en
en
Kontakt

Prezes POT wręczył nagrodę z okazji 25-lecia targów TT Warsaw

wreczenie-nagrody-25lecia-tagow-tt-warsaw.JPG

We czwartek w Pałacu Kultury i Nauki zainaugurowano 25. edycję targów turystycznych TT Warsaw. W uroczystej gali uczestniczyli ministrowie, parlamentarzyści, a także ambasadorzy oraz przedstawiciele wielu podmiotów branży turystycznej w Polsce. W jednym z pierwszych wystąpień głos zabrał minister sportu i turystyki Witold Bańka, który podkreślił, że turystyka jest niezwykle ważną dziedziną polskiej gospodarki. Dodał, ze dzięki takim spotkaniom jak targi turystyczne, branża stale może się rozwijać.

– Chciałbym pogratulować 25 lat pięknej historii i pracy. TT Warsaw to marka europejska i ogólnoświatowa. Targi są znakomitym narzędziem do budowania relacji biznesowych i promocji kraju – powiedział minister Witold Bańka. Następnie dodał, że cieszy się, iż tego typu wydarzenia wzmacniają potencjał polskiej turystyki, co przekłada się na rozwój polskiej gospodarki. – Przed nami kolejne wyzwania, aby jeszcze silniej i efektywniej promować Polskę w kraju i za granicą. Liczę na to, że przemysł spotkań będzie wzmacniany, a rola tego rodzaju wydarzeń stanie się jeszcze większa tak, aby targi TT Warsaw wciąż się rozwijały i służyły branży turystycznej – tłumaczył minister Witold Bańka.

Podczas uroczystości, specjalną nagrodę dla organizatora wydarzenia firmy MT Targi wręczył prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. W swoim wystąpieniu podkreślił, że POT od wielu lat współpracuje z targami turystycznymi TT Warsaw. Dodał, że w tym roku Narodowa Organizacja Turystyczna została krajem partnerskim targów. – W tym roku jesteśmy krajem partnerskim. Podczas targów promujemy m.in. certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej, a także laureatów konkursu Eden - mówił Andrzejczyk. Dodał również, że na stoisku POT na targach, na odwiedzających czekają różne atrakcje. Wśród nich m.in. możliwość skorzystania z urządzeń wirtualnej rzeczywistości VR, które stają się "znakiem przyszłości".

Uroczyste otwarcie jubileuszowych targów TT Warsaw stało się również okazją do wręczenia nagród oraz dyplomów dla osób i organizacji współpracujących z targami od samego początku. Organizatorzy przekazali także wyróżnienia dla krajów partnerskich, wśród nich m.in. Hiszpanii, Maroko, Turcji, Włoch, Republiki Czeskiej, a także Rumunii, Polski oraz Francji.

Nagrody trafiły również do byłych prezesów Polskiej Izby Turystyki, a także Polskiej Organizacji Turystycznej. Z kolei "Kryształowy Globus" trafił do Biura Podróży Orlando.

Tegoroczne targi turystyczne TT Warsaw trwają w dniach 23-25 listopada i są jednym z najważniejszych wydarzeń turystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Biorą w nim udział wystawcy z 50 krajów, reprezentujący łącznie 5 kontynentów.

 

Do góry