en
en
Kontakt

POT partnerem merytorycznym Routes Europe 2023

Polska Organizacja Turystyczna partnerem merytorycznym największego europejskiego forum lotniczego Routes Europe 2023, które odbędzie się w Łodzi w dniach 09-11.05.2023 r. Zapraszamy na panel dyskusyjny Destination Marketing in the MICE Industry and Cooperation with Airlines.

routes-europe-2023-lodz-conference.jpg

Forum Routes Europe 2023 to najbardziej prestiżowe wydarzenie branży lotniczej w Europie. Organizatorzy szacują, iż do Łodzi przyjedzie 1200 delegatów, wśród nich przedstawiciele ok. 100 linii lotniczych, ok. 300 lotnisk. Przez trzy dni zaplanowano spotkania lotnisk oraz organizacjami turystycznymi i liniami lotniczymi, liczne prezentacje, debaty, panele dyskusyjne, wieczorne eventy networkingowe oraz atrakcje i wycieczki dla delegatów w tym specjalny program dla VIP.

Routes Europe 2023 w Łodzi

Routes Europe daje dużą szansę na pobudzenie rozwoju połączeń lotniczych w kraju gospodarza. Forum odbyło się dotychczas 15 razy w takich miastach jak w Sofia, Porto, Praga, Tuluza, Cagliari, Tallin, Budapeszt, Marsylia, Aberdeen, Belfast, Bilbao, Hanower oraz Bergen. Polska dwukrotnie gościła delegatów Routes Europe: w 2006 roku Warszawa i w 2016 roku Kraków. Łódź aplikowała i została wybrana jeszcze przed pandemią. Forum Routes Europe miało odbyć się w Łodzi w 2021 roku, ale koronawirus spowodował, że kalendarz imprez branżowych przesunął się o dwa lata.

Organizatorem forum jest brytyjska spółka Informa mająca siedzibę w Londynie, notowana na tamtejszej giełdzie, zajmująca się organizacją na całym świecie eventów oraz publikacją wydawnictw branżowych. Pozyskane do Łodzi wydarzenie jest doskonałą okazją na promocję Polski jako lidera Europy Centralnej dla spotkań i wydarzeń.

Panel z ekspertami - Destination Marketing in the MICE Industry and Cooperation with Airlines

Polska Organizacja Turystyczna jest partnerem merytorycznym Routes Europe 2023. W związku z tym Poland Convention Bureau 10 maja 2023 roku współorganizuje panel dyskusyjny Destination Marketing in the MICE Industry and Cooperation with Airlines.

Bezpośrednie spotkania i wydarzenia odgrywają integralną rolę we wzmacnianiu regionalnej i krajowej gospodarki oraz kluczowych sektorów biznesu. Wybór miejsca na wydarzenie to jeden z najważniejszych elementów procesu planowania wydarzenia. Istnieje wiele czynników, które decydują o atrakcyjności miejsca docelowego dla organizatorów spotkań i wydarzeń, ale infrastruktura i dostępność komunikacyjna są prawdopodobnie najważniejsze.

Podczas panelu wezmą udział eksperci:

  1. Agnieszka Szymerowska, dyrektorka biura Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (
  2. Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej– Łódź Convention Bureau
  3. Krzysztof Steiman, po. dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji w Polskiej Organizacji Turystycznej
  4. Kamil Szymański, prezes G2A Arena – Centrum Wystawienniczo – Kongresowego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
  5. Paweł Kranc, Dyrektor Biura Zarządu, Zastępca Dyrektora Biura Sprzedaży, Marketingu i Komunikacji, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

Dyskusja będzie dotyczyć następujących zagadnień:

  • Czy Polska jest atrakcyjnym miejscem spotkań i wydarzeń?
  • W jaki sposób linie lotnicze mogą pomóc planistom wydarzeń w przyciąganiu wydarzeń do miejsca docelowego?
  • Jakie możliwości mają miasta drugiego i trzeciego wyboru?
  • Ślad węglowy w branży spotkań – jak go zmniejszyć?

Prowadzącymi panel będą: Aneta Książek (LinkedIn), Kierownik Biura Spotkań i Wydarzeń - Poland Convention Bureau POT oraz Paweł Jurczak (LinkedIn), właściciel Creative Poland (wyłączny organizator spotkań i wydarzeń koncernu Embraer w Europie).

Program konferencji dostępny jest na stronie Routes.

Routes Europe 2023

Łódź miasto międzynarodowych wydarzeń

Łódź położona jest w silnym gospodarczo regionie w samym centrum Polski. Miasto dynamicznie się rozwija, jest doskonałym celem dla inwestownia i prowadzenia biznesu oraz organizacji spotkań. Jest to miasto idealne również na city break, pełne zabytków architektury postindustrialnej, zieleni, kreatywnych młodych ludzi, znakomitej kuchni i miasto z tradycją sztuki filmowej. Unikalny na skalę światową charakter europejskiego miasta postindustrialnego sprawiło, że Łódź znalazła się na liście „Best of the World 2022” National Geographic. Łódź nazywana jest „last undiscovered city”. Dzięki infrastrukturze i przepustowości 2 mln pasażerów rocznie lotnisko w Łodzi oferuje duże możliwości rozwoju.

Oficjalne miejsce wydarzenia Routes Europe 2023 to EXPO Łódź - nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt zlokalizowany w samym sercu miasta. Więcej informacji o Łodzi na stronie Łódź Convention Bureau.

Do góry