en
en

Najdłuższy Polonez - Rekord Guinnessa pobity.

RG1

 

Polska Organizacja Turystyczna uzyskała certyfikat „World Records Guinness” za najdłuższy korowód taneczny Poloneza.  W Londynie w najdłuższym, poza granicami Polski korowodzie Poloneza, wzięło udział ponad 300 osób.

Polska Organizacja Turystyczna uzyskała certyfikat „World Records Guinness” za najdłuższy korowód taneczny Poloneza. W czasie pobytu żaglowca Fryderyk Chopin w Londynie został pobity Rekord Guinnessa w zbiorowym wykonaniu narodowego polskiego tańca. W najdłuższym, poza granicami Polski korowodzie Poloneza, wzięło udział ponad 300 osób.

W Londynie powstał także kilkumetrowy pomnik Fryderyka Chopina. Wykonano go z parasoli i meloników, w nawiązaniu do deszczowej pogody jaka nierzadko panuje w mieście. Cała budowa popiersia kompozytora trwała 9 dni, a końcowe efekty pracy można było podziwiać przy St. Katharine’s Dock.

Statek przebywał w Londynie od 3 do 12 września, a jego wizyta odbyła się w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem” – największej kampanii prowadzonej obecnie  przez Polską Organizację Turystyczną. Podczas trzymiesięcznego rejsu po Europie, statek odwiedził porty między innymi w Danii, Szwecji, Niemczech, Holandii, Belgii i Francji. Londyn był ostatnim przystankiem brygu przed jego powrotem do Polski.

Żaglowiec „Fryderyk Chopin”, po opuszczeniu stolicy Wielkiej Brytanii, udał się w rejs powrotny do Polski. Organizatorzy projektu „Promujmy Polskę Razem” zaplanowali uroczyste powitanie statku i załogi 19 września w Gdyni. Wydarzenie to uświetni polskie odchody Światowego Dnia Turystyki.

 

Więcej informacji: www.promujmypolskerazem.pl

Do góry