en
en
Kontakt

Świętokrzyskie oczarowało uczestników MP MICE Tour

Świętokrzyskie to wyjątkowe miejsce, znajdujące się dokładnie w sercu Polski, które urzeka malowniczymi krajobrazami, fascynującą historią geologiczną i tajemnicami, które czekają na odkrycie. Podróż studyjna MP MICE Tour po Świętokrzyskim - "Bilet do Raju" współorganizowana przez Świętokrzyskie Convention Bureau, Poland Convention Bureau POT i MeetingPlanner.pl, odbyła się w dniach 12 – 14 października.

mp-mice-tour-swietokrzyskie-04-event.jpg

Świętokrzyskie to nie tylko obszar, na którym znajdują się najstarsze skały w Europie, ale także pełno interesujących miejsc i obiektów, które doskonale nadają się do organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych. Ten region oferuje doskonałe połączenie biznesu z kulturą, a wydarzenia firmowe stają się tu prawdziwymi przygodami. Świętokrzyskie to również miejsce dla miłośników kulinariów, gdzie można delektować się lokalnymi specjałami i winami z lokalnych winnic.

mp-mice-tour-swietokrzyskie-07-winnice.jpg

Wyprawa była zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną, Poland Convention Bureau, Świętokrzyskie Convention Bureau i MeetingPlanner.pl. Ponadto, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego i Lokalna Organizacja Turystyki i Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich były partnerami tego wyjazdu.

Aneta Książek, Kierownik Poland Convention Bureau, mówi:

Świętokrzyskie to wyjątkowe miejsce na mapipe Polski z bogatą ofertą miejsc i obiektów, idealnie nadających się do organizacji różnorodnych wydarzeń biznesowych. Ten region doskonale łączy biznes z kulturą i naturą, sprawiając, że wydarzenia firmowe stają się prawdziwą przygodą. Dodatkowo, Świętokrzyskie przyciąga miłośników kulinariów, oferując lokalne specjały i wina z winnic tego obszaru. Cieszę się, że Polska Organizacja Turystyczna - Poland Convention Bureau - mogła wesprzeć to wyjątkowe wydarzenie MP MICE Tour. Wizyta organizatorów konferencji i planistów eventów w regionie Świętokrzyskim jest niezapomnianym doświadczeniem, które otwiera przed nimi fascynujący świat inspiracji do programów incentive travel. Niech to będzie zachętą dla wszystkich, aby odkryć potencjał Świętokrzyskiego dla swoich przyszłych wydarzeń biznesowych.

mp-mice-tour-swietokrzyskie-02.jpg

Katarzyna Batko, project manager ze Świętokrzyskiego Convention Bureau, podkreśla:

"Chcieliśmy trochę odczarować Świętokrzyskie, pokazując potencjał nie tylko miejsc konferencyjno-noclegowych, ale przede wszystkim wiele atrakcji związanych z historią, aktywnością, przygodą, lokalnymi smakami, kulturą, stąd na przykład w programie znalazł się mini recital uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach."

mp-mice-tour-swietokrzyskie-01.jpg

Świętokrzyskie Convention Bureau powstało w maju 2023 roku jako regionalne biuro z siedzibą w Kielcach, działające przy wsparciu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego i Lokalnej Organizacji Turystyki i Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich. Jego głównym celem jest wsparcie przemysłu spotkań.

mp-mice-tour-swietokrzyskie-03.jpg

Pierwszy dzień

Study tour dla event plannerów rozpoczął się od wizyty w największym centrum eventowym regionu, czyli Centrum Kongresowym Targi Kielce. To imponujące miejsce oferuje halę wystawienniczo-kongresową na 4500 osób, salę kongresowo-bankietową na 850 osób oraz 19 sal konferencyjnych, w tym dwie na 57-metrowej wieży z widokiem na Góry Świętokrzyskie. Tutaj uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z lokalnymi przedstawicielami branży i spotkać się z partnerami wyjazdu.

mp-mice-tour-swietokrzyskie-04-targi-kielce.jpg

Kolejnym punktem programu było poznanie potencjału eventowego Filharmonii Świętokrzyskiej i możliwości organizacji spotkań w oprawie muzycznej. Następnie udano się na regionalny lunch do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, które oferuje nie tylko wyjątkową atmosferę, ale także możliwość zwiedzania plenerów filmowych, spotkania ze świętokrzyską gawędziarką oraz udziału w warsztatach wiejskiego spa, podczas których produkowano naturalne kosmetyki.

mp-mice-tour-swietokrzyskie-01-filharmonia.jpg

W regionie Świętokrzyskim można znaleźć wiele miejsc doskonałych do organizacji imprez firmowych, spotkań biznesowych, szkoleń i konferencji. Na przykład, skansen w Tokarni oferuje zabytkowy spichlerz z miejscem na 140 osób, krąg ogniskowy na 100 osób oraz zadaszony maneż na 80 osób. Przy skansenie działa także Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne, gdzie znajdziemy restaurację Wilaneska serwującą dania regionalne i oferującą przestrzeń na wydarzenia dla około 300 osób. To miejsce wyróżnia się unikalną atmosferą wiejskiej wsi z XIX wieku, gdzie goście mogą zwiedzić żywe muzeum, uczestniczyć w warsztatach prezentujących życie sprzed wieku, brać udział w tradycyjnych grach i zabawach oraz cieszyć się wiejskimi potańcówkami z muzyką i prostymi daniami wiejskiej kuchni. W skansenie istnieje również możliwość noclegu w komfortowych pokojach urządzonych w zabytkowym Ośmioraku.

