en
en

Promocja Polski w Brukseli

22

 

9 czerwca br. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się promocja Projektu „Promujmy Polskę Razem” nad którą honorowy patronat objął Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

55Z inicjatywy Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke oraz przedstawiciela Parlamentu Europejskiego posła Jarosława Wałęsy, 9 czerwca br. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się promocja Projektu „Promujmy Polskę Razem”, nad którą honorowy patronat objął Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Europosłowie mogli sie także zapoznać ze szczegółami kampani promującej Polskę, kórej elementem jest rejs po Europie żaglowca Fryderyk Chopin

„Promujmy Polskę Razem” to jeden z największych w historii projektów promujących za granicą turystyczne walory 11Polski. Zadaniem projektu jest poprawa wizerunku Polski na świecie oraz rozwój usług turystycznych w Polsce. Polska Organizacja Turystyczna na realizację Projektu otrzymała 30 mln euro dofinansowania z Unii Europejskiej.

„Dzięki środkom unijnym będziemy mogli zaplanować kampanie promujące polską turystykę  w sposób kompleksowy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi marketingowych i na skalę, na jaką dotychczas nie były nigdy prowadzone działania promocyjne za granicą" – mówi Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

44Projekt będzie realizowany przez trzy lata do 2012 roku, kiedy w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 a wcześniej inne ważne wydarzenia z punktu widzenia promocji Polski w świecie takie jak w 2011 roku Prezydencja w Unii Europejskiej a w tym roku Jubileusz 200-setnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

22„Kultura europejska jest uniwersalna - przemawia do każdego Europejczyka, ponieważ niezależnie od miejsca Europy, w którym powstaje, ma wspólne korzenie. Te korzenie, nasze wspólne dziedzictwo to kultury grecka i rzymska. Muzyka i sztuka to wartości, które jeśli kojarzone są z jakimś krajem stanowią pożądany znak rozpoznawczy, tak jak to jest w przypadku F. Chopina, dlatego Rok Chopina jest bardzo dobrym pretekstem do pokazania Polski przez pryzmat wkładu naszego wielkiego kompozytora w europejskie dziedzictwo kulturowe" – mówi Jerzy Buzek Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Europosłowie podczas spotkania mieli okazje zapoznać się między innymi ze szczegółowym programem kampanii, której elementem jest rejs żaglowca Fryderyk Chopin. Chcemy przedstawić nasz kraj na tle ponadczasowej muzyki Chopina, inspirującej do dziś na całym świecie współczesnych twórców. Już 12 czerwca z portu w Szczecinie wyruszy w rejs promujący Polskę Żaglowiec Fryderyk Chopin.

55„Zawsze z największym zaangażowaniem wspieram projekty, które mają na celu promocję Polski  za granicą. Rok Chopinowski jest do tego idealną okazją. Żaglowiec Fryderyk Chopin, który zawinie do wielu europejskich portów będzie naszym "polskim ambasadorem", przybliżającym Europejczykom kulturę i historię naszego kraju. W Parlamencie Europejskim chcemy rozpocząć ten rejs poprzez prezentację idei projektu oraz muzykę Chopina w wykonaniu Leszka Możdżera "– mówi Jarosław Wałęsa poseł do Parlamentu Europejskiego.

Żaglowiec podczas swojej trzymiesięcznej podróży zawinie do portów w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji. W każdym miejscu, w którym się zatrzyma odbędą się liczne wydarzenia, które w ciekawy sposób będą pokazywały Polskę. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy.Na amatorów tańca będą czekały warsztaty taneczne a najbardziej wytrwali będą mogli spróbować swoich sił biorąc udział w próbie bicia rekordu Guinessa w tańczeniu naszego narodowego tańca Poloneza. Dla chcących wiedzieć więcej o Polsce zorganizujemy specjalną Akademię, w której będzie można w niekonwencjonalny sposób zgłębić tajniki naszej kultury i historii. Nie zabraknie też słynnych polskich smakołyków i widowisk multimedialnych, których gwarancją jakości będzie udział znakomitych artystów.

Załogę żaglowca stanowić będą młodzi ludzie, którzy zostali wyłonieni w konkursie zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną oraz w programie Telewizji Polskiej  „Polska na śniadanie”. Widzowie wybiorą dwóch Ambasadorów Polskiej Turystyki, którzy będą mieli za zadanie przygotowywać relacje z rejsu dla mieszkańców Polski. Chcemy budować silną markę Polska także w świadomości samych Polaków. Duma z własnego kraju, jego walorów turystycznych pozwoli im później być swoistymi ambasadorami polskiej turystyki za granicą.

W ramach spotkania odbył się koncert Leszka Możdżera a także degustacja polskiej kuchni.

Do góry