en
en

Promocja Karkonoszy w Holandii

Holenderscy politycy, dyplomaci, dziennikarze a także przedstawiciele branży turystycznej uczestniczyli w uroczystości otwarcia wystawy zdjęć Karkonoszy autorstwa znanego fotografa Zbigniewa Kulika w Ambasadzie RP w Hadze.
Czytaj więcej

Gala Ambasadorów Kongresów Polskich

22 września w w nowo otwartym postindustrialnym obiekcie - centrum konferencyjno-eventowym EC1 (Elektrociepłownia Łódź) odbędzie się Gala Ambasadorów Kongresów Polskich. - Dzięki Programowi Ambasadorowie Kongresów Polski wspólpracujemy z wybitnymi osobistościami ze świata nauki, które pozyskują międzynarodowe kongresy dla naszego kraju - mówi dr Wojciech Fedyk, prezes POT.
Czytaj więcej

„60+Kultura” czyli weekend ze specjalną ofertą

Przeszło 300 placówek w całej Polsce zaprasza na weekend seniora z kulturą. W pierwszy weekend jesieni- 24- 25 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach kampanii „60+Kultura”.
Czytaj więcej

X Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprszają 26-27 września br. do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu na X Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie  zbiega się ze Światowym Dniem Turystyki obchodzonym 27 września a także dziesięcioleciem istnienia Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Czytaj więcej

„Lubelskie. Smakuj życie" - konkurs fotograficzny

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza do udziału w piątej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie" - na najciekawsze zdjęcia z Regionu Lubelskiego. Na zdjęcia pokazujące piękno Regionu Lubelskiego, szczególnie atrakcyjne dla turysty odkrywającego jego smaki, zgodnie z podstawowym hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie", w trzech różnych aspektach: Lubelskie NATURALNIE, AKTYWNIE i KULTUROWO, organizatorzy czekają do do połowy listopada 2016 roku.
Czytaj więcej

Expo Mazury 2016 (2)

19-20 października w Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się druga edycja wydarzenia Tourism and Events Expo 2016 (TEE). Targi odbywają się w formule B2B, opierają się na bezpośrednich spotkaniach wystawców z kontrahentami, są szansą na bezpośrednie spotkania biznesowe i nawiązanie współpracy między touroperatorami oraz agencjami eventowymi a hotelami, regionami, miastami.
Czytaj więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa w Lubuskiem

Podczas Wojewódzkich Obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa zostały wręczone odznaczenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za opiekę nad zabytkami”. Urozystość odbyła się 13 września w Pałacu w Zaborzew województwie lubuskim. Podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że samorząd województwa bardzo aktywnie wspiera dziedzictwo kulturowe.
Czytaj więcej

Kraków centrum polskiego świata nauki w 2017 roku

Po 34 latach powraca do stolicy Małopolski najważniejsze wydarzenie dla całego środowiska medycyny laboratoryjnej. 4 dni, 15 sesji tematycznych, 4 wykłady plenarne, warsztaty firmowe i sesje plakatowe – tak zapowiada się XIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej (PTDL).
Czytaj więcej

Brawa dla Inowrocławia

Prawie 32 km dróg rowerowych, ponad 500 stojaków na rowery, oznakowane trasy rowerowe w Parku Solankowym, ciekawe imprezy zachęcające do uprawiania turystyki rowerowej, to tylko niektóre elementy składające się na kolejny sukces Inowrocławia.
Czytaj więcej

"Podstawy marketingu internetowego" szkoleniowy Światowy Dzień Turystyki na Podlasiu

Okazją do zorganizowania szkolenia dla przedstawicieli lokalnej branży turystycznej, ROT, LOT, samorządów terytorialnych, gestorów produktów turystycznych oraz  pracowników certyfikowanych punktów informacji turystycznej z województwa podlaskiego jest tegoroczny Światowy Dzień Turystyki. Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku zapraszają do udziału w szkoleniu "Podstawy marketingu internetowego".
Czytaj więcej

Podlasie zauroczyło niemieckich dziennikarzy

20-22 sierpnia br. odbyła się wizyta studyjna dziennikarzy z Niemiec. Celem wizyty była promocja turystyki aktywnej województwa podlaskiego oraz podlaskiego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. W organizację wizyty zaangażowany był Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Suwalska Organizacja Turystyczna.
Czytaj więcej

