en
en
Kontakt

Targi IBTM World odbędą się tylko w przestrzeni wirtualnej

Targi IBTM World, zaplanowane na samym początku grudnia odbędą się w dniach 8 – 10 grudnia 2020 roku, w przestrzeni wirtualnej. Organizatorzy zapewniają indywidualne spotkania między wystawcami a kupującymi oraz transmisje sesji edukacyjnych.

IBTM-World-Virtual-2020.jpgMimo wcześniejszych zapowiedzi tegoroczna edycja targów IBTM World odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Decyzja organizatorów wynika z wciąż nieprzewidywalnej sytuacji związanej z podróżowaniem po świecie, a co za ty idzie możliwych trudnościach w zapewnieniu odpowiedniej frekwencji.

Planowaliśmy zrealizować targi w formule stacjonarnej, wiemy jak bardzo ludzie chcą wrócić do spotkań na żywo. Niestety sytuacja w Europie, ale i na całym świecie, wciąż jest bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna. Do IBTM World pozostało co prawda sporo czasu, ale nie chcemy stawiać naszych partnerów, wystawców, hosted buyersów i odwiedzających w trudnej sytuacji, gdyby w ostatniej chwili okazało się, że zrealizowanie imprezy jest niemożliwe. To była bardzo trudna decyzja. Jesteśmy rozczarowani, że nie będziemy mogli osobiście spotkać się z branżą – po raz pierwszy od 1988 roku – powiedział David Thompson, dyrektor IBTM World.

Targi IBTM są jednym z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych z zakresu przemysłu spotkań na świecie zarówno ze względu na liczbę kupujących, jak i efektywność rozmów handlowych. Każdego roku targi gromadzą ponad 4000 profesjonalistów z całego świata zajmujących się organizacją, podejmowaniem decyzji i budżetowaniem spotkań i wydarzeń. Polska Organizacja Turystyczna co roku jest organizatorem polskiego stoiska narodowego na targach IBTM World w Barcelonie.

Do góry