en
en
Kontakt

VIII Mikser Biznesowy SKKP

mixer310 czerwca 2010, w warszawskim centrum konferencyjnym ADGAR PLAZA odbył się VIII Mixer Biznesowy Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, wśród nich zleceniodawcy konferencji, kongresów i eventów, reprezentanci środowisk naukowych i stowarzyszeń zawodowych, przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej i Regionalnych Organizacji Turystycznych, miejskich Convention Bureaux, Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, izb hotelarskich i biur podróży oraz  mediów.
 
Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Alexandry Mikula, menadżera programu Hosted Buyers w ramach światowych targów biznesowych EIBTM w Barcelonie, która powiedziała jak wykorzystać Targi EIBTM w Barcelonie 2010.

Po niej o "Przewidywaniu zagrożeń i przygotowaniu planów na sytuacje kryzysowe w branży spotkań" mówili dr Krzysztof Jaźwiński z Uniwersytet Warszawskiego oraz Miłosz Dorsz - przedstawiciel służb zabezpieczających imprezy państwowe, konsultantant bezpieczeństwa i IT.

Ostatnie wystąpienie poświęcone było EURO 2008, którego 2 lata temu gospodarzem była Austria.  Franca Maria Kobenter z Austriackiego Ośrodka Informacji Turystycznej opowiedziała o działaniach promocyjnych przygotowanych w związku z mistrzostwami, ich przebiegu podczas trwania imprezy oraz  błędach, które zostały popełnione. Życzyła Polsce aby skorzystała z doświadczenia Austrii przy przygotowaniach do EURO 2012.

Oficjalna część Miksera Biznesowego Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce zakończyła się wręczeniem certyfikatów TOP TEN przyznanych przez redakcję katalogu MeetingsPoland.pl na 2010 r. Certyfikaty zostały przyznane w kategoriach: największe obiekty konferencyjne, obiekty na spotkania kameralne, obiekty konferencyjne w zabytkach, obiekty Welness-SPA, obiekty incentive i miejsca gdzie warto zjeść.

Wszyscy uczestnicy Mixera zostali zaproszeni na V Gremium Ekspertów Turystyki, które odbędzie się 23-25 listopada 2010 w Szkole głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Program Gremium przewiduje: konferencję naukową „Priorytet zrównoważonej i konkurencyjnej turystyki w świetle Prezydencji Polski w UE” i forum regionów – warsztat branżowy „X lat systemu POT – ROT – LOT”.
mixer4  mixer3  mixer1
mixer5  mixer7  mixer6
mixer8  mixer  mixer2

 

Do góry