Aeroflot z polską reklamą

Reklama Polski oraz wybranych wydarzeń kulturalnych w katalogu pokładowym Aeroflot to efekt współpracy Polski w ramach Grupy V-4. W ten sposób będą się promowały na rynku rosyjskim kraje grupy wyszehradzkiej. Jednostronicowa reklama we wrześniowym wydaniu magazynu Aeroflot , w październiku zostaną zamieszczone krótkie informacje o poszczególnych krajach a w okresie październik-grudzień prezentacja wybranych wydarzeń kulturalnych z poszczególnych krajów.
Czytaj więcej

Krajobrazy Karkonoszy w Hadze

Na mieszkańców Hagi czeka nie lada gratka fotograficzna. 15 września na ogrodzeniu otaczającym Ambasadę RP w Hadze zaiwiśnie 11 wielkoformatowych plansz ze zdjęciami Karkonoszy. Dzięki dogodnej lokalizacji wystawę będzie mogło zobaczyć kilka tysięcy przechodniów. Wystawę przygotował Zagraniczny Ośrodek POT w Amsterdamie.
Czytaj więcej

Z aplikacją po parkach

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego została opracowana na telefon lub tablet aplikacja „Parki Krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego”, która łączy funkcjonalność wirtualnego przewodnika i nawigacji. Pozwala na planowanie wycieczek, w przystępny sposób prezentuje atrakcje, a wyczerpujące opisy wzbogacone są o fotografie i grafiki.
Czytaj więcej

Warszawa turystyczna w liczbach

Warszawa podsumowała kompleksowo pod kątem turystycznym miniony rok. Wśród turystów zagranicznych jak i krajowych największą popularnością cieszyło się Stare Miasto oraz Łazienki Królewskie. Potem już gusta zaczynają się różnić. Goście z zagranicy zwiedzają kolejno: Pałac Kultury i Nauki oraz Pałac w Wilanowie zaś Polacy odwiedzają: Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego.
Czytaj więcej

Ponad 20 pobytów w gospodarstwach agroturystycznych powędrowało do zwycięzców wakacyjnych quizów

Prawie 500 unikalnych użytkowników to efekt naszego wakacyjnego cyklu konkursów „Odpoczywaj na wsi”, których celem była promocja turystyki na obszarach wiejskich, zachęcanie do wyboru na miejsca wypoczynku krajowych destynacji i inspirowanie odbiorców do odkrywania walorów polskiej wsi. W ramach konkursu przeprowadzono trzy quizy wiedzy, których tematyka dotyczyła walorów turystycznych regionów, w których zlokalizowane były gospodarstwa agroturystyczne będące fundatorami nagród, atrakcji poszczególnych gospodarstwa oraz działalności partnerów poszczególnych edycji. Z aplikacji konkursowej skorzystało 638 osób.
Czytaj więcej

Targi i festiwal WOMEX w Katowicach

Katowice będą w październiku 2017 roku gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych – Targów Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo). WOMEX należy do ścisłej czołówki imprez o charakterze branżowym, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie. Co roku przyciąga do jednego wybranego miasta w Europie tysiące wielbicieli world music z całego globu oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznych przemysłów kreatywnych. WOMEX to koncerty, konferencja i impreza targowa, dedykowana specjalistom, ale otwarta również dla miłośników muzyki.
Czytaj więcej

„Branding w marketingu i sprzedaży. 20 lat doświadczeń rozwoju produktów markowych w turystyce biznesowej w Polsce”

Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” oraz Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu zapraszają 22 września na konferencję  „Branding w marketingu i sprzedaży. 20 lat doświadczeń rozwoju produktów markowych w turystyce biznesowej w Polsce”. Konferencja odbędzie się w łódzkim EC1 i towarzyszy Gali Ambasadorów Kongresów Polskich.
Czytaj więcej

Eksperci w dziedzinie zarządzania sportem z całego świata w Polsce

W Centrum Olimpijskim odbyło się 7 września br. rozpoczęcie Międzynarodowej Konferencji "European Association for Sport Management", poświęconej zarządzaniu w sporcie. Głównym organizatorem Konferencji jest stowarzyszenie EASM, którego członkowie reprezentują grupę naukowców i ekspertów z sektorów publicznego i prywatnego, a także wolontariuszy z ponad 40 krajów.
Czytaj więcej
Do góry