en
en

Rozpoczęły się targi TT Warsaw

270x136_TT_warsaw.jpg

450 wystawców z 50 krajów. Rozpoczęły się 24. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Przez trzy dni, od 24 listopada odwiedzający będą mieli okazję poznać krajową i zagraniczną ofertę turystyczną. Tradycyjnie przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, branży turystycznej, mediów a także posłów i  innych gości powitała Urszula Potęga, Prezes Zarządu Mt Targi.

Urszula Potęga1450 wystawców z 50 krajów. Rozpoczęły się 24. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Przez trzy dni, od 24 listopada odwiedzający będą mieli okazję poznać krajową i zagraniczną ofertę turystyczną. Tradycyjnie przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, branży turystycznej, mediów a także posłów i  innych gości powitała Urszula Potęga, Prezes Zarządu Mt Targi.

 

Minister cr1W uroczystości otwarcia wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek, który odczytał list w imieniu Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. - Dzięki zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu wielu osób udało się stworzyć niepowtarzalną atmosferę i wykreować markę targów TT Warsaw – powiedział Dawid Lasek. Targi TT Warsaw, od lat integrują branżę turystyczną i co podkreślił w swojej wypowiedzi Paweł Niewiadomski, Prezes Polskiej Izby Turystyki, są uznaną marką na rynku turystycznym dopasowującą koncepcję do zmieniajacych się światowych trendów.

Targi wciąż cieszą się dużym zainteresowanie i pokazują, że osobisty kontakt klientów z organizatorami pobytów wakacyjnych jest bardzo ceniony. Wciąż ma duże znaczenie fachowa wiedza na temat oferty, którą można uzyskać w bezpośrednim kontakcie z gestorem bazy noclegowej czy organizatorem pakietu turystycznego. Targi dają także klientom możliwość porównania wielu ofert w jednym miejscu.

seminariumPodczas targów, jak co roku, zwiedzający będą mieli okazję nie tylko poznać turystyczny wachlarz możliwości wystawców ale także wziąć udział w wielu interesujących wydarzeniach. Ministerstwo Sportu i Turystyki, pierwszego dnia, było organizatorem seminarium pod tytułem: Nowe trendy w turystyce. Prezentację "Wizja polityki turystycznej do 2020 roku" przedstawił Dawid Lasek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Odbyła się także debata "Ekonomia współdzielenia w turystyce" oraz podsumowanie wrześniowej akcji Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny.

strefaPolska Organizacja Turystyczna wraz z MT Targi Polska przygotowała multimedialną strefę relaksu „Odkryj Polskę” -  miejsce gdzie można obejrzeć najlepsze filmowe prezentacje polskich regionów oraz branży; wziąć udział w ciekawych panelach na tematy, które powinny zainteresować osoby, które chcą się więcej dowiedzieć jak wykorzystać „wirtualną rzeczywistość” w swojej pracy np. przy pozyskiwaniu klientów. Co to są beacony i jakie zastosowanie znalazły w turystyce te „sprytne” urządzenia? W strefie będzie można porozmawiać ze specjalistami na temat tych technologii. Dla odwiedzających gości niewątpliwie dużą atrakcją będzie możliwość przekonania się osobiście jak działają drony. W strefie nie tylko do obejrzenia, dotknięcia ale także dzięki specjalnym okularom Google VR – SamsungGear będzie można znaleźć się w wirtualnym świecie i odkryć magię wirtualnej rzeczywistości.

Nie zabraknie konkursów i atrakcyjnych nagród, między innymi zestawy podróżne z powerbankiem, Karty Turysty, weekend w Poznaniu a także Vasco Traveler Premium 5 – urządzenie, które umożliwia swobodną komunikację bez znajomości języka obcego, a dzięki dodatkowym funkcjom pomoże zorganizować całą podróż. Jego szczególną zaletą jest możliwość bezpłatnego korzystania z precyzyjnej nawigacji GPS oraz odbierania połączeń telefonicznych w ponad 160 krajach bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

W strefie będzie też działać kino turystyczne i dla kinomanów gratka w postaci najlepszych filmów promujących turystykę krajową z regionów między innymi „Polska oczami turystów” czyli nagrodzone filmy konkursowe Turystyczna Stopklatka i kampanii #SharePoland. Będzie można też zobaczyć film promocyjny z kampanii: „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” Ministerstwa Sportu i Turystyki. A wszystko to w wygodnej pozycji na leżakach sprzyjających relaksowi. Zapowiada się też ciekawe spotkanie z blogerami. Na każdy dzień targów przewidziane są konkursy z nagrodami!

Do góry