en
en
Kontakt

Zapraszamy na panel z okazji 20-lecia Poland Convention Bureau

W tym roku przypada 20. rocznica utworzenia Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (PCB POT). Z tej okazji – podczas Meetings Week Poland – odbędzie się panel dyskusyjny na temat roli biur marketingu miejsc. Moderatorami spotkania będą Aneta Książek, od ponad 14 lat związana z PCB POT oraz Michał Kalarus, redaktor naczelny magazynu i portalu THINK MICE.

20 lecie pcb big.png


 „Nie ma teraźniejszości bez przeszłości, nie ma przyszłości bez pamięci” – pod takim hasłem odbędzie się panel z okazji 20-lecia PCB POT. Okrągła rocznica powstania narodowego convention bureau stanie się pretekstem do pokazania transformacji jaką przeszły biura marketingu miejsc w Polsce, podkreślenia ich niebagatelnej roli i funkcji.
Podczas dyskusji przypomniane zostaną projekty i historia PCB POT, w tym m.in. budowa narzędzi promocji i profesjonalizacji polskiej branży spotkań. Porozmawiamy też o współpracy, współczesnych trendach oraz poszukamy najlepszych przykładów oddziaływania na konkurencyjność miast i państw w świecie VUCA. A to tylko niektóre ze znacznie dłuższej listy zagadnień – powiedział Michał Kalarus.  

W dyskusji wezmą udział: Magdalena Piasecka, która kierowała Convention Bureau Wrocław, pierwszym tego typu biurem w naszym kraju, Małgorzata Przygórska – Skowron, stojąca na czele Krakow Convention Bureau, Paula Fanderowska, która w historii PCB POT pojawiła się w 2014 roku, wraz z powstaniem centrum kongresowego ICE Kraków, a także Krzysztof Celuch, przez wiele lat stojący na czele PCB POT. Nie zabraknie również przedstawiciela kierownictwa Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). To z pewnością najważniejszy głos, jeżeli chodzi o przyszłe plany związane z funkcjonowaniem narodowego convention.

Gospodarzami panelu i jego moderatorami będą Aneta Książek, od ponad 14 lat związana z PCB POT oraz Michał Kalarus, redaktor naczelny magazynu i portalu THINK MICE.
Czy ktoś z Państwa pamięta co robił w poniedziałek, 5 sierpnia 2002 roku? Pytam nieprzypadkowo, gdyż to właśnie wtedy powstało w Polsce narodowe convention bureau! Z jednej strony to dość dawno, zapewne wielu z nas nie kojarzy już zbyt dobrze tej daty. Z drugiej, te wszystkie lata minęły bardzo szybko. Podczas naszej rozmowy postaramy się je podsumować i trochę powspominać, ale też ocenić teraźniejszość oraz – co najważniejsze – spojrzeć w przyszłość – powiedziała Aneta Książek.

Całość zostanie przeprowadzona w nowatorskiej i dynamicznej formule, której celem ma być zebranie od ekspertów kluczowych haseł dotyczących wydarzeń, działań oraz trendów w trzech perspektywach czasowych, tj. wczoraj, dziś i jutro. Przedstawione przez nich pojęcia znajdą swoje rozwinięcie podczas dyskusji, czemu towarzyszyć będzie powstająca na żywo wizualna mapa myśli – podsumowująca za pomocą technik sketchnotingu i elementów facylitacji graficznej najważniejsze stwierdzenia padające ze sceny. Jej przygotowaniem zajmie się Gosia Tchorzewska (GoTek Rysuje).

Panel z okazji 20-lecia istnienia PCB POT odbędzie się 21 kwietnia br. w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, podczas jubileuszowej, 10. edycji Meetings Week Poland.

Do góry