en
en

"Rozwój turystyki zrównoważonej na przykładzie turystyki wodnej"

Zapraszamy 30 czerwca do Gorzowa Wielkopolskiego na konferencję poświęconą turystyce wodnej "Rozwój turystyki zrównoważonej na przykładzie turystyki wodnej".

Zapraszamy 30 czerwca do Gorzowa Wielkopolskiego na konferencję "Rozwój turystyki zrównoważonej na przykładzie turystyki wodnej" poświęconą w szczególności rozwojowi infrastruktury turystyki wodnej.

Konferencja organizowana w Gorzowie Wielkopolskim jest trzecim spotkaniem branży turystycznej z cyklu konferencji poświeconych zrównoważonemu rozwojowi turystyki wodnej. Dotychczas konferencje odbyły się w Gdańsku oraz Augustowie i prezentowały doświadczenia krajowe i zagraniczne w zakresie dobrych praktyk rozwoju turystyki wodnej w skali lokalnej i regionalnej. W czasie spotkań omawiano projekty poświęcone w szczególności rozwojowi infrastruktury turystyki wodnej. Nie zabrakło także głosów prywatnych podmiotów, które przedstawiały uwarunkowania rozwoju i komercjalizacji oferty.

Tym razem w Gorzowie prezentowane będą doświadczenia regionów z zachodniej części Polski. Pokazywane będą m.in. praktyki laureatów i wyróżnionych w konkursie na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne, a także projektów ponadregionalnych z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Kluczem będzie oczywiści turystyka wodna, ale nie zabraknie inicjatyw łączących ten rodzaj turystyki z innymi aktywnościami i rozwojem jak np. turystyką przyrodniczą, pieszą i rowerową.

Należy podkreślić, że konferencja będzie także okazją spotkania branżowego pod kątem współpracy z Niemcami w ramach projektu „Kraina Odry”, który obejmuje 4 regiony zachodniej Polski. Przygotowane i przedstawione obszary, produkty i oferty turystyczne oraz podmioty zaproszone będą do bliższej współpracy w długofalowym projekcie współpracy międzynarodowej z Niemcami w zakresie turystyki przygranicznej.

 

Miejsce: Gorzów Wielkopolski, ul. Fabryczna 3 (przystań wioślarska AWF)

Pobierz Program:


 

Organizatorzy:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Polska Organizacja Turystyczna

Organizator wspierający:

Urząd Miasta Gorzów Wielkopolski

Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna

 

 


 

Do góry