en
en
Kontakt

Warszawa i Kraków w rankingu Kongres Magazine

Warszawa oraz Kraków zostały wysoko ocenione w cyklicznym raporcie MEETINGS STAR opublikowanym przez Kongres Magazine. Warszawa zajęła siódme miejsce a Kraków dziewiąte. Pierwsza trójka to Ateny, Praga i Budapeszt.

Kongres-Magazin-ranking-1170x585.png

O RANKINGU MEETINGS STAR 2022/2023

Dziesięć lat temu wydawca Konges Magazine (agencji Toleranca Marketing) opracowano system oceny destynacji kongresowych za pomocą autorskiej matrycy nazwanej „MEETING EXPERIENCE INDEX” (MTLG – MEETOLOGUE). Od początku oceny destynacji twórcy rankingu korzystają z systemu referencyjnego, aby przedstawić realistyczną ofertę destynacji kongresowych. Do tej pory oceniono 125 destynacji, w tym wszystkie ważne miejsca kongresowe w regionie południowo-wschodnim i tak zwanej Nowej Europy.

System jest procesem systematycznym, ustrukturyzowanym i analitycznym, obejmującym wiele istotnych czynników ważnych dla organizatorów wydarzeń. Twórcy opracowania twierdzą, że jest to najbardziej wszechstronny i złożony system oceniania destynacji MICE. W rankingu poddane ocenie zostały miasta tzw. „Nowej Europy”. Nowa Europa to kraje Europy Wschodniej i Centralnej, które kiedyś znajdowały się za żelazną kurtyną. Technicznie oznacza to 24 kraje Europy Wschodniej, do których dodane są też Grecja i Turcja.

POLSKIE MIASTA w RANKINGU

WARSZAWA – ocena  4.50/5

warsaw_poland-1.png

Warszawa zajęła siódme miejsce. “Dziś Warszawa jest jedną z najszybciej rozwijających się stolic w Unii Europejskiej.” piszą twórcy rankingu.

“rozwój jej infrastruktury został mocno przyspieszony, gdy Warszawa była gospodarzem Mistrzostw Europy UEFA w 2012 roku i otwarto wiele nowych hoteli. Największy hotel kongresowy Hilton Warsaw z salą na 1600 uczestników jest jednym z największych w Europie.”

KRAKÓW – ocena 4,42/5

krakow_poland-11.png

Kraków znalazł się na dziewiątym miejscu w zestawieniu MEETINGS STAR 2022/2023. Według Kongres Magazine największym sukcesem Krakowa w ostatnich latach jest pozyskanie i organizacja Kongresu ICCA.

61. Kongres ICCA odbędzie się jesienią 2022 roku w ICE Kraków. Udana kandydatura Krakowa jest świadectwem powiedzenia: „W jedności siła” - #TogetherWeCan. Kraków konkurował o organizację wydarzenia z Atenami i Bangkokiem. Kongres ICCA będzie niespotykaną szansą dla Krakowa, Małopolski oraz całego kraju.

W pierwszej dziesiątce ocenionych miast znalazły się także Talin, Ljubljana, Zagrzeb, Wilno, Bratysława, Saloniki i i Istambuł.

Szczegóły na stronie Magazynu Kongres kongres-magazine.eu

Do góry