en
en

Jan Rudomina nowym przewodniczącym ETC w USA

Jan Rudomina, dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Nowym Jorku, został wybrany przewodniczącym  European Travel Commission w USA. Zastąpił na tym stanowisku Jean-Philippe Pérol, dyrektora Atout France.

Jan_Rudomina1Jan Rudomina, dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Nowym Jorku, został wybrany przewodniczącym  European Travel Commission w USA. Zastąpił na tym stanowisku Jean-Philippe Pérol, dyrektora Atout France.

Jan Rudomina ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy na rynkach w Europie i USA.  Zajmował się marketingiem i sprzedażą dla dużych przedsiębiorstw turystycznych, a także kilku znanych organizacji podróży dla studentów. Był członkiem komitetu sterującego International Student Travel Conference w Zurichu. Obecnie jest  także wiceprezesem i skarbnikem American Tourism Society w Nowym Jorku. Ukończył studia wyższe na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz City College of New York. Z Polską Organizacją Turystyczną związany od ponad 7 lat.

European Travel Commission (ETC) jest stowarzyszeniem europejskich Narodowych Organizacji Turystycznych (NTO). Licząca 39 członków organizacja została utworzona w 1948 roku w celu promowania Europy. ETC funkcjonuje w grupach operacyjnych w USA, Kanadzie, Ameryce Łacińskiej oraz Japonii. W Stanach Zjednoczonych, składa się z 27 NTO, które funkcjonują na rynku amerykańskim

 

 

Do góry