en
en

Przedświąteczny FAM TRIP dla skandynawskich planistów

W dniach 5-9 grudnia br. przedstawiciele czołowych firm skandynawskiej branży spotkań gościli w Polsce podczas wizyty studyjnej zorganizowanej przez Poland Convention Bureau POT, przy wsparciu ZOPOT Sztokholm, we współpracy z hotelem Marriott Warsaw, Warsaw Convention Bureau, Kraków Convention Bureau, Małopolską Organizacją Turystyczną oraz PURO Kazimierz w Krakowie.


Program wizyty studyjnej spotkał się z dużym uznaniem skandynawskich planistów, którzy poszukiwali miejsc do organizacji konferencji i podróży motywacyjnych zarówno dla małych grup do 50 osób, jak i większych do 500 osób. Szczególną uwagę zwrócili oni na nasza gościnność, zróżnicowaną ofertę, przystępne ceny, smaczną kuchnię oraz profesjonalną obsługę w obiektach.

Goście swój program rozpoczęli od wizytacji hotelu Marriott Warsaw, gdzie również odbyła się kolacja degustacyjna z widokiem na panoramę Warszawy. Dzień później w warszawskiej części programu znalazły się takie obiekty jak: Pałac Kultury i Nauki z wystawą rzeźb metalowych, PGE Stadion z propozycją zimowego miasteczka, Zamek Królewski z Arkadami Kubickiego oraz kompleks Konesera z Muzeum Wódki Polskiej. Dodatkową atrakcje stanowił spacer po Starym Mieście oraz wizytacja jarmarku bożonarodzeniowego na Barbakanie.

W Krakowie planiści zobaczyli: Expo Kraków, gdzie odbyła się prezentacja zorganizowana przez Kraków Convention Bureau, Tauron Arenę - największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie obiekt widowiskowo-sportowy, a także kongresową wizytówkę Krakowa - ICE Congress Centre oraz hotel Grand Sheraton, który był również gospodarzem lunchu z regionalnymi małopolskimi smakami w roli głównej. Świąteczną atmosferę w Krakowie podkreśliła wieczorna wizytacja na Targu Bożonarodzeniowym na Rynku w Krakowie, warsztat piernikowy w Cukierni i Piekarni MAK w hotelu Puro Kazimierz oraz warsztaty bombek poprzedzony pokazem wyrobu szkła w Lipowa 3 - Centrum Szkła i Ceramiki. Warto dodać, iż warsztaty wyrobu artystycznego szkła zrobiły na gościach tak wielkie wrażenie, iż deklarowali, iż miejsce to znajdzie się na pewno w programach wizyt ich przyszłych klientów. Kolejne miejsce, które przyciąga rzesze zarówno turystów, jak i planistów wydarzeń to Kopalnia Soli w Wieliczce, gdzie odbyła się kolacja pożegnalna zorganizowana w takcie zwiedzania trasy turystycznej oraz części biznesowej tego unikalnego obiektu.

Współpraca PCB POT z lokalnymi partnerami zapewniła pełne powodzenie projektu, pokazując siłę polskiego przemysłu spotkań. Partnerom wizyty studyjnej POT PCB składa szczególne podziękowania za zaangażowanie i okazanie polskiej gościnności naszym szwedzkim i norweskim planistom.

Do góry