en
en

Prezentacja Warmii i Mazur na Ukrainie

270x136_ukraina3.jpg

Liczba ukraińskich turystów odwiedzających Polskę wciąż rośnie. Świadczy o tym nie tylko liczba przekroczeń granicy ale przede wszystkim statystyki wykorzystania miejsc noclegowych. Charakterystyczne dla ruchu turystycznego z Ukrainy jest to, iż przytłaczająca większość odwiedzających organizuje swoją podróż samodzielnie, bez pośrednictwa biur podróży. Można powiedzieć, to zrozumiałe – sąsiedzi znają nasz kraj z licznych wizyt, mają znajomych, którzy pracują w Polsce, nie obawiają się bariery językowej. Jednak jest także inne przypuszczenie. Może nie ma po prostu dobrego produktu, który byłby na tyle atrakcyjny aby zaufać pośrednikowi!

ukraina3Liczba ukraińskich turystów odwiedzających Polskę wciąż rośnie. Świadczy o tym nie tylko liczba przekroczeń granicy ale przede wszystkim statystyki wykorzystania miejsc noclegowych. Charakterystyczne dla ruchu turystycznego z Ukrainy jest to, iż przytłaczająca większość odwiedzających organizuje swoją podróż samodzielnie, bez pośrednictwa biur podróży. Można powiedzieć, to zrozumiałe – sąsiedzi znają nasz kraj z licznych wizyt, mają znajomych, którzy pracują w Polsce, nie obawiają się bariery językowej. Jednak jest także inne przypuszczenie. Może nie ma po prostu dobrego produktu, który byłby na tyle atrakcyjny aby zaufać pośrednikowi!

Z takiego założenia wyszedł regionalny operator Mazury Air Travel, który zdecydował o przygotowaniu kompleksowej propozycji na ukraiński rynek. Oferta operatora zawiera przelot z Kijowa do Olsztyna, transfer z lotniska do hotelu, nocleg wraz z różnymi typami wyżywienia w wybranej kategorii hotelu, opiekę rezydenta, usługi medyczne a także fakultatywne wycieczki i wynajem samochodu. Słowem wszystko to, czego dotychczas brakowało w dostępnej na rynku ofercie.

We środę, 28 września w Ambasadzie RP w Kijowie odbyła się zorganizowana przez Zagraniczny Osrodek POT prezentacja Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i touroperatora Mazury Air Travel, w której wzięli udział wiodący organizatorzy i sprzedawcy letniego wypoczynku z Kijowa, Odessy i Lwowa. Spotkanie miało na celu wysłuchanie opinii ukraińskich partnerów, na ile planowane na 2017 rok uruchomienie czarterowego połączenia z Kijowa na Mazury może być interesujące dla klientów i co należy zrobić aby projekt zakończył się powodzeniem. Organizator nie ukrywał, że inicjatywie będzie sprzyjało spodziewane zniesienie obowiązku wizowego dla turystów, które ma nastąpić w najbliższym czasie. Pierwsze reakcje uczestników są bardzo obiecujące. Być może jest to interesujący przykład dla innych firm i innych regionów.

W prezentacji z polskiej strony wzięli udział charge d'affaires a.i. Rafał Wolski, prezes W-MROT Jarosław Klimczak, dyrektor W-MROT Justyna Szostek, prezes Mazury Air Travel Dariusz Mosakowski i dyrektor ZOPOT w Kijowie Włodzimierz Szczurek. Z Ukrainy zaproszenie przyjęło 11 touroperatorów.

Do góry