en
en

Forum Turystyki Borów Tucholskich

270x136_1eden.jpg

18 października odbyło się Forum Turystyki Borów Tucholskich. Organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” a uczestniczyły w nim wszystkie podmioty działające w sferze turystyki na terenie Borów Tucholskich a także parlamentarzyści z regionu kujawsko-pomorskiego, przedstawiciele samorządów oraz organizacji pozarządowych.

1eden18 października odbyło się Forum Turystyki Borów Tucholskich. Organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” a uczestniczyły w nim wszystkie podmioty działające w sferze turystyki na terenie Borów Tucholskich a także parlamentarzyści z regionu kujawsko-pomorskiego, przedstawiciele samorządów oraz organizacji pozarządowych.

Marcin Habel z Urzędu Marszałkowskiego oraz Agnieszka Kowalkowska z Kujawsko-Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej prezentowali założenia rozwoju turystyki w województwie kujawsko-pomorskim również w kontekście roli Borów Tucholskich w „Konstelacji dobrych miejsc”. Karol Gutsze ze Starostwa Tucholskiego opowiedział o bezkosztowych formach promocji regionu m.in. o korzyściach płynących z brania udziału w konkursach.

W spotkaniu wzięła udział przedstawicielka Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Księżnik, która przedstawiła projekt Komisji Europejskiej EDEN (European Destinations of Excellence). Polska edycja konkursu realizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną. Jednym z narzędzi są również konkursy wyłaniające modelowe ośrodki turystyczne. Bory Tucholskie zostały wyróżnione w konkursie w 2013 roku, kiedy tematem przewodnim konkursu była turystyka dostępna.

Michał Bucholz prowadził spotkanie a także moderował dyskusję na temat modelu rozwoju regionu Borów Tucholskich, ich szans oraz barier. Dyskusja służyła zarówno wymianie poglądów, jak i konstruktywnej dyskusji uczestników forum, m.in. na temat potrzeby stworzenia markowego produktu turystycznego i jego komercjalizacji. Agnieszka Kowalkowska w podsumowaniu podkreśliła jak ważna jest budowa świadomego systemu zarządzania turystyką w regionie.

Do góry