mp-mice-tour-swietokrzyskie-06.jpg

Pierwszego dnia uczestnicy MP MICE Tour - "Bilet do Raju" zobaczyli również Odyssey Club Hotel Wellness & Spa, gdzie mieli okazję spróbować win sandomierskich. Ten obiekt posiada trzy sale konferencyjne oraz klub muzyczny i grotę eventową. Powitalna kolacja została zorganizowana w restauracji Oranżeria w kieleckim Grand Hotelu, który zapewnił nocleg uczestnikom. Kolacja była okazją na podziwianie pokazu tanga wykonanego przez stowarzyszenie "El Viento" - Tango Argentino Kielce. W obiekcie tym znajduje się obszerna przestrzeń do organizacji spotkań o powierzchni 2000 metrów kwadratowych i działa 11 sal konferencyjnych o różnych rozmiarach. Grand Hotel Kielce posiada także teren zielony o powierzchni ponad 7000 metrów kwadratowych, położony przy jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, czyli Jaskini Raj, która znajduje się zaledwie 10 minut jazdy samochodem od Grand Meeting Centre.

Drugi dzień

Drugi dzień programu skupiał się na zwiedzaniu atrakcji regionu, takich jak Jaskinia Raj w Chęcinach, Centrum Geoedukacji, rezerwat Wietrznia i kielecka Kadzielnia, czyli teren dawnego kamieniołomu. Chętni mogli nawet spróbować przejazdu tyrolką. Zwiedzanie Jaskini Raj była również okazją do udziału w warsztatach z produkcji kosmetyków z naturalnych składników oraz naparów ziołowych. Nie zabrakło również degustacji win sandomierskich.

Kolejny punkt programu to zapoznanie się z ofertą Hotelu Bińkowski w Kielcach, który może pomieścić ponad 1000 osób na konferencjach i szkoleniach. Dodatkowo, oferuje baseny tropikalne z otwieranym dachem, sauny, a także spa. W hotelu działa trzy restauracje tematyczne: Glamour z europejską kuchnią, Rodzinna, serwująca dania kuchni włoskiej, oraz Sora, która specjalizuje się w kuchni japońskiej.

Następny etap podróży planistów wydarzeń to Hotel Bristol Art & Medical Spa w Busku-Zdroju, który posiada dwie sale - konferencyjną i kominkową. W hotelu goście zostali poczęstowani obiadem w stylu azjatyckim, z sushi i poke bowl,a póżniej  zwiedzano tężnię solankową z przewodnikiem. Podczas wizyty w Olejarni Zagłoby można było degustować regionalne produkty i poznać proces wytwarzania oleju rydzowego.

Trzeci dzień

Trzeciego dnia MP MICE Tour odwiedzono Muzeum Śliwki w Czekoladzie w Szydłowie, nazywane Polskim Carassonne ze względu na zachowane średniowieczne mury miejskie. Muzeum zaprosiło nas na warsztaty z produkcji śliwek w czekoladzie. Ten dzień obfitował w doznania smakowe. Winnica Złota Wieś zaprezentowała nam proces produkcji win i zorganizowała degustację w przestrzeni eventowej obiektu. Ostatnim punktem programu był pożegnalny lunch w hotelu Lawendowy Zdrój Medycyna & Spa w Busku-Zdroju, gdzie kuchnia oparta jest na ekologicznych, regionalnych produktach.

Podsumowanie MP MICE Tour w świętokrzyskiem

Uczestnicy wyjazdu podkreślają, że to doświadczenie dostarczyło im niezapomnianych wrażeń i inspiracji oraz wzbogaciło ich wiedzę branżową.

Lina Guziak, key account executive z Polskiego Biura Podróży Olsztyn, podsumowuje:

"Warsztaty z przedstawicielami lokalnej branży MICE pozwoliły nam lepiej zrozumieć specyfikę tej dziedziny oraz nawiązać osobiste kontakty z wybranymi przedstawicielami potencjalnych kontrahentów. (...) Myślę, że Kielce ze swoją geologiczną historią i tyrolka na Kadzielni w sercu Kielc były dużym zaskoczeniem dla naszych gości, ale też pokazały możliwość różnych aktywności do wykorzystania podczas spotkań, eventów czy alternatywy do spotkań okołobiznesowych."

Uczestnicy wyjazdu docenili również możliwość poznania lokalnego charakteru regionu Świętokrzyskiego.

Marcin Koszela, project manager z Althermedia, podsumowuje:

"Świętokrzyska czarownica nie czaruje, lecz odczarowuje. Odczarowuje województwo kojarzone przeze mnie z lat szkolnych wyłącznie standardowo (chociaż pięknie) z górami i Zamkiem w Chęcinach. Odczarowuje smakami, ludźmi i lokalnymi hotelami. Zresztą lokalność to największa zaleta województwa, które zobaczyłem na nowo dzięki MP MICE Tour."

Podsumowując, wizyta organizatorów konferencji i meeting plannerów w Świętokrzyskim była wyjątkowym doświadczeniem, które odkryło przed nami ten fascynujący region. Pokazano, że Świętokrzyskie oferuje wysoką jakość bazy konferencyjno-noclegowej oraz wiele atrakcji związanych z historią, aktywnością, lokalnymi smakami i kulturą. To miejsce staje się coraz bardziej atrakcyjne dla różnych wydarzeń biznesowych. Katarzyna Batko na noniec dodaje: "Myślę, że Kielce ze swoją geologiczną historią i tyrolka na Kadzielni w sercu Kielc były dużym zaskoczeniem dla naszych gości, ale też pokazały możliwość różnych aktywności do wykorzystania podczas spotkań, eventów czy alternatywy do spotkań okołobiznesowych."

Źródło: Meetingplanner.pl; zdjęcia: Marcin Faliński

Do góry