycja prezentuje wybrane nowo zakupione banknoty z kolekcji Czesława Miłczaka, prywatnego kolekcjonera. W jej skład wchodzą banknoty wprowadzone do obiegu w okresie I wojny światowej przez niemieckie władze Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, banknoty markowe i złotowe II Rzeczypospolitej oraz banknoty drukowane podczas II wojny światowej na obszarze Generalnej Guberni przez hitlerowskiego okupanta.
Czytaj więcej

Wrzesień pod znakiem międzynarodowych konferencji

Targi w Krakowie, już w połowie września (12-15.09) bedą gościć 5. EAAP Międzynarodowe Sympozjum nt. Metabolizmu Białka i Energii oraz Żywienia Zwierząt Gospodarskich ISEP 2016. Około 200 uczestników z Europy, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Kanady, Brazylii, Nowej Zelandii, Australii oraz Japonii weźmie udział w wykładach, prezentacjach i sesjach posterowych łączących teorię z praktycznymi zastosowaniami. Zakres tematyczny konferencji będzie obejmował: metabolizm białka i energii, fizjologię żywienia zwierząt, jakość produktów pochodzenia zwierzęcego, dobrostan zwierząt i ochronę środowiska oraz technologię produkcji pasz.
Czytaj więcej

Alternatywny przewodnik po Wrocławiu

Ciekawa inicjatywa Wrocławia. W szczególności docenią ją młodzi turyści z zacięciem artystycznym. Spacer śladami wrocławskich murali będzie niewątpliwie bardzo atrakcyjnym dla nich przeżyciem. Ale na pewno nie tylko dla nich, tym bardziej, że władze miasta przygotowały przewodnik, który zachęci także osoby nie znające się na "street art".
Czytaj więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa w Wieliczce

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa 2016 r. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki”. Organizatorzy zapraszają 10-11 września w godzinach 9.00-20.00.
Czytaj więcej

Za rok powstanie nowe muzeum w Krakowie

Kopiec Krakusa będzie głównym elementem wystawy nowego muzeum. Muzeum Podgórza w Krakowie powstanie jako nowy oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Na wystawie będzie można zobaczyć kolejne etapy historii Podgórza – od podkrakowskiej, rolniczej wsi aż do czasu przyłączenia Podgórza do Krakowa przez Juliusza Lea. Nowe muzeum będzie się mieścić w Zajeździe pod św. Benedyktem przy ul. Limanowskiego.
Czytaj więcej

Wizyta dyrekcji TUI Belgium w Warszawie. Dobra koniunktura dla stolicy

TUI Belgium poszerza ofertę na Polskę. Po Krakowie kolej na Warszawę. Kolejna dobra wiadomość z belgijskiego rynku branżowego. Rok temu, największy touroperator na rynku belgijskim - TUI Belgium (Jetair), obsługujący 2 miliony klientów, wprowadził city trip do Krakowa do swojej oferty katalogowej. Podczas, gdy sprzedaż wyjazdów do innych miast europejskich proponowanych przez TUI Belgium zdecydowanie spadła w ostatnim sezonie, polski produkt już w pierwszym roku odnotował ogromny (i zasłużony) wzrost: 17% w górę.
Czytaj więcej

Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa

Zakończył się piąty Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa. Coroczna impreza świętująca swój mały jubileusz stała się już ważnym wydarzeniem września we Lwowie. Od początku generalnym partnerem, corocznego spotkania polskich i ukraińskich samorządowców jest Polska Organizacja Turystyczna.
Czytaj więcej

EASM w Polsce

Dziś w Warszawie rozpoczyna się konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem (European Association for Sport Management EASM). Polska Organizacja Turystyczna jest partnerem tego trwającego cztery dni wydarzenia. EASM to niezależne stowarzyszenie osób związanych z zarządzaniem w sporcie w najszerszym tego słowa znaczeniu.
Czytaj więcej

Nowy dyrektor w Londynie

1 września br. stanowisko dyrektora Zagranicznego Ośrodka POT w Wielkiej Brytanii objął Cezary Molski. Wyłoniony w drodze konkursu Molski jest ekspertem w zakresie rozwoju i marketingu a z turystyką związany jest od początku swojej kariery zawodowej. 
Czytaj więcej

I Kongres Miast Sportowych

I Kongres Miast Sportowych odbędzie się 26 września w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Eksperci ze świata biznesu sportowego poruszą w pięciu panelach tematycznych najważniejsze problemy związane z rozwojem sportu w Polsce, w szczególności na poziomie samorządowym. Wśród tematów między innymi sportowe miasto, czyli budowanie marki miasta poprzez sport oraz duże wydarzenia sportowe - jak osiągnąć sukces?.
Czytaj więcej

Najwięksi "gracze" z rynku nordyckiego w Polsce

18 największych przedstawicieli biur podróży z rynku nordyckiego przebywa w Polsce na study tourze przygotowanym przez Zagraniczny Ośrodek POT w Szwecji, Urząd Miasta Krakowa, a także Małopolską Organizację Turystyczną. Do współpracy przy podróży włączyła się także lokalna branża, która sponsorowala wybrane usługi, tj. transfery (biuro SeeKrakow, Delta Travel i Jordan Group) oraz  posiłki (MiceArt i Furnel Travel International). Branża hotelarska (Hotel Radisson Blu, Dwór Sieraków oraz Sheraton Grand Krakow) wsparła wydarzenie specjalnymi stawkami agencyjnymi.
Czytaj więcej
Do góry