en
en
Kontakt

Przyszłość Europy to zrównoważony rozwój branży MICE

Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe właśnie zakończył swoje drugie spotkanie w 2023 roku. Wydarzenie to odbyło się w Luksemburgu, w European Convention Center Luxembourg (ECCL) oraz w Hotelu Le Royal Luxembourg, gromadząc predstawicieli narodowych convention bureaux. Spotkanie okazało się znakomitą okazją do rozwoju europejskiej współpracy i kształtowania zrównoważonego rozwoju w branży MICE.

Dwudniowe spotkanie było pełne dyskusji na temat rozwoju projektów, planowania budżetów i aktualnych zagadnień branżowych. Członkowie Sojuszu byli szczególnie dumni z prezentacji postępów w opracowywaniu dokumentu dobrych praktyk, która wytycza drogę ku bardziej ekologicznej przyszłości dla wydarzeń biznesowych w Europie.

Strategic-Alliance-of-the-National-Convention-Bureaux-of-Europe.jpg

Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia było omówienie nadchodzącej na PCMA Convening EMEA w Kopenhadze. Sesja pt. "Jak uczynić Europę pierwszym neutralnym klimatycznie miejscem dla wydarzeń biznesowych?" ma na celu wspieranie wspólnych działań mających na celu kształtowanie bardziej zrównoważonej i ekologicznej przestrzeni dla wydarzeń biznesowych. Strategiczny Sojusz Narodowych Europejskich Convention Bureaux podjął monumentalny krok, współpracując z wiodącymi platformami, takimi jak Net Zero Carbon Events, w celu uruchomienia wspólnego planu działania. Ten plan określa strategie i konkretne działania mające na celu promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze wydarzeń biznesowych. Sojusz z niecierpliwością oczekuje na interaktywną rozmowę z przedstawicielami branży, aby zrealizować wizję neutralnej klimatycznie europejskiej przestrzeni wydarzeń biznesowych.

W dyskusji z Aurore Braconnier i Hannah Elston z Event Leaders Exchange (ELX)  skoncentrowano się się na przyszłych współpracach, podkreślając ogromny potencjał inicjatyw w zakresie treści dotyczących zrównoważonego rozwoju i sztucznej inteligencji. Ponadto, Sojusz wyraził swoje zainteresowanie wprowadzeniem ELX do najbardziej innowacyjnych miejsc w Europie każdego roku, co przyczyni się do dalszej wymiany wiedzy.

:

Zawsze jestem pod wrażeniem, jak Strategiczny Sojusz Narodowych Europejskich Convention Bureau wspiera swoje wspólne i międzynarodowe projekty. To zdanie odzwierciedla oddanie i pasję, z jaką Sojusz kontynuuje swoją misję tworzenia zrównoważonej i innowacyjnej przyszłości dla europejskich wydarzeń biznesowych.

aneta ksiazek convention bureau

Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, dodała:

Mimo, że Polska może znajdować się we wcześniejszym etapie naszej podróży ku zrównoważonemu rozwojowi, jesteśmy chętni do nauki, współpracy i zaangażowania we wspólne projekty. Widzimy to jako okazję do połączenia wysiłków z liderami branży, edukacji i podjęcia konkretnych kroków ku bardziej ekologicznej i odpowiedzialnej przyszłości wydarzeń biznesowych w Europie i w Polsce.

Podsumowując wrześniowe spotkanie Sojuszu w Luksemburgu można powiedzieć, że zakończyło się obiecująco, z perspektywą istotnych inicjatyw w przyszłości. W miarę jak stowarzyszone kraje kontynuują współpracę, innowacje i działania na rzecz bardziej zielonej i zrównoważonej przyszłości, Sojusz pozostaje wpływową siłą w nieustannie zmieniającym się świecie wydarzeń biznesowych w Europie. Polska jest jednym z założycieli stowarzyszenia. Odwiedź stronę the Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe i dowiedz się więcej o jego członkach i projektach.

Do góry