en
en
Kontakt

Premiera Raportu Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2022

Jak co roku, we współpracy z miejskimi i regionalnymi convention bureaux, rekomendowanymi organizatorami kongresów i podróży motywacyjnych oraz międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami, Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (PCB POT) opracowało raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2022” stanowiący podsumowanie osiągnięć branży spotkań z 2021 roku.

raport big.jpg

Oddajemy w Państwa ręce trzynastą edycję raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce”. Stanowi on podsumowanie osiągnięć branży spotkań z ubiegłego roku, który był kolejnym pandemicznym okresem w naszej historii. Sektor MICE błyskawicznie dostosował się do nowych realiów, wprowadzając rozwiązania pozwalające na przygotowanie nie tylko bezpiecznych, ale też zaawansowanych technologicznie imprez na najwyższym poziomie. Cieszy niezmiernie fakt, iż w porównaniu z rokiem 2020 w niemal wszystkich prezentowanych w niniejszym raporcie miastach widoczny jest wzrost liczby wydarzeń. Kolejny rok z rzędu najwięcej w Polsce mieliśmy wydarzeń korporacyjnych oraz motywacyjnych (50 proc.), natomiast konferencje i kongresy stanowiły 43 proc., a targi i wystawy – 7. – powiedział, Rafał Szmytke, Prezes POT.                                                         

Na potrzeby tegorocznego raportu miejskie i regionalne convention bureaux, a także Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach i Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie przekazały informacje na temat niemal 6,5 tysięcy spotkań  i  wydarzeń  w  2021  roku,  w  których  każdorazowo  uczestniczyło  co  najmniej  50  osób. Polska zanotowała 30-cio procentowy wzrost w stosunku  do  roku 2020.

Tradycją raportu są również dodatkowe artykuły, które przedstawiają najnowsze trendy, badania czy najciekawsze projekty i realizacje. Zgodnie z przywidywaniem ekspertów z Oxford Economics, najszybciej po pandemii Covid-19 odbudowują się wydarzenia korporacyjne oraz motywacyjne. Podążając za tym trendem postanowiliśmy dodatkowo przybliżyć Państwu wyniki jednego z pierwszych badań dotyczących stosowania zasad zrównoważonego rozwoju (CSR) w turystyce incentive. Badanie wśród polskich agencji incentive, biur turystyki wyjazdowej, luxury travel, a także biur turystyki przyjazdowej przeprowadziło w pierwszej połowie tego roku Stowarzyszenie SITE Poland.

Opis stanu przemysłu spotkań i wydarzeń w Polsce możliwy jest dzięki nieustającej współpracy Poland Convention Bureau POT z: miejskimi i regionalnymi convention bureaux, centrami kongresowymi, rekomendowanymi organizatorami kongresów i podróży motywacyjnych (PCO i ITC) oraz międzynarodowymi stowarzyszeniami (ICCA i UIA). Podmioty te rokrocznie gromadzą i przekazują dane do analizy, która pozwala  zobaczyć stan przemysłu spotkań w Polsce w szerokiej perspektywie. Należy wszakże pamiętać, że nie jest to całościowy opis zjawiska w skali całego kraju.

Raport dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Miłej lektury!

 

Załączniki:
Download this file (POT_RAPORT_2022.pdf)POT_RAPORT_2022.pdf
Do góry