en
en
Kontakt

Świąteczne Rekomendacje Poland Convention Bureau POT

Do tradycji Polskiej Organizacji Turystycznej należy coroczne spotkanie branżowe „Świąteczne rekomendacje” organizowane w grudniu przez sekcję Poland Convention Bureau celem uroczystego wręczenia certyfikatów profesjonalnym organizatorom kongresów i podróży motywacyjnych oraz convention bureaux.

1_rekomendacje2020-21.jpg

Nie mogąc spotkać się osobiście, tegoroczne Świąteczne Rekomendacje przybrały inny kształt, który miał docenić wkład Rekomendowanych organizatorów oraz biur marketingu miejsc w rozwój naszego sektora, a także dostrzec dobre praktyki i najwyższe standardy obsługi klienta – pomimo przeciwności i utrudnień z jakimi mierzą się w czasach pandemii.

Na początku grudnia br. do Rekomendowanych firm i organizacji wraz z podziękowaniem, regionalnym upominkiem oraz życzeniami świąteczno-noworocznymi przekazanymi listownie w imieniu Pana Rafała Szlachty, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, przesłany został certyfikat poświadczający automatyczne przedłużenie Rekomendacji POT na następny rok.

Rekomendacje dla PCO otrzymały:

 • Allegro Brand Experience Agency
 • Furnel Travel International
 • Poznań Congress Center

Rekomendacje dla ITC otrzymały:

 • Intercrac DMC Poland
 • Jan-Pol DMC Poland
 • Maestro Meetings & Incentives
 • Mazurkas DMC Poland
 • Tarifa Sp. z o.o.
 • Travel Projekt DMC Poland
 • Vengo DMC Poland

Rekomendacje dla CVB otrzymały:

 • Gdańsk Convention Bureau
 • Kraków Convention Bureau
 • Lubelskie Convention Bureau
 • Poznań Convention Bureau
 • Warsaw Convention Bureau
 • Convention Bureau-Wrocław

Na naszej stronie internetowej dostępne są aktualne listy wszystkich rekomendowanych PCO, ITC i CVB.

Podmioty wyspecjalizowane w planowaniu i organizacji wydarzeń, posiadające odpowiednie doświadczenie organizacyjne, zaplecze techniczne oraz przeszkolony zespół pracowników, znające obecne trendy umożliwiające pełną realizację kongresu lub programu motywacyjnego, które uzyskały rekomendację oraz rekomendowane convention bureaux mogą liczyć na aktywną promocję w działaniach PCB POT, m.in. poprzez informację w broszurach promocyjnych oraz prezentacjach dla zagranicznych organizatorów, na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych. Dodatkowo rekomendowani organizatorzy zapraszani są do udziału w przedsięwzięciach organizowanych przez POT, takich jak prezentacje, międzynarodowe targi branżowe, podróże studyjne, warsztaty, szkolenia etc.

W nowej rzeczywistości wydarzenia MICE będą organizowane inaczej niż w przeszłości. Pobudzenie i wzmocnienie popytu na usługi turystyki biznesowej, wzmocnienie konkurencyjności Polski na arenie międzynarodowej jako destynacji spotkań, pozyskiwanie międzynarodowych wydarzeń w kolejnych latach czy budowa strategii działań promocyjnych na najbliższe lata to cele i działania, które stawia przed sobą nie tylko Polska Organizacja Turystyczna i działające w jej ramach Poland Convention Bureau, ale i cała branża przyjazdowej turystyki biznesowej.

- Program Rekomendacji powstał wiele lat temu z potrzeby przemysłu spotkań – polskiego, ale też zagranicznego. Bezpieczeństwo i zaufanie to istotne elementy naszej pracy, tym bardziej teraz, gdy konkurencja na rynku jest silna a zabieganie o klienta jest bardziej wymagające niż przed pandemią Covid -19. Wierzymy, iż automatyczne przedłużenie Rekomendacji POT na kolejny rok to konkretne wsparcie dla naszej branży, które w odpowiednim czasie przyczyni się do wzmocnienia jej pozycji w przetargach międzynarodowych czy też da dostęp i pierwszeństwo do skorzystania z narzędzi promocji oferowanych przez PCB POT – powiedziała Aneta Książek, kierownik sekcji Poland Convention Bureau POT.

Obecnie w całej jednostce trwają prace nad planem działań POT w 2021 roku. W celu wzmocnienia i lepszego przystosowania do realizowanych działań, planowane są zmiany w strukturze organizacyjnej POT, m.in.: planowane jest wzmocnienie Poland Convention Bureau POT oraz zwiększenie wpływu POT na pozyskiwanie spotkań i wydarzeń.

Do góry