en
en

Spotkanie Wrocławskiego Klubu Ambasadora

13.12.2018, w OP ENHEIM – nowej, wrocławskiej przestrzeni dla kultury – odbyło się spotkanie branżowe dla środowiska naukowego oraz przedstawicieli instytucji związanych z turystyką biznesową, zorganizowane przez Convention Bureau – Wrocław w ramach Wrocławskiego Klubu Ambasadora Kongresów.

AKP WROC.jpg

Podczas spotkania odbyły się prelekcje, których celem było pokazanie znaczenia organizacji spotkań i wydarzeń dla rozwoju miasta oraz zachęcenie środowiska naukowego do aktywnego pozyskiwania wydarzeń do Polski.

Wśród prelegentów wystąpiła Anna Jędrocha, Prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, która przybliżyła znaczenie Programu Ambasadorów Kongresów Polskich dla rozwoju rynku kongresów w Polsce. Program służy promowaniu Polski jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji, a jego celem jest pozyskiwanie kongresów do Polski oraz udzielanie efektywnej pomocy w przyciąganiu takich imprez do naszego kraju przez Polaków działających w strukturach organizacji międzynarodowych, np. naukowców i profesjonalistów różnych branż. Program prowadzony jest od 1998 roku, od 2002 wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną (PCB).

O zarządzaniu stowarzyszeniami i współpracy stowarzyszeń z Mecenasami Kongresów mówiła Katarzyna Cioch, Dyrektor Zarządzająca Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej kadencji 2016-2018. Tytuł Mecenasa Kongresów Polskich, dzięki wprowadzonym w tym roku zmianom do Regulaminu Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, jest formą uhonorowania i docenienia roli sponsora wspierającego organizowane spotkanie czy wydarzenie. W tym roku, po raz pierwszy, został przyznany Grupie ADAMED za wsparcie kongresu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz działania edukacyjne prowadzone w ramach partnerstwa z PTCHN.

Grudniowe spotkanie z Ambasadorami Wrocławia na stałe wpisało się w kalendarz spotkań sekcji PCB, staramy się wspierać lokalne inicjatywy i pokazywać znaczenie współpracy środowiska biznesowego z naukowym. Pozyskanie kongresu wymaga zarówno przedstawienia zaplecza logistycznego jak i wiedzy specjalistycznej potrzebnej do zbudowania dobrego i ciekawego programu merytorycznego spotkania. W Polsce mamy nowe i multifunkcyjne obiekty, ale bez Ambasadorów nie wypełnimy ich spotkaniami i wydarzeniami. Potrzebna jest współpraca oraz oczywiście dobre chęci i wiara w sukces.”- powiedziała Aneta Książek z Polskiej Organizacji Turystyczna – Poland Convention Bureau.

Na zakończenie spotkania, w imieniu Pana Roberta Andrzejczyka, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej został wręczony certyfikat rekomendacji POT PCB dla Convention Bureau – Wrocław, jako docenienie profesjonalizmu działania, doświadczenia i dobrych praktyk oraz wielkiego oddania i wkładu zespołu w rozwój przemysłu spotkań we Wrocławiu.

Partnerem wrocławskiego spotkania była Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau.

Do góry