en
en

Inauguracja kampanii Polski za granicą

DSCF4210

 

12 czerwca br. odbyła się w Szczecinie konferencja prasowa inaugurująca największą kampanię promującą Polskę za granicą. W konferencji wzięli udział Katarzyna Sobierajska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Piotr Krzystek Prezedent Szczecina oraz Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turustycznej.

DSCF421012 czerwca br. odbyła się w Szczecinie konferencja prasowa inaugurująca największą kampanię promującą Polskę za granicą. W konferencji wzięli udział Katarzyna Sobierajska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Piotr Krzystek Prezedent Szczecina oraz Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turustycznej.

 

fot. od lewej: Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Katarzyna Sobierajska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Piotr Krzystek Prezydent Szczecina.

Elementem kamapnii jest rejs żaglowca Fryderyk Chopin, który rozpocznie w Szczecinie trzymiesięczny rejs po najważniejszych europejskich portach w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji. Jego zadaniem będzie promocja polskich walorów turystycznych wśród mieszkańców Europy.

 

DSCF4276Kampania jest częścią Projektu "Promujmy Polskę Razem" realizowanego przez Polską Organziację Turystyczną z środków unijnych. Projketu potrwa do końca do 2012 roku a na jego realizację przeznaczono 30 mln euro. W tym roku motywem przewodnim kampanii jest Rok Chopinowski. W portach, do których zawinie żaglowiec będzie rozbrzmiewała muzyka Chopina a na gości będą czekały liczne eventy, które w ciekawy i oryginalny sposób będą pokazywały Polskę i zachęcały do przyjazdu do naszego kraju.

 

 

fot. Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

DSCF4221

 


 

 

Do góry