en
en

POT partnerem Światowych Igrzysk The World Games

270x136_Porozumienie2_cr3.jpg

Polska Organizacja Turystyczna ma już doświadczenie w budowaniu wizerunku kraju przy promocji ważnych wydarzeń sportowych podkreślił Bartłomiej Walas, wiceprezes POT podczas briefingu po podpisaniu porozumienia o współpracy z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017.

Porozumienie1 crPolska Organizacja Turystyczna ma już doświadczenie w budowaniu wizerunku kraju przy promocji ważnych wydarzeń sportowych podkreślił Bartłomiej Walas, wiceprezes POT podczas briefingu po podpisaniu porozumienia o współpracy z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017. (na zdjęciu od lewej: Bartłomiej Walas, Urszula Potęga, Marcin Przychodny).

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn a dwa lata wcześniej UEFA Euro to imprezy, które dzięki zainteresowaniu mediów ułatwiły dotarcie z informacją o Polsce do szerokiego grona odbiorców. Na podobny efekt POT liczy przy 10. Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games za rok we Wrocławiu. W grudniu tego roku kończy się projekt Wrocław Europejska Stolica Kultury. Bartłomiej Walas zwrócił uwagę na tę szczególną koincydencję, która niewątpliwie sprzyja ciągłości promocji tego miasta.

Podpisanie porozumienia odbyło się 25 listopada na targach TT Warsaw, gdzie zwiedzający mogą również obejrzeć stanowisko dedykowane Igrzyskom. Prezes MT Targi Urszula Potęga, obecna przy podpisaniu, podziękowała organizatorom, że zdecydowali się na tak różnorodną i ciekawą ekspozycję na targach, która nie tylko urozmaica ofertę targową, ale także przybliża dyscypliny i ideę The World Games.

Porozumienie2 cr310. Światowe Igrzyska Sportowe - The World Games będą największą imprezą sportową w roku 2017. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. - To ponad 3500 tysiąca sportowców ze 100 krajów świata rywalizujących w 31 dyscyplinach w 24 obiektach we Wrocławiu - powiedział Marcin Przychodny prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Relacje z wrocławskich zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Poprzednie edycje organizowano między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. Od 2000 roku Igrzyska odbywają się pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Dyscypliny The World Games takie jak karate, squash, biegi, wspinaczka czy sporty wrotkarskie na całym świecie mają swoją publiczność a najlepsi są sportowymi idolami w swoich krajach. Wrocław miał prawo włączyć do programu dyscypliny popularne w skali regionu i kraju. Wybór padł na żużel, futbol amerykański, kickboxing i wioślarstwo halowe. Większości dyscyplin The World Games spróbować może niemal każdy, zwykle bez ponoszenia znaczących kosztów. To ważna cecha sportów na Igrzyskach – dostępność i powszechność. The World Games to także inwestycja w sportową aktywność mieszkańców ale nie tylko. We Wrocławiu dzięki Igrzyskom powstanie zadaszona pływalnia o wymiarach olimpijskich z trybunami. W Parku Tysiąclecia zbudowany zostanie tor do wyścigów na rolkach i wrotkach. Po zawodach obiekty będą służyły wrocławianom. Największą inwestycją związaną pośrednio z The World Games jest remont Stadionu Olimpijskiego.

Do góry