en
en
Kontakt

Zapraszamy na konferencję „Miasta Historyczne - w poszukiwaniu turysty premium”

W dniach 11-12 marca 2020 roku odbędzie się konferencja pod tytułem „Miasta historyczne - w poszukiwaniu turysty premium”. W gronie panelistów znajdziemy m.in. ekspertów z Polski, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Singapuru.

konfa final.jpg

To już druga edycja konferencji, podczas której dyskutanci pochylą się nad kwestiami związanymi z miastami historycznymi. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i jest realizowane w ramach projektu Miasta Historyczne 3.0, którego głównym założeniem jest dyskusja nad problemami, doświadczeniami i rozwiązaniami stosowanymi w miastach historycznych, wyłącznie w aspekcie rozwoju turystyki.

Panele oraz studia przypadków mają przede wszystkim uwzględniać różnorodne uwarunkowania zarządzania turystyką, celem poszukiwania wspólnych narzędzi zrównoważonego rozwoju.

– Dyskusje i debaty podczas marcowego kongresu z pewnością będą arcyciekawe – podkreśla Bartłomiej Walas z Wydziału ds. Turystyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. – Przede wszystkim dlatego, że w ostatnich latach toczy się coraz szersza dyskusja na temat tego, jak turystyka w miastach historycznych ma wyglądać. Realne problemy zmuszają do diagnozy i debaty nad kształtem turystyki. O ile pierwsza konferencja poruszała relacje odwiedzających i mieszkańców, to druga edycja poświęcona będzie poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o formy tzw. turystyki premium – tłumaczy Walas.

Wybitni eksperci i autorytety branży turystycznej podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w następujących panelach:

- Zarządzanie doświadczeniem turysty

- Miasto festiwali czy miasto festiwalowe?

- Kongres za każdą cenę?

- Plenerowe wydarzenia sportowe. Dla kogo są naprawdę?

Wśród panelistów znajdziemy przedstawicieli Polski, Włoch, Republiki Czeskiej, ale w konferencji wezmą również udział eksperci z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Belgii, Ukrainy oraz Singapuru. Organizatory przewidują również udział przedstawicieli organizacji i instytucji międzynarodowych takich jak Komisja Europejska, International Congress and Convention Association ICCA oraz Airbnb.

Wydarzenie jest skierowane do samorządów terytorialnych, organizacji pozarządowych, branży turystycznej czy osób zawodowo związanych z turystyką.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wykonania obowiązkowej rejestracji za pośrednictwem strony Miasta Historyczne 3.0.

Do góry