en
en

Najlepsze materiały dziennikarskie nagrodzone

all"Bez współpracy z mediami skuteczna promocja polskiej turystyki byłaby niemożliwa. Bez tego zaangażowania w to, co robicie, do dziś wielu z Państwa widzów, czytelników  i słuchaczy nie dowiedziałoby się o ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc w Polsce - powiedział Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej podczas rozdania nagród w VIII edycji Konkursu im. M. Orłowicza dla dziennikarzy promujących polską turystykę. Wśród laureatów znalazł się między innymi program "Kocham Cię Polsko".

 

rr
19 marca odbyło się w Galerii Porczyńskich w Warszawie uroczyste rozstrzygnięcie VIII edycji Konkursu im. M. Orłowicza dla dziennikarzy promujących polską turystykę.
"Bez współpracy z mediami skuteczna promocja polskiej turystyki byłaby niemożliwa. Bez tego zaangażowania w to, co robicie, do dziś wielu z Państwa widzów, czytelników  i słuchaczy nie dowiedziałoby się o ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc w Polsce - powiedział Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Kapituła VIII edycji Konkursu w składzie: Przewodniczący - Jerzy Domański – Stowarzyszenie Dziennikarzy RP, Elżbieta Wąsowicz – Zaborek – Wiceprezes POT, Tomasz Rudomino –Dyrektor POIT Holandia – ekspert ds. materiałów telewizyjnych, Walentyna Rakiel-Czarnecka - Przedstawiciel Regionów, Sława Bieńczycka – Polskie Radio, Katarzyna Draba – Rzecznik Prasowy POT, Jacek Janowski – Sekretarz Kapituły przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w VIII edycji Konkursu im. M. Orłowicza:
  • W kategorii programów telewizyjnych

Nagroda Orłowicza: Telewizja Polska Pr. 2

KCPZa cykliczny program „Kocham Cię Polsko" emitowany w czasie wysokiej oglądalności w Telewizji Polskiej. Program z udziałem polskich gwiazd showbiznesu promuje w sposób widowiskowy walory kulturowe i turystyczne Polski.

fot. od lewej: Katarzyna Zielińska, Magdalena Sibiga, Michał Majak, Grzegorz Olkowski, Marzena Rogalska

TVN

 

I Wyróżnienie: Michał Łukasiewicz – TVN Turbo

Za cykl programów pod nazwą „Pojechany Łikend", który w sposób nowoczesny i energiczny zachęca do zwiedzania polskich regionów.

 

fot.od lewej: Rafał Szmytke - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Michał Łukasiewicz, Paweł Jordan - Szef i Redaktor Naczelny TVN Turbo

II Wyróżnienie: Jacek Grudzień - TVP Łódź

Za 7 odcinkowy cykl programów telewizyjnych z udziałem „znanych i lubianych" mieszkańców województwa łódzkiego, którzy prezentują swoje pasje związane z atrakcjami regionu.

III Wyróżnienie:Krzysztof Paluszyński – PFS PalFilmStudio

Za 12 odcinkowy cykl filmów „Wielkopolskie Parki Krajobrazowe" emitowanych w TVP Poznań.

  • W kategorii materiałów prasowych

Nagroda Orłowicza: Marek Henzler – Tygodnik Polityka

Za cykl dziewięciu artykułów pod wspólnym tytułem „Markowe Szlaki" publikowany w okresie letnim na łamach tygodnika „Polityka". Materiał prezentuje dziewięć tematycznych kulturowych szlaków, pozwalających odkryć mało znane i nowe Pwalory turystyczne Polski.

I Wyróżnienie: Kazimierz Netka – Polska – Dziennik Bałtycki

Za serię artykułów promujących turystykę w regionie pomorskim i warmińsko-mazurskim publikowanych na łamach Polska-Dziennik Bałtycki.

II Wyróżnienie: Michał Książkiewicz i Jakub Nawrocki – Magazyn „Rowertour"

Za profesjonalnie przygotowane relacje z podróży rowerowych po atrakcyjnych miejscach Polski publikowane na łamach magazynu „Rowertour".

III Wyróżnienie: Jadwiga Błoch – Kwartalnik „Kochaj Lubuskie"

Za kwartalnik w całości poświęcony promocji regionalnych produktów turystycznych oraz różnorodnych form uprawiania turystyki w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem regionu lubuskiego.

  • W kategorii audycji radiowych

Nagroda Orłowicza:Tomasz Biel i Monika Bartkowicz - Radio PLUS Zielona Góra

allZa interesującą formułę cyklu audycji radiowych „Odkrywamy Lubuskie" promujących atrakcje i produkty turystyczne regionu lubuskiego.

Wyróżnienie: Barbara Hobzda i Marek Piechniczek - Radio eM Katowice

Za 40 odcinkowy cykl poświęcony atrakcjom turystycznym Beskidów.

 

 

Wyróżnienie: Alicja Kulik – Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie

Za cykl audycji radiowych pt. „Turystyczny Express" promujących poprzemysłowe dziedzictwo Regionu Warmii i Mazur.

  • W kategorii materiały internetowe

Wyróżnienie: Nadbużańska Lokalna Organizacja Turystyczna w Siedlcach

11Za portal internetowy www.nlot.pl prezentujący w sposób funkcjonalny i przejrzysty region wschodniego Mazowsza.

  • Wyróżnienie specjalne Polskiej Organizacji Turystycznej

Dla redaktor Anny Olszewskiej z magazynu branżowego Rynek Podróży za autorski cykl publikacji promujących produkty turystyczne nagrodzone w konkursie POT na Najlepszy Produkt Turystyczny.

Dla Tomasza Kowalika za książkę poświęconą patronowi konkursu Mieczysławowi Orłowiczowi pt. „Życie dla turystyki, krajoznawstwa i sportu. Mieczysław Orłowicz 1881-1959".

  

 

PATRONAT MADIALNY

 

.logo_Press

 

 

  

 

 

.

 

 

 

 

Do góry