en
en
Kontakt

Szkolmax zorganizuje 14 CEAS-ASC Workshop

14 CEAS14 warsztaty Rady Europejskich Stowarzyszeń Lotniczych (Council of European  Aerospace Societies) odbędą się 7-8 października 2010 roku w Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Obsługę całej konferencji zapewnia Szkolmax – PCO rekomendowany przez CBP. Decyzja o organizacji konferencji w Polsce zapadła już we wrześniu 2009, podczas spotkania koordynatorów projektu CEARES w Bukareszcie. A najciekawszą formę jej organizacji przedstawił Szkolmax w odpowiedzi na zapytanie skierowane przez CBP do swoich rekomendowanych PCO.
14 warsztaty Rady Europejskich Stowarzyszeń Lotniczych odbędą się wraz z i 5 warsztatami naukowymi X3-Noise w ramach projektu CEARES (Central-European Aeronautical Research Initiative). Projekt prowadzony jest w celu stworzenia sieci lotniczych organizacji badawczych państw Europy Środkowo-Wschodniej.
Program konferencji będzie obejmował kwestie związane z rozwojem i pomiarem hałasu generowanego przez śmigła i wirniki otwarte. Wśród prelegentów wystąpią Edmane Envia z NASA, Yves Delrieux z francuskiego laboratorium kosmicznego oraz Arne Steuermer, z niemieckiego laboratorium kosmicznego. Uczestnikami warsztatów będą naukowcy i inżynierowie związani z przemysłem lotniczym, badaniami naukowymi, przedsiębiorstwami oraz uczelniami technicznymi.  Warsztaty będą też znakomitą okazją dla młodych naukowców do poszerzenia swoich perspektyw w  dziedzinie aerodynamiki i aeroakustyki.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej konferencji
Do góry