en
en
Kontakt

Kraków gospodarzem 61. Kongresu ICCA - ruszyła rejestracja!

Kraków został wybrany Miastem-Gospodarzem 61. Kongresu Stowarzyszenia ICCA w 2022 roku! Pozyskanie kongresu International Congress and Convention Association to ogromny sukces w skali nie tylko miasta Krakowa, ale całej Polski. Zapraszamy do rejestracji!

ICCA 2.jpg

Stowarzyszenie ICCA, The International Congress and Convention Association, zostało założone w 1963 roku przez biura podróży w celu lepszej, wzajemnej współpracy w obliczu szybkiego rozwoju rynku międzynarodowych konferencji. Jest to jedyne stowarzyszenie, do którego należą najwięksi specjaliści w zakresie obsługi, transportu i organizowania imprez międzynarodowych. Sieć ICCA to ponad 1195 podmiotów: usługodawców, firm i organizacji z 92 krajów świata. Coroczne kongresy ICCA rotują między krajami członkowskimi. Starania o organizację Kongresu były wieloetapowe i szczegółowe i rozpoczęły się wiosną 2020 roku. Samo opracowanie i złożenie oferty miasta w niepewnych czasach pandemii było ogromnym wyzwaniem.

Rok 2022 jest dla polskiej branży spotkań doskonałym czasem do świętowania. W 2022 roku Poland Convention Bureau działające w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej będzie obchodzić swoje 20-lecie i 20-lecie członkostwa w ICCA. To doskonały czas, aby pokazać naszą polską gościnność i podzielić się z delegatami ICCA naszym dziedzictwem kulturowym i intelektualnym, ale także pokazać nasze najnowsze osiągnięcia, także te związane z infrastrukturą turystyczną i biznesową. Wydarzenie to przyczyni się do ożywienia i dalszego rozwoju polskiego przemysłu spotkań po pandemii Covid-19 oraz będzie duchem ruchu w naszych przyszłych działaniach promocyjnych w kraju i za granicą.

"Organizacja Kongresu, poza możliwością wymiany doświadczeń i przekazania dobrych praktyk, będzie niezwykłą szansą na zaprezentowanie międzynarodowym delegatom ICCA dziedzictwa kulturowego Polski, polskiej gościnności, ale także najnowszych osiągnięć w dziedzinie turystyki biznesowej. To spektakularne wydarzenie będzie również wspaniałą okazją do pokazania  Polski z jak najlepszej strony, poprzez m.in. zaprezentowanie krajowych centrów kongresowych, bazy noclegowej i atrakcji turystycznych. Wierzę również, że przyczyni się do odbudowy oraz dalszego rozwoju polskiej turystyki po pandemii i będzie stanowić doskonałą inspirację do nowych działań promocyjnych w kraju i za granicą. Mam nadzieję, że Polska dobrze wykorzysta daną jej szansę, dzięki czemu w następnych latach wzrośnie liczba turystów z zagranicy docierających do regionów prezentowanych podczas tego wydarzenia" – zaznacza Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Co roku na wydarzeniu gromadzi się około tysiąca najbardziej doświadczonych specjalistów w organizacji międzynarodowych konferencji i kongresów, co czyni je jednym z najważniejszych wydarzeń w branży spotkań na świecie. To nowy etap dla polskiego przemysłu spotkań i cieszymy się, że możemy być oficjalnym współorganizatorem. 

Link do rejestracji: www.iccacongress.org/register

Do góry