en
en
Kontakt

Trwa proces zbierania danych do cyklicznego Raportu Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w Polsce

Od początku roku trwają prace dotyczące publikacji 15. edycji Raportu Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w Polsce. Na tym etapie Poland Convention Bureau wspólnie z profesjonalnymi organizatorami kongresów, profesjonalnymi orgnizatorami podróży motywacyjnych oraz miejskimi i regionalnymi Convention Bureaux z gromadzą dane z całej Polski. Termin przesłania wypełnionych formularzy do PCB mija 29 lutego 2024 roku.

raport-przemyslu-spotkan-i-wydarzen-15-edycja-zbieranie-danych-z-POlski.jpg

Nowy rok, nowe dane, nowe możliwości. Trwają prace nad 15. edycją Raportu Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w Polsce. Publikacja to kompleksowa analiza stanu i dynamiki branży spotkań w kraju. Zawiera on nie tylko liczby i statystyki, ale także wnioski i rekomendacje dotyczące rozwoju sektora MICE. Jest to kluczowe źródło informacji dla decydentów, planistów wydarzeń, oraz wszystkich zainteresowanych stanem przemysłu spotkań. Naszym celem jest stworzenie raportu odzwierciedlającego całą różnorodność i dynamikę przemysłu spotkań w Polsce. Dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w procesie gromadzenia danych.

Jak przekazać dane? Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres mailowy: magda.mazgaj@pot.gov.pl. do dnia 29 lutego 2023r. Prosimy o potwierdzenie telefoniczne wysłania wiadomości. Gwarantujemy, że każde wysłane dane zostaną potwierdzone mailowo.

Raporty-PSiW-Polska-przemysl-spotkan-w-polsce.png

Zachęcamy również do zapoznania się z poprzednimi edycjami Raportu, które są dostępne na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce to nie tylko zbiór różnorodnych wydarzeń, ale również kompleksowa analiza ich charakterystyki, kontekstu oraz wpływu na rozwój różnych branż i grup społecznych. W raporcie skupiamy się na głównych kategoriach spotkań, obejmujących szeroki zakres dziedzin i typów wydarzeń. Poniżej przedstawiamy szczegółowe kategorie i podkategorie, które zostaną poddane analizie, ukazując ich istotność w kontekście przemysłu spotkań i wydarzeń w Polsce.

Kategorie spotkań według branży

 1. Ekonomiczno-Polityczna: Obejmuje spotkania związane z ekonomią, polityką, finansami, bankowością, naukami o zarządzaniu oraz towaroznawstwem.

 2. Handlowo-Usługowa: Dotyczy spotkań związanych z zaspokajaniem potrzeb ludzkich, niekoniecznie w postaci rzeczowej. Przykłady to usługi transportowe, dla przemysłu, rolnictwa, komunalne, edukacyjne, ochrona zdrowia, kultura fizyczna i sport, turystyka oraz usługi osobiste.

 3. Humanistyczna: Zawiera spotkania kulturowe, artystyczne, historyczne, filologiczne, muzykologiczne, etyczne, filozoficzne, a także nauki społeczne jak historia, archeologia, socjologia, psychologia czy antropologia.

 4. Informatyczno-Komunikacyjna: Obejmuje spotkania związane z przetwarzaniem informacji, technologiami komunikacyjnymi oraz systemami komunikacji.

 5. Medyczna: Dotyczy spotkań związanych z naukami medycznymi, takimi jak stomatologia, farmacja, zdrowie publiczne, fizjoterapia czy diagnostyka laboratoryjna.

 6. Techniczna: Zawiera spotkania związane z architekturą, urbanistyką, automatyką, robotyką, budownictwem, elektroniką, elektrotechniką, geodezją, górnictwem, inżynierią, technologią oraz chemią.

Kategoria spotkań według rodzaju grupy

 1. Instytucja Rządowa/Organizacja Publiczna: Obejmuje urzędników państwowych, osoby mianowane i wybrane do funkcji publicznych oraz dostawców usług dla jednostek administracji rządowej i samorządowej.

 2. Stowarzyszenie/Organizacja Non-Profit: Grupa osób lub spółek zbieżnych zainteresowań lub celów, działająca na potrzeby swoich członków (stowarzyszenie), lub organizacja świadcząca usługi innym bez czerpania korzyści majątkowych przez członków (organizacja non-profit).

 3. Przedsiębiorstwo: Każda firma nastawiona na zysk, oferująca usługi lub produkty klientom.

Kategoria spotkań według rodzaju spotkania

 1. Konferencja/Kongres: Zbiórka osób o wspólnym celu, często z dyskusjami i wymianą informacji, mogąca być dostępna dla wszystkich lub ograniczona do konkretnych odbiorców.

 2. Targi/Wystawa: Duże wydarzenia o dowolnej tematyce, zazwyczaj odbywające się w obiektach targowych.

 3. Wydarzenie Korporacyjne/Motywacyjne: Wydarzenie firmowe, często zawierające szkolenia, warsztaty, konferencje prasowe, premiery produktów, podróże motywacyjne czy wyjazdy gratyfikacyjne.

Kategoria Forma spotkania

 1. Stacjonarne
 2. Hybrydowe
 3. Wirtualne

Kategoria według rodzaju obiektów, gdzie organizowane są spotkania

 1. Centrum Wystawiennicze/Kongresowe: Specjalnie wybudowane obiekty nieposiadające miejsc noclegowych, z salami kongresowymi.

 2. Hotel: Hotele z salami konferencyjnymi, zapewniające także noclegi.

 3. Obiekt/Sala na Specjalne Wydarzenie: Lokalizacje specjalnie przygotowane na wydarzenia, takie jak restauracje, bary, obiekty filmowe, parki publiczne czy zamki, bez możliwości noclegu w ramach umowy.

 4. Szkoła Wyższa: Instytucje edukacyjne z salami konferencyjnymi oraz możliwością noclegu w akademikach.

#PolandCVB

Do góry